Ні, ми не говоримо зараз про дроби чи заповнення робочих паперів, але математика у вигляді логіки та розв’язання інших задач постійно з’являється поза шкільним класом. Математика проявляється у більшості сфер нашого повсякденного життя, більше, ніж багато хто думає. Це дозволяє нам краще зрозуміти світ навколо нас.

Використання чисел і цифр можна знайти скрізь - від кулінарії і ліків до засобів масової інформації з їхніми відсотками та графіками. Зараз ми спробуємо пролити світло на ряд областей, де математика займає центральне місце.

Наше розуміння математики та постійне бажання знати більше про про цей світ створили сьогодення, яке просто неможливо уявити без математики.

Математика - фундаментальна наука, що сприяє методичній та систематичній поведінці.

Саме математика, наприклад, навела порядок у громадах по всій планеті та запобігла хаосу та катастрофам. Багато з наших успадкованих людських якостей виховуються і розвиваються математичними теоріями, як-от наше просторове усвідомлення та мислення, наші навички розв’язувати проблеми, наша здатність міркувати (що включає продумане мислення) і навіть наша творчість та спілкування.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ярослав
5
5 (4 відгуки)
Ярослав
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ярослав
5
5 (4 відгуки)
Ярослав
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Чому математика важлива?

Навіть речі, про які б ви і не подумали, насправді зводяться в основі своїй до математики та структури, яку вона привносить у наше повсякденне життя.

Візьмемо, наприклад, шопінг, приготування їжі, купівлю нерухомості, майстрування, подорожі, азартні ігри, відеоігри, водіння та визначення часу... ніщо з цього не було б можливим без існування математики.

Крім того, математика скрізь, якщо розглядати освітній та професійний світ.

Математика має відношення до широкого спектру академічних предметів, що входять до переліку ЗНО та навчальних програм коледжів, училищ та університетів, що не тільки означає, що погане розуміння математики може спричинити труднощі студентів та учнів з багатьох предметів, але також може обмежити їхні можливості подальшого навчання і працевлаштування, коли вони почнуть будувати кар'єру в майбутньому.

Незалежно від того, чи прагнете ви вивчати соціологію, психологію, фізику, біологію або ж економіку, математика важить багато, саме тому в рамках навчальної програми вам задаватимуть розв’язувати різні математичні задачі.

Вивчати математику – це відкривати світ можливостей – тепер ви розумієте важливість репетиторів з математики та вплив, який вони можуть мати на ваше життя!

Коротка історія математики

Оскільки математика - це широке застосування матерії, а не відкриття, ми не можемо приписувати винахід математики одній людині, однак що ми точно можемо зробити - це визначити, коли саме математика почала відігравати певну роль у житті людей.

Не дивно, що це було біля самих витоків людства, як свідчать докази! Навіть ті, хто жив у доісторичні часи, мали певне розуміння математичних концепцій, записи про які були знайдені на багатьох предметах, таких як кістки та настінні різьблення.

Історія стверджує, що перші люди використовували раціональне мислення, коли навчалися розв’язувати прості математичні задачі, такі як додавання, наприклад.

The Star Garden стверджує:

Кістці Ішанго близько 20 000 років, і на ній вирізано ряд виїмок у трьох стовпчиках. Візерунки-числа є свідченням того, що їх зробив хтось, хто розумів додавання, віднімання, множення, ділення та прості числа.

У своїй короткій історії математики веб-сайт The Star Garden додає:

Кеплер також був натхненний Піфагором і вважав, що рух планет створює музику. Він використав математику, щоб показати, що планети обертаються навколо Сонця по еліпсах, і до 1619 року зміг визначити час, за який кожна планета обертається навколо Сонця та їх відносні відстані до Сонця.

У 1687 році Ньютон опублікував свій закон всесвітнього тяжіння. Це було дуже по-новаторськи, оскільки показало не тільки те, що абстрактні математичні принципи, такі як нещодавно винайдене числення, можна застосувати до того, що ми спостерігаємо в природі, але й те, що закони, які відповідають за рух планет, також відповідають і за рух об’єктів тут, на Землі. Ньютон також вважав, що Всесвіт можна зрозуміти як математичний об'єкт, і описав Бога як «кваліфікованого в механіці та геометрії».

