«Ви пропускаєте 100% ударів, яких не робите». — Вейн Грецкі

Навіть той, хто погано володіє математикою, знає, що цей відсоток не потрясний!

Що заважає вам досягти поставлених цілей?

Іноді це такі дрібниці, як страх не зрозуміти чи зазнати невдачі. У будь-якому випадку, ви ніколи не повинні втрачати надію, особливо коли мова йде про вивчення математики. Адже ви можете вивчати математику і поза школою.

Якщо минуло багато років з тих пір, як ви вивчали таблицю множення в класі, у вас виникають труднощі  із математичними задачами, які проектують ситуації з реального життя. Можливо вам відчайдушно потрібно підготуватися до наступного іспиту чи вікторини?  У таких випадках математичні ігри стануть вам у пригоді.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Надія
5
5 (4 відгуки)
Надія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Надія
5
5 (4 відгуки)
Надія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Чи легко навчитися математиці самостійно?

На відміну від деяких інших предметів, математика не завжди проста. Ви не можете просто вивчити таблицю множення, щоб стати експертом з цієї теми, а також не можете просто виконати кілька математичних вправ або роздрукувати робочі аркуші із завданнями та нарешті зі всім розібратися. Для цього потрібні різні математичні навички та дії:

 • правильно розпізнавати математичні задачі;
 • запам'ятовувати теорії і формули;
 • безпомилково застосовувати вищезазначене на практиці для вирішення математичних задач.

Ось приклади дій та практик, які ми застосовуємо у тих чи інших галузях математики:

 • розумова арифметика (додавання і віднімання, множення і ділення, дроби, порядок дій тощо);
 • тригонометрія (теорія Піфагора, трикутники тощо);
 • обчислення (диференційні рівняння, вектори тощо);
 • геометрія (фігури, пазли, головоломки тощо).

Не завжди легко знайти баланс між своїми сильними та слабкими сторонами або методами, які ви повинні використовувати для вивчення математики. Як правило, люди, які хочуть навчатися, відвідують групові заняття, які веде вчитель математики або займаються з репетитором з математики для подолання труднощів, що виникають при вивченні предмету.

Є уроки для будь-якого віку та рівня:

 • для початківців або тих, кому потрібно навчитися малювати графік, або вивчати однозначні цифри, розрядні значення чи ймовірність тощо;
 • проміжні уроки для тих, кому потрібно охопити лише певні навички, як-от розв’язування певного рівняння або підготовка до іспиту;
 • додаткові уроки для тих, хто готується до іспитів з математики, фізики чи хімії.

Що б ви не намагалися навчитися, існують прості методи для вивчення математики з вчителем або без нього. Індивідуальна робота може бути дуже корисно для тих, хто намагається вивчити алгебру.

Навчання з репетитором з математики, який пропонує цікаві заняття відповідної складності, однозначно буде набагато ефективнішим, ніж заривання голови в купу підручників з математики протягом літа.

Як навчитися математиці самостійно?

Креативний підхід до математики
Використовуйте будь-який привід та підручні матеріали, як вправи для розвитку математичних здібностей (порахувати іграшки, якими бавиться дитина, або цукерки у кишені тощо). Фото: Kaboompics

Вивчення математики – це більше, ніж просто запам’ятовування таблиці множення, ви повинні покращити свою пам’ять та навички математичного міркування, щоб ви могли застосовувати їх у розв’язуванні математичних задач. Є три основні способи, які допоможуть вам досягти цього:

 • зверніться по допомогу до кваліфікованого репетитора з математики або вчителя предмету;
 • переглядайте свої нотатки для повторень або компіляційні математичні довідники. Практикуйте ментальну арифметику, проговорюючи всі математичні дії вголос;
 • знайдіть математичні вправи, які допоможуть вам покращити свої навички.

Креативність – це ключ! Насправді, було доведено, що творчі заняття можуть допомогти розвинути мисленнєві навички, особливо якщо це робити до того, як дитина почнете ходити в дитячий садок.

