Ви прочитали наші поради щодо того, як стати репетитором та пропонувати домашні приватні уроки. Ваш графік сформовано, у вас повно занять різних рівнів складості (від початкового до середнього), ви здійснюєте підготовку до різних іспитів (ЗНО, шкільні екзамени) або ж навчаєте студентів коледжу чи університету.

Але існує проблема. Якщо щось трапляється, ви переїжджаєте на інше місце, а це означає, що тепер проведення щотижневих занять коштуватиме вам більше часу та грошей, ніж раніше?

Учні тепер живуть занадто далеко, щоб їздити до вас на регулярній основі, і стає просто недоцільно проводити заняття у вас вдома.

Можливо, вам доведеться запропонувати іншого вчителя або репетитора, котрий проводитиме уроки вашим клієнтам ... але почекайте! Перебування далеко від своїх учнів зовсім не означає, що ви не можете гарантувати їм успішного навчання! Чому б вам не стати онлайн репетитором і не почати займатися електронним вчителюванням? Це чудова робота для початківців у світі репетиторства, а також існує багато онлайн вакансій для колишніх викладачів та тих, хто шукає роботу з дому.

Не має значення, який предмет ви викладаєте: математику, фізику, хімію, французьку мову, англійську, іспанську чи музичне мистецтво. Станьте онлайн репетитором і почніть давати заняття в мережі Інтернет вже зараз!

Але з чого почати, якщо ви хочете перенести свої приватні послуги репетиторства в Інтернет?

Саме це ми і розглянемо в даній статті.

Окрім проведення занять вдома, ви можете почати надавати приватні онлайн-уроки, щоб залучити до своїх послуг більше студентів!

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Де можна знайти роботу репетитора в Інтернеті?

Скоріше за все, вам складно буде знайти вакансії з викладання на онлайн-курсах університетів, як-от MOOC, та стати вчителем, який пропонує уроки французької, німецької, географії, біології, історії, гуманітарних та природничих курсів, вам до снаги. Якому б предмету ви не навчали, ви можете викладати його онлайн як приватний репетитор!

Жодних географічних обмежень для репетиторства онлайн
Це може бути ваш клас для уроків італійської мови! Фото: Unsplash

Перш ніж почати, вам потрібно знати, які інструменти вам знадобляться для проведення онлайн-уроків:

 • Комп’ютер: переконайтеся, що маєте хороший настільний комп’ютер або ноутбук, достатньо потужний, щоб ви могли підтримувати зв’язок з учнем, а також запустити інші програми, наприклад Microsoft Word або будь-яке інше програмне забезпечення, що може знадобитися на уроках.
 • Веб-камера та мікрофон: ваша веб-камера та мікрофон є основними для спілкування з учнем, тому доцільно інвестувати в якісне обладнання, щоб зменшити ймовірність технічних труднощів, які можуть перервати або затримати ваш урок. Хороша комунікація просто необхідна, якщо ви прагнете побудувати гарні стосунки з учнем.
 • Хороше підключення до Інтернету. Знову ж таки, ви повинні переконатися, що ваші заняття проходять безперебійно, а наявність надійного інтернет-з’єднання значно підвищить ймовірність ефективного уроку, під час якого вас чітко видно та якісно чутно.
 • Skype: Skype – це платформа, де можна обмінюватись повідомленнями та проводити відеочат. Завантажити її можна безкоштовно. Ця програма дозволяє спілкуватися з учнями в голосовому та відеочаті зі свого комп’ютера, планшета або смартфона. Все, що вам потрібно зробити, це створити обліковий запис, створивши відповідне ім’я користувача та пароль. Щойно ваш студент зробить те саме, він зможе зателефонувати і поспілкуватися з вами онлайн!
 • Банківська картка чи рахунок: онлайн-репетиторство в багатьох відношеннях простіше, ніж офлайн, однак отримувати гроші трохи складніше. Та наразі безліч банків пропонують зручні системи перерахування коштів, а також додатки на мобільні телефони, де такі дії можна здійснювати і контролювати в один клік! Обговоріть з учнем чи його/її батьками найзручніший спосіб онлайн оплати.

