Математика завжди навколо нас, де б ми не були.

І це тому, що математика настільки широка, що охоплює додавання і віднімання, ділення, дроби, графіки, округлення, розв’язування рівнянь, алгебру, нерівності, змінні, статистику, обчислення, розподільну властивість, симетрію, цілі числа, прості числа, ймовірність, значення, вектори, форми, послідовність, пропорції, геометрію і так далі!

Незалежно від того, чи це будівництво вашого будинку, планування вулиць у найближчому районі, запуск автомобіля чи увімкнення посудомийної машини, майстрування чи гра на фортепіано - складна або ж елементарна математика справді повсюди.

Немає жодного існуючого об’єкта, який би не демонстрував математику в дії, так-так, саме ту, котру ви вивчатимете у рамках шкільної програми та на заняттях в університеті (якщо наважетесь!).

Складні рівняння з багатьма невідомими, радикальні математичні теореми, що сягають античності, відкриття кінця двадцятого століття — все це збудувало наш теперішній світ.

І з кожною новою концепцією наше розуміння фізичного світу навколо зростає.

У 2013 році відомий британський математик і вчений Ян Стюарт опублікував книгу під назвою «17 рівнянь, які змінили світ»

Скільки років математичним формулам?

Оскільки математика – це широке застосування матерії, а не відкриття, отже ми не можемо приписувати винахід математики одній-єдиній людині (якщо ви не хочете виглядати по-справжньому глибокомудрим і сказати, що творець нашого Всесвіту відповідає за народження математики!). Проте ми можемо озирнутися і побачити, коли математика почала відігравати роль у житті людей.

Не дивно, що свідчення показують, навіть ті, хто жив у доісторичні часи, мали певне розуміння математичних концепцій, записи про які були знайдені на багатьох предметах, таких як кістки та настінні різьблення.

Розкопки б показали, що первісні люди використовували раціональне мислення, коли навчалися розв’язувати прості математичні задачі, такі як додавання або ж віднімання. Отже, що, в першу чергу, змусило б їх зацікавитися математикою? Наприклад, плинність часу заінтригувала би їх. Певне, вони, винайшли б основи астрономії, розраховуючи, скільки часу їм залишилося полювати на їжу до заходу сонця.

The Star Garden стверджує, що:

«Кістці Ішанго близько 20 000 років, і на ній вирізано ряд виїмок у трьох стовпчиках. Такі візерунки доводять, що їх зробив хтось, хто розумів додавання, віднімання, множення, ділення та прості числа»

Далі журнал продовжує:

«Люди розуміли геометрію та алгебру приблизно за 2000 р. до н.е. [...] Десь в цей час і вавилоняни, і стародавні єгиптяни знали про число пі - відношення довжини кола до його діаметру. Приблизно за 1500 р. до н.е. вавилоняни також знали про теорему Піфагора, яка показує, як пов’язані довжини сторін прямокутних трикутників"

Теорема ця була названа на честь давньогрецького математика Піфагора (хоча деякі кажуть, що ця концепція була розроблена ще задовго до нього). Якби не було насправді, але вірно одне - всі математичні теореми та формули просто чекають свого часу та відкриття, але ми можемо, принаймні, похвалити деяких людей за те, що вони їх знайшли або використали.

У своїй короткій історії математики веб-сайт The Star Garden додає, що:

«Кеплер також був натхненний Піфагором і вважав, що рух планет створює музику. Він використав математику, щоб показати, що планети обертаються навколо Сонця по еліпсах і до 1619 р. , він вже зміг визначити час, за який кожна планета обертається навколо Сонця, а також їх відносні відстані до цієї зірки.

У 1687 році Ньютон опублікував свій закон всесвітнього тяжіння. Це було по-новаторськи, оскільки показало не тільки те, що абстрактні математичні принципи, такі, як перед тим винайдене числення, можна застосувати до явищ в природі, але й те, що закони, які відповідають за рух планет, також відповідають і за рух об’єктів на Землі. Ньютон також вважав, що Всесвіт можна осмислити як математичний об'єкт, і описав Бога як «кваліфікованого в механіці та геометрії».

