«Без математики нічого не поробиш. Все навколо – математика. Все навколо – цифри». - Шакунтала Деві

Було б зручно, якби математика була простішою, але… Математика — це набагато більше, ніж просто результат. Якщо ви хочете бути математиком, ви повинні розуміти, як вона працює та як застосувати певні теорії до даної задачі.

Незважаючи на те, наскільки складною  вона є - математика нікуди не подінеться і напевно ніколи не буде вилучена з навчальної програми.

Дітей з дитинства навчають математики. Вони починають рахувати ще до того, як додають, віднімають, множать і ділять. І вже в школі вони навчаться виконувати більш складні математичні дії.

У цій статті ми розглянемо, чому математика важлива (як в класі, так і поза ним) і як ви можете опанувати її (навіть якщо минуло багато років з часу її вивчення!).

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Навіщо вивчати математику?

На перший погляд вам може здатися, що математика це просто окремий предмет на ряду з іншими, які вам доводиться вивчати в школі і часто серед учнів панує настрій в стилі «а навіщо нам це?». Насправді є вдосталь аргументів на користь вивчення математики і дізнавшись про них не залишається сумнівів, що математика є надзвичайно важливою для успішного розвитку людини. Що ж до учнів в школі – то всі вони зазвичай діляться на дві категорій: ті, хто любить математику, фізику, хімію тощо, і ті, кому легко даються мови та мистецтво. Лише невелика частина учнів любить і те і інше.

Причини вивчення математики
Нам здається, що математика - це лише складні формули на шкільних уроках, але насправді ми дуже часто стикаємося з нею у повсякденному житті. Фото: VisualHunt

Погодьтеся, що більшість з нас, навчаючись в школі, вважає, що без математичних примудростей можна обійтися в житті (я одна з таких). Однак згодом виявляється, що обчислення стають в пригоді чи то на касі в супермаркеті чи просто для того, щоб розібратися з рахунком у ресторані. І от проблемка:  начебто і телефон з калькулятором завжди під рукою і якесь базове розуміння обчислень в голові фонить, але що в цьому конкретному випадку на що множити чи ділити?! Часом, для тих, хто не довчив, це місія нейздійсненна. Виправити ситуацію і надолужити втрачене легко з репетиторами математики на Superprof.

Які ще причини, крім суто побутових, підштовхують нас до вивчення математики? До прикладу ми вчимо математику:

 • щоб скласти іспит або ЗНО з математики;
 • щоб справити враження під час співбесіди на роботу, яка вимагає впевненийх математичних знань та навичок;
 • щоб змінити кар’єру.

Також буде корисно освіжити свої знання з математики перед вступом до університету, вивчивши певні теми, як-от:

 • Алгебра
 • Арифметика (додавання, віднімання, множення, ділення тощо)
 • Аналіз (статистика, графіки тощо)
 • Обчислення
 • Тригонометрія
 • Алгоритми пошуку
 • Геометрія (форми, розміри, положення, вимірювання тощо)
 • Математична логіка

У той же час вивчення математики також може допомогти вам розвинути певні навички, які ви можете використовувати в багатьох інших сферах. Вивчити математику – значить:

 • поліпшити короткострокову та довгострокову пам’ять
 • поліпшти ваші когнітивні реакцій
 • розвинути пластичність та аналітичність мислення
 • навчитися користуватися різними програмами
 • розширити пакет своїх навичок

Вивчення математики може бути дуже схоже на вивчення мов: потрібно бути мотивованим, ставити перед собою досяжні цілі та вивчати різні методи розв’язування задач. Та слід все ж пам’ятати, що всі люди різні і темп вивчення, особливо якщо йдеться про вивчення математики з нуля, буде різним.

Який метод підійде вам?

Найкращі методи для швидкого вивчення математики

Щоб мотивувати себе швидко вивчати математику, немає нічого кращого, ніж звернутися до приватного репетитора з математики. Кваліфікований вчитель, справою життя якого є навчати, з легкістю  допоможе вам вирішити математичні проблеми, коли ви застрягли чи взагалі не знаєте з чого почати і що збіса відбувається. Саме вчитель відкриє вам двері у страхітливий  і заплутаний світ математики і зробить його простим і зрозумілим. Вчитель - він такий:

 • дасть вам інструменти, необхідні для досягнення ваших цілей;
 • допоможе вам покращити пам’ять та керувати своїм часом під час підготовки до іспитів з математики;
 • поділиться порадами, прийомами та методами для студентів, які хочуть швидше вивчати математичні методи;
 • дайте пояснення текстових задач.