Якщо у вас вже багато учнів, не біда! Чому б не запропонувати їм онлайн-уроки як додаткову опцію до занять вдома? Або порадити онлайн-уроки взагалі замість офлайн занять? Навчання онлайн, а не очно, допоможе заощадити час і гроші як вам, так і вашим учням. Після того, як ви перейдете на онлайн-навчання, вам не потрібно буде їздити додому до своїх студентів, отже витрати на бензин чи квитки на автобус відпадуть!

Додатковим бонусом проведення уроків онлайн є гнучкість. Не важливо, де ви перебуваєте, бо якщо ви та ваш учень маєте комп’ютери і стабільне інтернет-з’єднання, ви готові! Отже, незалежно від того, чи ви виїхали на деякий час з міста, або ваш учень полетів у відпустку, та все одно хоче продовжувати навчання з вами, хвилюватися не про що.

На яких веб-сайтах з репетиторства ви повинні зареєструватися?

Безліч платформ і репетиторських компаній дозволяють проводити онлайн-заняття, знаходити студентів і влаштовуватися на роботу репетитора в будь-якому місці світу. Репетиторські послуги не обмежуються викладанням: ви також можете надавати консультації з питань академічної та кар’єрної діяльності, пропонувати навчальні програми для початківців, академічну підтримку, наставництво або додаткове навчання в Інтернеті – все це про те, як присутність в Інтернеті дозволяє вам побудувати кар'єру в галузі освіти.

Кожен може стати репетитором
Наявність педагогічної освіти не обов'язкова, щоб почати викладати. Достатньо лише мати відповідний рівень знань та компетентності, а також бажання ділитися знаннями з іншими. Фото: Unsplash

Незалежно від того, чи ви вирішите продовжувати роботу як академічний репетитор, чи хочете зосередитися на допомозі учням щодо покращення навчання, підготовки до ЗНО, допомагати клієнтам підготуватися до тестів для вступу на специфічні мовні курси - робота в Інтернеті відкриє для вас світ можливостей як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Superprof — це ідеальна платформа, щоб розпочати свій репетиторський шлях.

Незалежно від бажання проводити уроки віч-на-віч або ж виключно онлайн, чи обома методами одночасно, незважаючи на ваш досвід репетиторства, ви можете налаштувати свій особистий профіль репетитора на платформі Superprof і чекати поки на вас посипляться запити від учнів.

Наразі в Україні немає законодавчих вимог для того, щоб стати репетитором. Вам не потрібна особлива кваліфікація чи навіть досвід викладання, щоб поділитися своїми знаннями з учнями.

Звичайно, для того, щоб викладати предмет, ви повинні бути впевнені у власному рівні знань та компетентності – але це питання здорового глузду.

Отже, вибравши предмет і академічний рівень чи вік - параметри, за якими ви хотіли б викладати, налаштуйте свій профіль із детальною інформацією про ваші навички, відповідну кваліфікацію, освіту та будь-який інший наявний досвід викладання або ж використання  знань  у потрібних галузях - і все, що необхідно далі - це зачекати! Студенти відвідують Superprof, шукаючи репетиторів з необхідного предмету, і якщо ви з’являєтеся в результатах їхнього пошуку, вони можуть переглянути ваш профіль та вирішити, чи хочуть з вами зв’язатися. Можливо ви володієте іноземними мовами та хочете викладати їх, або ви інженер і прагнете бути репетитором математики на неповний робочий день - у будь-якому разі ваші навички зроблять вас привабливим наставником.

Після того, як з вами зв’язався учень, ви обговорюєте репетиторські послуги, обов'язковим елементом діалогу є і питання оплати навчання. Superprof не бере участі в процесі розрахунків між студентами та викладачами, а також не стягує комісійні, тому вам потрібно буде обговорити вашу оплату самостійно з учнем.