Сучасник Ньютона, Лейбніц, виявив ще один зв’язок між математикою і природою, коли вперше розглянув ідею фракталів. [...] Математики двадцятого століття, такі як француз Гастон Жулія та польсько-франко-американський математик Бенуа Мандельброт, надихнулися Лейбніцем на створення власних складних фракталів.

До цього часу квантова механіка і спеціальна та загальна теорії відносності німецько-швейцарсько-американського фізика Альберта Ейнштейна показали, що природа підкоряється законам математики, навіть якщо це суперечить нашому здоровому глузду та розумінню світу»

Отже, як ми бачимо, математика завжди була з нами протягом всієї історії людства, але саме завдяки кваліфікованим математикам, які працювали, щоб відшукати ці математичні таємниці, з’явилася низка визначних проривів. Нижче ми розглянемо деякі з найвідоміших математичних рівнянь.

Підсумовуючи історію математики, важливо зазначити, що, незважаючи на те, що людина не розвинулася з математичного поняття, математика завжди відігравала непересічну роль на нашій планеті. Ще до існування людей, математика керувала всією природою, а також енергією та тваринами, що населяли Землю, в силу узгодження процесів всього живого.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

10 відомих математичних рівнянь

Якщо вам цікаво, чому математика настільки важлива і який вплив має кожне визначне рівняння, читайте далі і відкриєте 10 революційних формул, що вивели навчання з математики на зовсім інший рівень. Звісно, ​​кількість існуючих математичних формул і виразів не обмежується цим списком (дехто може сказати, що список нескінченний!), проте ми зосередимося на найвідоміших алгебраїчних рівняння і наведемо деякі корисні визначення.

Теорема Піфагора

Це, безсумнівно, одна з найвідоміших теорем. Навіть через роки після останнього уроку з математики, ця назва легко спадає на думку.

теорема піфагора
А ви пам'ятаєте формулу теореми Піфагора з часів навчання в школі? Фото: Рixabay

Можливо, ви знаєте її напам’ять, але давайте швидко згадаємо: у прямокутному трикутнику квадрат гіпотенузи дорівнює сумі квадратних коренів довжин двох інших сторін.

Ця теорема, яка датується 530 р. до н.е., є однією з основ математики донині, і внесла свій внесок в історію математики з самого моменту її відкриття.

Це рівняння має важливе значення для розуміння геометрії та тригонометрії, і воно справді сформувало наше розуміння цих галузей математики.

Кажуть, що завдяки цій теоремі ми перейшли від евклідової до неевклідової геометрії

З тих пір, завдяки Піфагору і його знаменитому рівнянню, надзвичайно легко обчислювати довжини, кути та демонструвати, що даний трикутник є прямокутним.

Статуя Піфагора
Коли теорема Піфагора зустрічається з мистецтвом! Фото: Рixabay

Ця концепція часто зустрічається в сферах будівництва та архітектури.

Логарифми

Логарифми, популяризовані Джоном Нейпіром у 1610 році, поєднують обернені та експоненційні функції і протилежності.

Логарифми поширені у формулах, що використовуються в науці, для вимірювання складності алгоритмів і фракталів, а також з’являються у формулах для підрахунку простих чисел.

Добуток
Логарифм добутку — це сума логарифмів множників. Фото: Unsplash

До появи сучасного комп’ютера обчислення за допомогою логарифмів було найпоширенішим способом множення великих чисел разом і дозволяло робити швидші обчислення, та, перш за все, допомагало робити стрибки в області математики, фізики, техніки та астрономії.

Існує 3 види логарифмів:

  • Натуральні логарифми є фундаментальною основою математичного аналізу.
  • У математичних обчисленнях використовуються десяткові логарифми.
  • Двійкові логарифми використовуються в теорії обчислень і для прикладних обчислень.