Незалежно від того, вивчаєте ви табличку множення чи складні елементи математики, ваші репетитори з математики зможуть допомогти вам.

Довірити своє вивчення математики репетитору
Кваліфікований вчитель відкриє вам двері у страхітливий  і заплутаний світ математики і зробить його простим і зрозумілим. Фото: Unsplash

Вони можуть адаптувати свої підручники та використовувати різні методи для ефективного вивчення математики. Ваш кваліфікований репетирор забезпечить:

 • теоретичні заняття та домашні завдання;
 • контроль вашого прогресу за допомогою іспитів та тестів;
 • підтримку та дасть підказки для розв’язування математичних задач;
 • залучення ігор для вивчення математики;
 • вправи та робочі таблиці, які допоможуть вам зрозуміти певні математичні проблеми.

Кваліфіковані та досвідчені репетитори з математики – найкращий варіант для прискорення процесу навчання. Кожен із них має власні способи підготовки своїх навчальних посібників, які вони адаптують до ваших потреб, особливо якщо вам потрібно чогось навчитися швидко. Деякі з їхніх улюблених методів включають:

 • повторення формул вголос;
 • пояснення учням матеріалу, що вивчається, своїми словами;
 • підсумовування того, що ви дізналися після кожного заняття.

Техніка учень = вчитель. Застосовується на фінальних етапах закріплення матеріалу, коли учень виконує функцію вчителя, тобто проводить урок для вчителя, пояснюючи йому математичне явище, яке вивчалося.

Якщо вам потрібно освоїти підрахунок подумки, додавання і віднімання, множення і ділення або запам’ятати таблицю множення тощо, вашим тренером буде репетитор з математики. Він буде мотивувати вас, переконається, що ви зосереджені на своїх цілях і ефективно розпоряджаєтеся своїм часом, щоб допомогти вам отримати максимальну віддачу від навчальної програми.

На Superprof учні можуть залишати відгуки про своїх вчителів, щоб ви могли побачити, на скільки вони кваліфіковані, та оцінити чи той чи інший викладач вам підходить. Багато учнів обирають своїх шкільних вчителів математики, які допомагають їм вивчати цей предмет поза шкільними уроками, але якщо вчителя не достатньо, Superprof дасть змогу знайти крутого вчителя і значно вдосконалити свої знання. Очевидно, що варіантів вивчення математики є вдосталь, а якщо жоден не підходить  - завжди можна вчити математику самостійно.

Як вивчити математику самостійно?

Ви можете вивчати математику так само, як вивчаєте англійську чи історію, повертаючись до старих конспектів і беручи кілька хороших навчальних посібників.

Є багато людей, які зустрічаються з труднощами при вивчені математики: плутають прості і складені числа. Таким людям не вистачає необхідного володіння предметом, щоб розв’язувати будь-які реальні задачі. Тому тим, хто вивчає математику самостійно, важливо використовувати правильні методи.

Самостійне вивчення математики
Важливо обрати правильні методи навчання, якщо ви натрапили на труднощі при самостійному вивченні математики. Фото: VisualHunt

Чи знаєте ви, до якого типу людей належите: візуалів чи аудіалів?

Якщо знаєте  - то зможете підібрати методи навчання, які допоможуть вам дуже швидко вивчати математику:

 • якщо ви аудіал, зосередьтесь на повторенні. Повторюючи матеріал вголос, як ви робили з таблицею множення в школі, ви набагато швидше і ефективніше запам’ятаєте математичні правила та формули;
 • якщо ви краще сприймаєте інформацію візуально, вам, напевно, захочеться зосередитися на використанні наочних ресурсів і розгляді яскравих діаграм, перегляді дробів у вигляді графіків у підручниках і на веб-сайтах.

Ви повинні залишатися вмотивованими, щоб досягти своїх цілей. Математика вимагає поєднання кількох речей:

 • роботи, зосередженої на основах знань з математики (вивчення таблиць напам’ять, запам’ятовування правил арифметики);
 • розуміння того, як вирішувати проблеми за допомогою логіки та критичного мислення.