У якості креативної розваг можна використовувати настільні ігри. Якщо ж у вас немає настільних ігор, ви завжди можете зробити фішки для позначення фігур і зробити власну шахову дошку! Не зупиняйтеся перед труднощами! Будьте творчими  і створюйте свої власні навчальні ігри з математики!

Кожен учень різний. Хоча деякі віддають перевагу більш традиційним методам навчання, інші досягнуть величезних успіхів у більш приємних навчальних заняттях.

Математика, граючи в Монополію
Насправді ви використовуєте математичні навички з самого дитинства та майже несвідомо. Згадайте, наприклад, з яким захватом ми рахували, додавали та помножували гроші, зароблені, граючи в улюблену Монополію? Фото: Unsplash

Якому методу саме ви віддаєте перевагу залежить від вашої впевненості або стилю сприйняття інформації. Незалежно від ваших уподобань, результати завжди кращі, якщо ви розважаєтеся під час вивчення математики! А ще беззаперечним плюсом настільних ігор також є те, що вони є чудовим способом розслабитися.

Чи згадуєте ви, як у дитинстві рахували гроші, щоб купити готель під час гри у Монополію?

Ось чому існує так багато безкоштовних математичних ігор онлайн, які популярні як серед дітей, так і дорослих. Від десяткових до відносних чисел, ви незабаром станете експертом з усіх типів чисел.

Все ще шукаєте веселі ігри з математики?

Мушу визнати, що я трохи сумнівалася щодо переваг математичних ігор, але як тільки ви почнете вчитися, ви просто підсядете на цю захопливу розвагу! Незалежно від того, чи будете навчатися на перерві між уроками, чи по дорозі на роботу чи школу, ви незабаром станете чемпіоном з математики!

Навчальні ігри з математики - веселий спосіб вчитися!

Навчальні ігри з математики ідеально підходять для опанування цього предмету. Вони веселі, практичні, доступні скрізь і коли вони вам потрібні. У вас більше немає виправдання, щоб не займатися математикою!

Вони чудово підходить для учнів початкової школи, які тільки навчаються читати числа або правильно вказувати час, а також тих, хто вчиться віднімати, додавати, множити або ділити. Зрештою, чим веселіше та цікавіше заняття, тим швидше і простіше дітям навчатися.

Існує кілька різних типів математичних ігор з:

 • симетрії;
 • логіки;
 • геометрії;
 • вирішення математичних задач;
 • математичних загадок;

Ресурсів також є вдосталь:

 • математичні веб-сайти, на яких можна, наприклад, дізнатися про числа за допомогою ігор-конструкторів або освоїти прості числа;
 • існують також спеціалізовані веб-сайти з інтерактивними вправами, де ви можете грати проти інших гравців.

До найпоширеніших типів належать:

 • логічні ігри;
 • ігри на мислення;
 • ігри на обчислення;
 • онлайн настільні ігри;
 • ігри для розвитку пам'яті;
 • безкоштовні онлайн-ігри на різноманітні теми.

Звичайно, ви повинні грати за правилами, якщо хочете вчитися. Вам також потрібно вибрати правильні ігри відповідно до того, що ви вивчаєте і як часто ви навчаєтеся.

«Мої учні початкових класів мали проблеми з математикою. Я запропонував розвиваючі ігри-розмальовки та головоломки і сталося чудо!» Олексій, вчитель молодших класів.

Наші улюблені математичні ігри онлайн

Ви можете грати в навчальні ігри з математики онлайн звичайно ж будь-де: на своєму комп’ютері, планшеті чи смартфоні. Також є багато веб-сайтів, програм та інших інструментів на вибір. Ось короткий список ігор, які чудово підходять для вивчення математики!

Пройдемося по класиці!

Такі ігри, як шахи, судоку та ігри на розвиток мислення, дійсно корисні для розвитку математичних навичок. Такі ігри легко опанувати, і вони не мають багато складних правил для вивчення. Вам просто потрібно знайти вільний час протягом дня, щоб трохи потренуватися. Пазли також можуть бути корисним для розвитку навичок просторового сприйняття.