Логарифм - показник степеня, до якого потрібно піднести число-основу, щоб одержати дане число.

Наприклад, у випадку з основою 10 логарифм (log) такий: Log (1) = 0, log (10) = 1, log (100) = 2.

Такі обчислення корисні, наприклад, у покері та розгадуванні головоломок.

Закон тяжіння

Хто ніколи не чув про знаменитий закон тяжіння Ісаака Ньютона? Ви знаєте історію про яблуко, яке впало на голову великого мислителя, коли він розмірковував про місяць на нічному небі, у 1687 році.

Протидія гравітації
Закон тяжіння в його сучасному вигляді. Фото: Pixabay

Встановивши зв’язок між цими двома тілами (місяцем і яблуком), Ньютон задумався: чому місяць не падає з неба?

Відповідь очевидна - тепер: її «утримує» гравітаційна сила.

Так народився знаменитий закон тяжіння Ньютона: «Астральні тіла притягуються одне до одного із силою, яка прямо пропорційна добутку їх мас і обернено пропорційна квадрату відстані між їхніми центрами».

Через 200 років після Ньютона, Ейнштейн замінив цю теорію гравітації своєю теорією відносності.

Теорія відносності

Незалежно від того, чи хтось обізнаний у математиці чи фізиці, або нічого не знає з математичного словника, усі знають знамениту формулу Альберта Ейнштейна: E = mc².

Ця формула, яка ілюструє теорію відносності (спеціальна теорія відносності та загальна теорія відносності), повністю змінила наше розуміння фізики.

Вона залишається вирішальною і донині, оскільки показує, що матерію можна перетворювати в енергію і навпаки.

Спеціальна теорія відносності ввела ідею про те, що швидкість світла є універсальною, незмінною, і що хід часу не однаковий для тіл, котрі рухаються з різною швидкістю.

Загальна теорія відносності Ейнштейна описує гравітацію, в якій простір і час викривляються і згортаються: суттєва зміна в нашому розумінні Всесвіту згідно з законом тяжіння Ньютона.

Навіть сьогодні теорія відносності Ейнштейна залишається важливою для нашого розуміння походження, структури та долі Всесвіту

Математика допомагає нам краще розуміти навколишній світ і є всюдисущою в повсякденному житті.

Теорія хаосу

Теорія хаосу продемонструвала, що неможливо з упевненістю передбачити, що станеться в майбутньому. Це дослідження поведінки динамічних систем. Ну і чудова тема для вивчення математики.

Теорія доводить, що жодні реально існуючі процеси не можна передбачити з упевненістю. Теорія Роберта Мея є більш свіжою з 1975 року. Вона описує процес, який постійно розвивається з певним часом.

У своїй формулі Мей хотів пояснити, що хаотична поведінка (наприклад, клімат, який переживає численні зміни погоди від певної дати до конкретного моменту) може призвести до змін в абсолютно інших системах через декілька днів опісля.

Найвідомішою ілюстрацією є так званий «ефект метелика», який показує, що помах крил метелика в Бразилії може призвести до урагану або торнадо в Азії.

Іншими словами, найнезначніші речі можуть мати непередбачуваний вплив на наше довкілля, у близькій та далекій перспективі

Саме безліч факторів, пов’язаних з подією, робить її непередбачуваною.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Виктория
5
5 (6 відгуки)
Виктория
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Рівняння Ейлера

Тотожність Ейлера вважається «найкращим з рівнянь» на уроках математики, оскільки описує малоймовірну комбінацію п’яти математичних констант.

Рівняння Ейлера (опубліковане Леонгардом Ейлером у 1755 р.) застосовується у випадку ідеальної рідини.

Чому це рівняння має значення? Тому що він використовує три основні операції в арифметиці: додавання, множення та піднесення до степеня.