У той час як ви можете вивчити перше в книгах, опанувати останнє в такий спосіб важче. Викладацькі навички вашого вчителя або репетитора допоможуть вам розібратися із стратегією міркування для розв’язання математичних задач чи рівнянь. Ось чому є кілька речей, які вам потрібно практикувати, якщо ви вивчаєте математику самостійно:

 • Зосередьтеся на мнемоніці. Багато формул можна проілюструвати простими способами.
 • Використовуйте ігри для вивчення математики. Ви можете грати в математичні ігри на своєму мобільному телефоні в маршрутці, на своєму планшеті чи комп’ютері вдома або навіть отримувати роздруковані математичні ігри та головоломки, які можна виконувати під час тривалих перельотів.
 • Використовуйте всі наявні у вас інструменти. Ви можете отримати доступ до MOOC в будь-який час доби онлайн. Також ви можете знайти веб-сайти з математичними вправами, які допоможуть вам швидше навчатися.
 • Вивчайте математику самостійно. Однак варто зауважити, що це не найефективніший метод, якщо ви прагнете дійсно швидких результатів.

У випадку, коли ви готуєтесь до іспитів, ЗНО чи співбесід, ефективним буде скористатися послугами репетитора. Так ви не втратите мотивацію та дисципліну, адже будете не самі. Також витрачатимете набагато менше часу на те, щоб розібратися з математичними явищами, які викликають труднощі.

Легко вивчайте математику за допомогою цих ресурсів.

Не забудьте переглянути деякі з цих математичних веб-сайтів і застосунків:

РесурсПеревагиНедоліки
Судоку, шахи та настільні ігрилегкі в освоєнніне для конкретних математичних навичок
Монтессорімультиплатформатільки для дітей
iToochпозитивне підкріплення, послідовність, вбудований калькуляторригідна структура, американська шкільна система
BBC Bitesizeширокий вибір предметів, видів діяльності, рівнівлише британська навчальна програма
AB Math Liteяскравий додаток, безкоштовнийздебільшого арифметика

Почніть вивчати математику

Отже, як вибрати правильний для себе метод навчання?

Задайте собі кілька запитань:

 • Який я учень: візуал, аудіал чи кінестетик?
 • Скільки часу я можу витрачати на вивчення математики на тиждень?
 • Чи хочу я навчатися, використовуючи ресурси, відмінні від підручників?
 • Наскільки терміново потрібно вивчати математику?

«Моя дитина мала проблеми з домашніми завданнями з математики в початковій школі. Він мав хорошу пам’ять, але йому було складно зосередитися на математичних задачах. Враховуючи, що він хотів вивчати точні науки, було важливо, щоб він добре володів математикою. Йому потрібна була допомога! Тоді ми найняли Дмитра, щоб той його навчав. Він зосередився на сильних і слабких сторонах мого сина і допоміг йому вибудувати впевненість в собі».

Важливо враховувати свої сильні та слабкі сторони, перш ніж почати будь-яку програму повторення знань:

 • Якщо ви легко відволікаєтеся, відчуваєте стрес під час іспитів або не знаєте, як покращити свої результати -  репетитор може допомогти вам закріпити все, що ви вивчаєте на кожному уроці за допомогою інтерактивних вправ.
 • Якщо ви більш автономні, ви можете виконувати онлайн-вправи, роздрукувати робочий аркуш, пройти кілька вікторин або грати в математичні ігри на комп’ютері, і незабаром ви освоїте все, чого вам потрібно навчитися.
 • Навчання залежить від вашої особистості, від того, як саме ви вивчаєте нову інформацію та від того, як ви робите нотатки.

Все залежить від того, як ви хочете вчитися. Якщо ви зосереджуєтеся на цілих, десяткових чи багаточленах, вам слід зосередитися на тому, щоб консолідувати всі свої знання.

Якщо ви хочете, щоб математика давалася вам легко – потрібно зосередитися на чітких цілях.

Отже, чи готові ви дізнатися секрети показникових функцій і прямокутних трикутників?

Збадьоріть свої нейрони та почніть вчитися!

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Krystyna

Дипломований викладач, репетитор з багаторічним досвідом. Обожнюю подорожувати, активні види спорту та смачну їжу.