Переваги: звичайні ігри, з якими більшість людей знайомі.

Недоліки: корисно для загальних навичок, але не для конкретних.

Вчити математику з судоку
Найбільш популярні ігри для розвитку загальних математичних навичок та мислення - це добре відомі вам шахи, судоку, пазли тощо. Фото: Unsplash

Додавання та віднімання для дітей за методом Монтессорі

Є веселі ігри для дітей молодшого віку. Вони містять питання про, до прикладу, інопланетян, а також веселі фігурки на барвистому тлі на які можна натиснути. Існують також ігри на додавання та віднімання для дітей, які неодмінно познайомлять їх з основними математичними діями.

Переваги: ці ігри доступні на декількох пристроях

Недоліки: ресурс тільки для маленьких дітей

Підготуйтеся до середньої школи з iTooch

Ця математична гра з вправами для покращення мислення та для того, щоб опанувати деякі математичні навички, які вам знадобляться в середній школі. Вона чудово підходить для дітей початкової школи. Кожна вправа може допомогти вам працювати над певним аспектом математики: літеральною арифметикою (певна літера відповідає певній цифрі), формами та кольорами.

Переваги: у грі можна переходити з рівня на рівень за умови успішного виконання завдань. Вона має калькулятор, що вбудований у застосунок.

Недоліки: не дуже адаптивний, базується на американській системі освіти.

BBC Bitesize

На веб-сайті BBC для шкіл є багато різних предметів, включаючи математику. Незалежно від того, чи вивчаєте ви математику в початковій школі чи навчаєтесь для здачі ЗНО - це веб-сайт, на який ви повинні завітати!

Діти молодшого віку можуть опанувати базові навички, такі як визначати час, розпізнавати монети, поводитися з грошима, а також розуміти послідовності цифр та/або чисел.

Переваги: різноманітність предметів, видів діяльності на уроках та рівнів.

Недоліки: базується лише на британській шкільній програмі.

AB Math Litу. Станьте експертом з ментальної арифметики

Ви можете грати самостійно або з іншими. Перевірте свою швидкість і реакцію за допомогою цього застосунку. Вдосконалюйте навички з ментальної арифметики. Математичні ігри в застосунку змішують всі типи операцій: від найпростіших дій до найскладніших математичних операцій.

В описі застосунку зазначено, що «гра з бульбашками зміцнює навичку визначати закономірності чисел, значно покращує увагу та дрібну моторику».

Переваги: яскравий та барвистий застосунок з великою кількістю безкоштовних математичних ігор (є також і платна версія), який сподобається більшості людей.

Недоліки: хоча і чудово підходить для арифметики, цей застосунок не охоплює інші аспекти математики.

Завдяки всім навчальним іграм, які існують сьогодні, вивчати математику ніколи не було простіше.

Оскільки існує так багато освітніх ресурсів, вам потрібно знайти ті, які підходять вам і вашим цілям у навчанні. Як тільки ви знайдете підходящі, ви зможете засвоїти нові математичні навичкам якнайшвидше!

Існує безліч веб-сайтів із надзвичайною кількістю математичних ігор для дітей, де діти зможуть відбивати та подавати м’ячі, вирішуючи різні математичні задачі та приклади. Існують ігри на множення для тих, хто вивчає табличку множення, а також багато ресурсів, які допоможуть виконувати домашні завдання.

Тим не менш, ніщо не заважає дорослим розім’яти свої розумові м’язи та пограти в ці ігри також. Використовуйте будь-що, що  допомагає вам швидко покращити свої знання та навички з математики, навіть якщо це ресурс чи застосунок для дітей. Навчайтесь граючи!

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Krystyna

Дипломований викладач, репетитор з багаторічним досвідом. Обожнюю подорожувати, активні види спорту та смачну їжу.