Якщо нашу природу можна перетворити на щось кількісне, а також математичне, тоді має сенс, що ми, як люди, діємо таким же механічним способом.

Професії, які витікають з математики

Якщо ви все ще сумніваєтеся в повсюдній і істотній ролі математики в професійному світі (і, отже, у нашому повсякденному житті), будьте готові змінити свою точку зору прямо зараз.

Вища математика
Настав час по-новому поглянути на математику - від дитячих рахувальниць до програмного кодування. Фото: Unsplash

Ця наука, успадкована з давнини, становить основу для багатьох професій.

Незалежно від того, чи ви працюєте над розробкою ліків, метеорологією, конструюєте медичні пристрої для візуалізації, використовуєте статистику, керуєте особистими даними за допомогою криптографії або в більш абстрактному світі чистої математики, використовується одна і та ж мова.

Арифметика, алгебра, комплексні числа та ймовірність — усе це елементи великої дисципліни, якою є математика. Вона направду формує наше повсякденне життя.

Наприклад, астрономи, які шукають життя на інших планетах, статисти, які використовують математичний аналіз для вивчення потоків населення, і бухгалтери, котрі вимірюють торговельні баланси фірм і країн - усі вони користуються спільною мовою, що базується на математиці, яку вони вивчали в університеті.

Хоча математика відкриває безліч захоплюючих і різнопланових можливостей для побудови кар’єри, найпоширенішими вакансіями для випускників, що вивчали математику, є:

 • бухгалтер
 • актуарій
 • інвестиційний менеджер
 • інвестиційний банкір
 • торговий банкір
 • статист
 • дата-аналітик
 • спеціаліст з аналізу та обробки даних
 • науковий співробітник (математика)
 • вчитель математики
 • метеоролог
 • комп'ютерний інженер

Якщо ви шукаєте кар’єру в галузі фінансів, то потрібен певний рівень математичної кваліфікації, але наукова ступінь не обов’язково.

Окрім фінансового сектору, є такі галузі, як інженерія та інформаційні технології, які можуть отримати користь від того, хто добре розбирається в цифрах.

Наприклад, такі ролі, як офіцер оборони та розвідки, статист, дослідник комп'ютерних операцій, академічний математик, учитель математики в початковій або середній школі або посади в законодавчій галузі, ЗМІ, бізнесі або державному секторі.

Деякі з типових роботодавців - це уряд, МОЗ, навчальні заклади, IT-компанії, фармацевтичні компанії, інженерні компанії, страхові компанії, маркетингові компанії, а також банківські та бухгалтерські фірми.

Приклад із реального життя: Первін Дадашова

Вона - випускниця НаУКМА,  кандидат економічних наук, PhD у галузі фінансів, старший викладач кафедри фінансів Національного університету "Києво-Могилянська академія", Начальник управління макропруденційної політики та досліджень Департаменту фінансової стабільності НБУ.

Дисертацію на тему "Системний аналіз та моделювання впливу взаємоузгодженості монетарної та фіскальної політики на макроекономічну стабільність" захистила у 2017 році.

На старших курсах університету я зрозуміла, що хотіла б і сама викладати. Щоби це зробити в Україні, потрібно паралельно будувати наукову кар’єру. Мене цікавили наукові пошуки, дослідження, економічне моделювання. Тому ці елементи скомбінувалися в подальшу роботу. Робота в НБУ потребує більше соціальних навичок, ніж суто наукова діяльність. Це досвід управління великою командою людей, з різними інтересами та навичками. Тепер, коли сама очолюю відділ, то обираю тих працівників, хто має ґрунтовні знання у сфері економіки, працює з базами даних, може швидко будувати логічні взаємозв’язки та робити висновки.

Оскільки подача заявок на роботу та досвід роботи може бути важким і займати дуже багато часу, жінка у своїх інтерв'ю рекомендує братися за створення резюме прямо зараз і навчатися, не покладаючи рук.

Зараз я спеціалістка з макропруденційної політики. У роботі я використовую наукові методи економічного моделювання та регресійного аналізу.  Загалом це класичні методи і їх використовують всюди.