Система пошуку репетиторів Superprof дозволяє викладачам легко закріпитися у репетиторській спільноті та створити хорошу репутацію в Інтернеті. Після того, як ви закінчили хоча б один урок з клієнтом, учень може поставити своєму викладачеві оцінку та залишити коментарі у профілі репетитора, щоб інші потенційні студенти могли їх прочитати. Варто нагадати учневі про цю опцію, якщо урок пройшов добре.

Superprof - це платформа, що дозволяє знайти репетиторів з безлічі предметів. Якщо ви бажаєте приєднатися до спільноти та ділитися своїми знаннями, запрошуємо до реєстрації. Реєстрація на платформі є безкоштовною, та немає жожної комісії за уроки. Більше інформації про те, як працює платформа ви можете знайти тут

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Чи справді платня за онлайн заняття нижча, ніж за звичайне?

На Superprof ви самі виставляєте тарифи за власні послуги, і ми помітили, що тарифи на онлайн-заняття не нижчі, ніж на офлайн уроки, отже ваша потенційна зарплата буде однаковою, незалежно від того, чи працюєте ви в Інтернеті, чи учні приходять на заняття до вас додому або ж ви відвідуєте їх.

Наприклад, якщо ви пошукаєте «уроки французької мови» у Києві, індивідуальні заняття коштують у середньому 300-350 гривень, онлайн – аналогічно. Це безпрограшно!

Не забувайте про численні переваги онлайн-навчання:

 • Ви не витрачаєте час на дорогу: більше не доведеться скніти в пробці у годину пік після уроків, адже в цей час ви могли б заробляти гроші, проводячи заняття онлайн. Все, що вам потрібно зробити, це влаштуватися перед комп’ютером у вашій вітальні чи офісі і дочекатися, поки ваш вихованець повернеться зі школи чи інших позакласних заходів, та зайде у ваш віртуальний клас. Проведення уроків онлайн позбавляє від зайвого клопоту з репетиторством!
 • Це економніше: попрощайтеся з витратами на дорогу та вітайте більшу кількість грошей на рахунку! Якщо немає необхідності їздити до учня, то не треба платити за бензин чи паркування, а якщо ви користуєтеся громадським транспортом, то не доведеться витрачати гроші на квитки, що під’їдають ваш заробіток.
 • Немає географічних обмежень: ви можете проводити приватні онлайн-уроки з будь-якого куточка світу. І навіть коли ви перебуваєте в Барселоні, а ваш студент — у Полтаві, якщо у вас є комп’ютер та Інтернет-мережа, ви готові! Через певні обставини вам чи одному з ваших студентів доводиться переїхати, учень не у своїй звичній локації, але хоче продовжувати навчання, онлайн-заняття — це чудовий компроміс!
 • Насолоджуйтесь гнучкістю: ви можете проводити скільки завгодно уроків і в будь-який час доби - ваш графік на 100% залежить від вас, працюйте скільки забажаєте! Неважливо, чи ви підробляєте для додаткового доходу, поєднуючи репетиторство з основною роботою, або ж вирішили, що викладання – це ваш прихований талант і тому ви працюєте повний робочий день, у будь-якому разі - робота онлайн - свобода у побудові вашого графіку.

Тепер ви маєте краще уявлення про варіанти, доступні вам як новачку у репетиторстві, отже наступним кроком буде - дізнатися, що є найважливішим елементом у написанні реклами ваших репетиторських послуг. Найскладніше в тому, щоб стати репетитором – це зробити своє ім'я на слуху, тому знання того, як ефективно рекламувати свої навички для залучення клієнтів, є ключовим.

По-іншому, якщо ви користуєтеся не тільки профільними веб-сайтами, де тільки шукають репетиторів, але публікуєте оголошення про свої послуги і на інших платформах, не завжди дотичних до репетиторства, як-от OLX, вміння написати хорошу рекламу, яка привертає увагу людей, є надзвичайно цінним.