П'ять представлених констант - це "0", адитивна ідентичність; «1», мультиплікативна тотожність; загадкове пі; «e», що є основою натуральних логарифмів і числом, яке широко зустрічається в математичних аналізах; та "i", уявна одиниця комплексних чисел, знайдених у рівняннях з 3 невідомими.

Це рівняння, яке прикрашає Палац Де ла Декуверт у Парижі, проклало шлях до розвитку топології, розділу сучасної математики.

Перетворення Фур'є

Перетворення Фур’є ділить час на кілька частот і простих хвиль, подібно до того, як призма розділяє світло на складові кольори.

Перетворення Фур’є дозволяє мати справу з неперіодичними функціями.

Приклад перетворення
Перетворення Фур'є в усій своїй красі! Фото: Unsplash

Іншим прикладом може бути магнітне або акустичне поле, яке визначається як сигнал. Перетворення Фур’є є його спектром, оскільки воно деконструює таке поле.

Свого часу ця теорія була просто вражаючою, бо раптом стало можливим зрозуміти структуру більш складних хвиль, таких як людська мова.

Наразі ця теорія, котра бере свій початок з 1822 року, лежить в основі сучасної обробки та аналізу сигналів, а також обробки даних.

Рівняння Максвелла

Рівняння Максвелла описують взаємодію електричних зарядів, а також пояснюють електричні струми та магнітні поля.

Рівняння Максвелла, також звані рівняннями Максвелла-Лоренца, є фундаментальними законами фізики.

Приклад електромагнетизму
Рівняння Максвелла становлять основу класичного електромагнетизму. Фото: Рixabay

Вони лежать в основі нашого розуміння взаємозв’язку між електрикою та магнетизмом і є одними з основних, фундаментальних законів сучасної фізики.

Існує 4 форми рівнянь Максвелла:

  • Рівняння Максвелла-Гаусса
  • Рівняння Максвелла-Томсона
  • Рівняння Максвелла-Фарадея
  • Рівняння Максвелла-Ампера

Другий закон термодинаміки

Другий закон термодинаміки (також відомий як принцип Карно, після його відкриття в 1824 році) беззаперечно доводить, що фізичні явища незворотні, особливо коли відбуваються теплові зміни.

Принципи термодинаміки є основними законами термодинаміки

Цей принцип кілька разів модифікувався та переформулювався і отримав широке визнання у 1873 році завдяки Людвігу Больцману та Максу Планку.

У той час як перший закон теплової динаміки вказує, що енергія може обмінюватися між фізичними системами у вигляді тепла і роботи. Другий закон вводить ще одну величину, відому як ентропія.

Другий закон термодинаміки
Саді Карно, перший, хто сформулював другий закон термодинаміки. Фото: Рixabay

Це принцип зміни та еволюції, оскільки він вказує, в якому напрямку можливі перетворення потенційної енергії.

Тому деякі хімічні перетворення можливі, а інші ніколи не відбудуться. Наприклад, ви можете з упевненістю стверджувати, що коли покласти кубик льоду в чашку гарячої кави, льод розтане, а кава не замерзне ніколи.

Рівняння Шредінгера

Рівняння Шредінгера, задумане австрійським фізиком Ервіном Шредінгером у 1925 році, є фундаментальним рівнянням у квантовій механіці.

Оскільки загальна теорія відносності Ейнштейна допомогла пояснити Всесвіт у великому масштабі, це рівняння проливає світло на поведінку атомів і субатомних частинок.

Рівняння Шредінгера пояснює зміни частинки з плином часу. Воно описує стани частинки, а завдяки цьому можна відобразити будь-який інший необхідний стан.

Це рівняння ставить справжнє філософське питання: чи складається матерія з сукупності можливих агрегатних станів (тверді тіла, рідини, гази)?

Застосування цього рівняння можна знайти в сучасних технологіях, включаючи ядерну енергетику, твердотільні комп’ютери та лазери.