Наразі вона очолює відділ макропруденційної політики у Національному Банку України. Там перевіряє українські банки на здатність переживати кризові періоди і за будь-яких обставин повертати депозити вкладникам. Крім цього, Первін викладає у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” і досліджує узгодженість монетарної і фіскальної політики.

Дізнайтеся більше про Первін, відвідавши її фейсбук-сторінку.

Ви також можете пошукати більше тематичних досліджень, які можуть допомогти вам на кар’єрному шляху.

Ви можете побачити, які вакансії є для ентузіастів математики, відвідавши веб-сайти з пошуку роботи.

Звісно ми навели підсумок лише деяких галузей та пов’язаних з ними посад, у яких ви могли б працювати, якщо будете вивчати математику як один з основних предметів.

Математика і дослідження світу

Від вивчення нашої Сонячної системи до репродуктивного циклу тварин і росту рослин - математика дуже корисна для розуміння навколишнього світу.

І так, математику можна використовувати навіть для розгадування головоломок!

Математика та астрономія
Заняття з математики покращать ваші знання про нашу Сонячну систему. Фото: Unsplash

Не всі обчислення обов’язково є складними: ми можемо використовувати складні функції або послідовності так само легко, як і прості методи, наприклад, для позначення та стеження за індивідами під час вивчення популяцій та еволюції.

Інженери випробовують матеріали, щоб спроектувати міцні та безпечні конструкції, використовуючи розрахунки міцності та щільності матеріалів.

У картографії необхідно точно вимірювати кути та малювати відстані, які дозволять точно відображати місця. Такими знаннями користується не лише геодезист, а й скарбошукач, який знаходить затонулі уламки кораблів, використовуючи прилади, що еволюціонували від компаса.

Ціна на продукти харчування розраховується відповідно до виробництва та передбачуваного попиту. Прогнозований перебіг пандемії визначається шляхом вивчення швидкості передачі збудника. Знання з математики корисні для виконання домашнього завдання чи повторення іспиту з алгебри чи геометрії! Та й не тільки! Список застосувань нескінченний.

Якщо ви хочете досягти успіху в математиці, не зволікайте із записом на навчання до хорошого репетитора з математики.

Одним словом, все піддається впливу математики, хоч би і світ професійного спорту!

Спроектувати піраміду
Чи можливо б було спроектовати знамениті піраміди Гізи без допомоги вчителя математики? Фото: Unsplash

Навіть коли справа доходить до езотерики, математика й тут прославилася! Багато вчених шукали прихований сенс у числах і передбачуваних властивостях за допомогою нумерології, не кажучи вже про таємничу “золоту пропорцію”, яку можна знайти в природі, а також у незвичайних конструкціях, що створили люди, як от піраміди.

Є також багато математичних рівнянь, які змінили світ!

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ярослав
5
5 (4 відгуки)
Ярослав
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (17 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
5
5 (5 відгуки)
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анфіса
5
5 (6 відгуки)
Анфіса
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ярослав
5
5 (4 відгуки)
Ярослав
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Александра
5
5 (6 відгуки)
Александра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (5 відгуки)
Марія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Як базові математичні навички можуть допомогти в повсякденному житті?

Відсотки, основне математичне поняття, можна використовувати для розрахунку знижок і визначення того, чи варто скористатися пропозицією в магазині. Наприклад, знижка 20% на один продукт і ще 10% на інший – це не те саме, що знижка 30%:

Ви бачите фантастичний кардиган за 690 гривень. Ви отримуєте знижку 20% або заощаджені 130,80 гривень (550,20 гривень) і додаткову знижку в розмірі 10% від ціни, яка зараз становить 490,68 гривень. Зрештою, ви отримуєте загальну знижку в розмірі 190,32 гривень: не 30% від початкової ціни (що б заощадило вам 200,70 гривень).

Аналогічно, варто розрахувати ціну за кілограм у пропозиціях «купіть один, отримайте плюс один безкоштовно», щоб побачити, чи зможете ви заощадити.

Однак будьте обережні, якщо такий продукт розміщений на помітному місці, ціна на нього може бути завищеною у порівнянні з подібними товарами – так, акції в основному призначені для того, щоб ви витратили більше!