Головна інформація, яку слід пам’ятати, коли справа доходить до створення реклами, полягає в тому, що простота є вирішальним моментом.

Незалежно від того, скільки часу є у потенційного реципієнта вашої реклами, не варто обтяжувати чи втомлювати його нею. Пишіть лаконічно і надавайте тільки ту інформацію, яка дійсно зацікавити.

Поставте себе на місце ідеального клієнта і запитайте себе, чи відповідає ваша реклама на ці запитання:

 • Яка послуга пропонується?
 • Який предмет і рівень викладання?
 • Як мені зв’язатися з цією людиною?

Після того, як ви перевірили, чи є відповіді на зазначені питання, можете додати іншу інформацію, що зробить вас ще більш привабливим кандидатом.

Якщо вступ буде коротким і швидким, це приверне увагу не тільки потенційних клієнтів, але й тих, хто може знати людей, яким потрібен репетитор – ніколи не знаєш, хто може наткнутися на ваше оголошення.

Переконайтеся, що фокус уваги в онлайн-оголошення ви використовуєте найефективніше. Виділяйте текст більшим курсивом для важливішої інформації та залишайте дрібні деталі для меншого тексту. Це означає, що «РЕПЕТИТОР АНГЛІЙСЬКОЇ» краще написати великим жирним шрифтом, а схвальні відгуки про вас, як спеціаліста, меншими літерами.

 Чи ефективне онлайн-навчання?

Ви знайдете величезну кількість людей, які сумніваються, що онлайн-навчання настільки ж ефективне, як і традиційні форми репетиторства.

Ефективність уроків онлайн
Онлайн-заняття нічим не відрізняються від уроків вдома, а часом є навіть ефективнішими, адже викладач постійно спілкується зі своїм учнем. Фото: Unsplash

Багато приватних репетиторів пропонують перше онлайн заняття безкоштовно. Це дає учню можливість випробувати онлайн-урок та зрозуміти, чи працює онлайн-навчання для нього/неї, а також відчути стиль викладання репетитора.

Для тих, хто зовсім новачок у онлайн-навчанні, пропозиція безкоштовного пробного уроку також є ефективним способом перевірити, чи варто практикувати заняття у онлайн форматі. Так само, як і деякі учні, багато репетиторів не ладнають з навчанням через Skype – і це цілком нормально! Для них онлайн-середовище може просто не відповідати стилю викладання чи предмету.

Отже, яка різниця між сервісами онлайн-викладання та традиційним заняттям офлайн? Найбільш очевидна різниця між двома форматами уроків полягає в тому, що ви не поруч зі своїм учнем. Однак ви все одно можете його бачити, говорити з ним та використовувати той самий метод навчання, що й під час особистого контакту.

Ви могли подумати, що сидіння перед екраном призведе до того, що учень буде відволікатися або почне ставитись несерйозно до уроків, чи не так?

Насправді онлайн-заняття нічим не відрізняються від уроків вдома, оскільки викладач постійно спілкується зі своїм учнем. Також багато в чому онлайн спілкування означає, що учневі буде важче відволіктись, адже він мусить фокусувати увагу на екрані перед собою, щоб почути та зрозуміти інформацію, яку доносить викладач.

Наталя Стороженко випробувала уроки англійської мови через Skype і зауважила: «Зрештою, я була приємно здивована цим рішенням. [...] Я змогла провести урок у перерві між двома робочими зустрічами».

Перетворення всесвітньої павутини на навчальне середовище — чудовий варіант для зайнятих людей, у яких немає часу або, можливо, не хочеться, щоб репетитор приходив до них додому. Фокус на особливостях навчання учня допоможе проводити персоналізовані заняття, які є настільки ж ефективними, як і навчання віч-на-віч.

Звичайно, у будь-якому разі ефективність ваших уроків залежить від мотивації учня, незалежно від форми заняття!