Як бачимо, протягом всієї історії людства, а особливо з початку 18 століття, математичні рівняння змінили розуміння світу, в якому ми живемо, і нашу здатність розв’язувати математичні задачі. Останні служать нам щодня в нашій рутині, на уроках математики або навіть не зовсім помітними шляхами.

Формули та рівняння, про які ви можете дізнатися на уроках алгебри, - квадратні рівняння, диференціальне рівняння, багатокрокові, двоступеневі та однокрокові рівняння, поліноміальні рівняння, лінійні рівняння, експоненціальна функція, а також системи рівнянь - і це, звісно, не виключний перелік.

Призи та нагороди з математики

Існує ряд інтегральних нагород, які присуджуються людям, котрих часто називають геніями, за успіх у різних областях математики. Дуже часто нагороди присвоюються за пропозицію вирішення конкретної математичної задачі. Це престижні нагороди з абсолютною вартістю, деякі з яких навіть вважаються еквівалентними Нобелівській премії. Таким чином, лише обрані отримують ці нагороди, чим підкреслюється досконалість їхніх математичних знань.

Нижче наведено назви деяких з цих нагород.

Медаль Філдса

Медаль Філдса — одна з найвідоміших нагород, що присуджується математикам, котрі відкрили щось дивовижне протягом своєї кар’єри, працюючи з числами, рівняннями або іншими математичними величинами.

Офіційно лауреати цієї премії нагороджуються Міжнародною медаллю за видатні відкриття в математиці (тепер ви можете зрозуміти, чому її частіше називають просто медаллю Філдса), і вона видається лише раз на чотири роки чотирьом математикам віком до 40 років. Це означає, що більшість лауреатів цієї престижної нагороди можна описати як молодих, перспективних математиків з великими планами на майбутнє.

Премія Абеля

Ще одна авторитетна номінація, премія Абеля, що вручається королем Норвегії математику, який є видатним у своїй галузі математичних досліджень.

Нагорода названа на честь Нільса Хенріка Абеля, який у 2001 році (дата створення відзнаки), був популярним норвезьким математиком.

Премія Вольфа з математики

Фонд Вольфа Ізраїлю щороку присуджує шість різних премій, однією з яких є премія Вольфа з математики.

Ця нагорода існує з 1978 року і вважається великою честю для номінанта. Деякі відомі імена, які отримали цю нагороду, включають Ендрю Вайлза, Джона Мілнора та інших.

Медаль Черня

Однією з найновіших премій з математики є Черн Меда, яка з 2010 року відзначає досягнення в галузі математики.

Вона присуджується кожні чотири роки, а тому лише невелика кількість вчених-математиків отримали цю престижну нагороду. Але це поки що. Нагорода вручається на Міжнародному конгресі математиків і включає в себе грошовий приз у розмірі 250 000 доларів (очевидно, щоб допомогти у фінансуванні майбутніх досліджень або оплатити подальше навчання лауреатів в інших областях математики).

Першим нагородженим у 2010 році став Луїс Ніренберг, а наступним у 2014 році — Філіп Гріффітс.

То чому ж немає Нобелівської премії для математиків?

У світі математичних фактів дехто сказав би, що причина цього в тому, що дружина Альфреда Нобеля мала роман із відомим математиком, але тепер ми знаємо, що це не так, оскільки Нобель навіть не одружувався за своє життя. Простіше кажучи, його робота, пов’язана з науковими питаннями, означала, що ці теми йому були ближчі, ніж математичні рівняння.

Жінки-математики, що змінили світ

Якщо вам, як і нам, цікаво, чому в історії математики не згадується жодна жінка-математик, то цей розділ саме для вас! Поговоримо про рівняння та нерівності...!

Незважаючи на те, що багато жінок, як і їхні однолітки-чоловіки, відіграють помітну роль у математичних відкриттях, про їхню здатність розв’язувати задачі говорилося рідко. Нижче наведені імена лише деяких жінок, котрі допомогли сформувати математику, якою ми її знаємо.