Скажімо, у вас є постійна робота, і ви хочете взяти іпотеку, щоб придбати будинок. Відсотки використовуються для аналізу вашого рівня заборгованості, розрахунку графіка амортизації та відображення термінів погашення протягом терміну дії позики. Порада: якщо ставки вашого банку сприятливі, не забудьте вибрати позику з фіксованою ставкою і таким чином уникнете руху щомісячних виплат в неправильному напрямку, коли пройде певний період часу.

Управління бюджетом є одним із неминучих обов’язків будь-якого підлітка чи дорослого. За допомогою простих операцій, таких як додавання, віднімання, множення та ділення, ви можете зрозуміти свої доходи та витрати, а також те, скільки можете згаяти ще.

Плануєте зробити велику покупку? Загальну вартість у довгостроковій перспективі можна вичислити, враховуючи ймовірний дохід, завдяки знову ж таки - математиці.

Хто сказав, що математика не має значення в повсякденному житті?

І як додатковий бонус, математика - це чудовий спосіб зіграти в покер і перемогти!

Математика та геометрія у вашому домі

Поговоримо про геометрію!

Уявіть, що ви плануєте побудувати власний будинок. Спочатку потрібно розрахувати об’єми та розміри, а потім поступово втілити свої проекти в життя у вигляді 2D-планів.

Геометрія в інтер єрі
Нехай математика допоможе вам створити ідеальний життєвий простір. Фото: Unsplash

Після завершення будівництва необхідно облаштувати приміщення. Ось як виконати свій проект за допомогою геометрії:

 • Візьміть аркуш міліметрового паперу формату А3
 • Зверніть увагу на розміри кімнати, яку потрібно обставити
 • Візьміть аркуші кольорового паперу і виріжте фігури, які зображують диван, обідній стіл тощо.
 • Пограйте з різними конфігураціями меблів, переміщуючи кольорові вирізки, враховуючи простір, необхідний для вашого комфортного пересування кімнатами.

Звучить як гра з математики для дітей? Але який ще може бути кращий спосіб вивчити математику!

Використання математики в сфері здоров'я

Людське життя на ранній стадії розвитку можна побачити внутрішньоутробно за допомогою ультразвуку: коли плід лише трохи більший за квасолинку, його можна візуалізувати на екрані і почути серцебиття. Потім математика вступає в гру в карті здоров’я дитини, показуючи її вираховану криву розвитку у відношенні ваги й зросту.

Травмувались при падінні? Медичну візуалізацію можна використати для визначення будь-яких переломів за допомогою рентгенівського знімка, розробленого за допомогою математики, або знімку МРТ, який працює завдяки обчисленню.

Практичне застосування математики маємо й в онкології для розуміння процесу мутації клітин та розробки лікувальних методів, котрі допомагають врятувати багато людських життів.

Рентгенівський знімок та математика
В основі медичної візуалізації та рентгенівських знімків - математичні розрахунки. Фото: Unsplash

Борючись з хворобами та травмами, статисти аналізують результати досліджень, проведених за допомогою волонтерів, щоб визначити моделі просування досліджень нових ліків.

Хочете дізнатися, чи знаходиться ваш індекс маси тіла (ІМТ) у межах норми?

Все, що вам потрібно зробити, це виконати такий простий розрахунок: ІМТ = Вага (кг) / Зріст (м)^2. Результати в межах норми повинні бути від 18,5 до 25.

Чи замислювалися ви коли-небудь, наскільки математика впливає на наше повсякденне життя?

Маючи доступ до зростаючого обсягу знань, люди внесли великі зміни в світ природи. З одного боку ми створили нові хвороби, які тепер намагаємося вилікувати, і спричинили масове забруднення навколишнього середовища, з яким тепер боремося.

Всі ці приклади демонструють роль математики в нашому повсякденному житті в індивідуальному, суспільному, планетарному та галактичному масштабах.

Хіба це не захоплююче бачити, як нескінченно мале може допомогти нам зрозуміти нескінченно велике?

Не чекайте більше, беріться за вивчення математики вже прямо зараз! Знайдіть репетитора для підготовки до ЗНО чи щоб освіжити свої вже припилені знання з математики.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (2 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.