Гіпатія

Гіпатія була дочкою грецького математика Теона і стала головою платонічної школи в Олександрії, Єгипет, де викладала астрономію та філософію.

Цю високоінтелектуальну жінку було вбито в 415 році нашої ери, а релігійні групи назвали її сатаністкою, однак вважається, що вона була впливовим генієм, адже за своє життя зробила величезний внесок в опубліковані тексти її не менш знаменитого батька.

Софі Жермен

Вважалося, що Марі-Софі Жермен стала одержимою теоріями чисел та обчисленнями, надихнувшись книжками про Архімеда.

Це було 18 століття, і деякі заклади не дозволяли жінкам навчатися під свої дахом. Таким чином, Жермен видавала себе за чоловіка, щоб тільки мати можливість навчатися в академії математики у Парижі, яка була лише для чоловіків.

На жаль, хоча деякі знають достатньо про її блискучу роботу над останньою теоремою Ферма, вона ніколи не була офіційно визнана, і померла, відома лише як жінка без професії.

Дізнайтеся більше про Софі Жермен з онлайн-репетитором із математики. Знайдіть його на сайті Superprof вже зараз!

Керолайн Гершель

Керолайн Гершель була першою жінкою, яка отримала золоту медаль Королівського астрономічного товариства в 1828 році після того, як вона відкрила сім нових комет.

Гершель була оплачуваним помічником свого брата-астронома Вільяма, і разом вони відкрили планету Уран у 1781 році, це задовго перед тим, ніж як вона зробила власні численні та значущі відкриття перед смертю у віці 97 років.

Ада Лавлейс

Маючи відомого батька, поета лорда Байрона, не дивно, що Лавлейс отримала прізвисько Чарівниця! Проте, на відміну від свого тата, вона виявилася у рази талановитішою, коли її попросили скоординувати систему числення.

Через свій фах, Лавлейс була піонером у розробці вікторіанського комп’ютера. Вона співпрацювала із Чарльзом Беббіджем над створенням перших програмованих комп’ютерів у середині 19 століття. Навіть зараз можна помітити, що її ідеї випередили свій час, але вона так і не була визнаною, навіть незважаючи на вагомий внесок у математику, аж до 1950-х років – більше ніж після 100 років забуття.

Софія Ковалевська

Ковалевська, яка народилася в Москві в 1850 році, зробила дуже важливий внесок у математичний аналіз Німеччини. Здібності дівчини спочатку помітив її дядько, вона отримала хорошу приватну освіту, однак пізніше була змушена вийти заміж.

Вона остаточно подолала нерівність і поділ між чоловіками та жінками, ставши першою жінкою, яка отримала звання професора в Північній Європі.

Математична машина часу

Коли станеться наступне велике математичне нововведення?

Яке нове математичне одкровення переверне наші нинішні уявлення про життя? Чи могли б ви стати відомим математиком, що спеціалізується на квадратних рівняннях, алгебраїчних функціях, тригонометричному прориві або навіть відкривачем нового поняття, як-от теорема Піфагора?

Крім того, можливо, ви внесете в таблицю щось абсолютно нове, виявивши нове ціле число, про існування якого ми ніколи не знали, розробивши інтелектуальний графічний калькулятор, або, спростивши математику за допомогою пристрою для розв’язування рівнянь або програми для системи рівнянь.

Якщо будь-що з цього стане правдою, зараз ви мусите спершу опрацювати підручники з математики, здати ЗНО та вступити до престижного математичного вузу. Ви можете зробити це, якщо захоплюєтесь уроками математики, слухаєте пояснення вчителя, виконуєте робочі  та домашні завдання якнайкраще, навіть якщо це означає пошук допомоги на веб-сайті або у додатку безкоштовного навчання з математики.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.