Інвестуйте в якісне аудіо- та відеообладнання для онлайн-уроків

Зверніть увагу на кілька важливих деталей перед початком онлайн-занять:

 • Підключення до Інтернету: переконайтеся, що у вас хороше інтернет-з'єднання. Це стосується і вас, і учня, щоб аудіо та відео були синхронізовані та не обривалися. Не тільки технічні перешкоди погано впливають на результативність уроку, але й перерви на їх усунення можуть зашкодити прогресу.
 • Спілкування: ми спілкуємося по-різному, коли знаходимось віч-на-віч, і коли спілкуємося через комп’ютер. На початку це може спричинити деякі проблеми для учня. Оскільки адаптація до онлайн-уроків може зайняти певний час, вам, ймовірно, слід врахувати це. Подумайте про потенційні перешкоди онлайн-навчання та сплануйте шляхи їх подолання. Вирішення може бути доволі просте, наприклад, придбати програмне забезпечення для спільного використання екрану.
Обладнання для уроків онлайн
Якість відео та аудіо обладнання має великий вплив на успіх ваших онлайн-уроків. Фото: Unsplash

Бажано інвестувати в якісне аудіо та відео обладнання. Це може коштувати вам більше, ніж ви зазвичай витрачаєте на технічне оснащення, але сприймайте це як інвестицію у власний успіх онлайн-викладача.

Якщо вбудована веб-камера вашого комп’ютера не знімає відео високої якості, а мікрофон вловлює дратівливий фоновий шум, замініть їх обидва. Інвестування в якісне обладнання лише покращить якість спілкування з учнями та скоротить розрив, спричинений географічним віддаленістю.

Ось наша порада:

 • Інвестуйте у зовнішню веб-камеру, яка знімає відео високої якості. Це особливо важливо, якщо ви навчаєте гри на гітарі, фортепіано, скрипці чи навіть гри на барабанах.
 • Якщо маєте відеокамеру або камеру, яка записує відео високої якості, зазвичай ви можете підключити їх до комп’ютера та використовувати як веб-камеру, але переконайтеся у якості, перш ніж проводити з її допомогою урок!
 • Придбайте гарнітуру. Ви краще розчуєте свого студента в навушниках, і він зрозуміє вас краще, якщо мікрофон буде ближче до вашого рота. Це надзвичайно важливо для уроків мови, оскільки розуміння та вимова є ключовими! Насправді, мовні вчителі дуже популярні в Інтернеті, і якщо ви репетитор мови, вивчаєте іноземну мову або викладаєте на мовних курсах, інвестиція у якісну гарнітуру дозволить підняти технічну якість ваших уроків на рівень, конкурентний з іншими онлайн-спільнотами мовних репетиторів.

Якщо ви хочете стати репетитором, створюючи оголошення про приватне навчання онлайн, не забудьте вказати, що у процесі викладання користуєтесь якісним обладнанням. Це знищить будь-які сумніви потенційних клієнтів щодо ваших уроків – менше мороки з проводами, більше часу на навчання!

Як навчати онлайн

Якщо ви бажаєте користуватись певною книгою, роздатковим матеріалом або робочим зошитом, для онлайн-навчання є кілька незамінних інструментів, котрі допоможуть вам удосконалити методологію:

 • Skype Screen Share: ви можете поділитися своїм екраном з учнем. Наприклад, під час уроку з математики ви можете виконувати вправи з алгебри, тригонометрії або геометрії разом на екрані або демонструвати графіки. Ви навіть можете користатись цією функцією, щоб показати учням сторінки з певного підручника!
 • Документи Google: ділитися документами легко за допомогою Google Docs! Все, що вам потрібно, це обліковий запис Google, де Google Docs дозволяє безкоштовно створювати документи та обмінюватися ними з кількома користувачами. Студент і викладач також можуть писати на одному документі одночасно. Це ідеальне рішення для виконання та коригування вправ у режимі реального часу, конспектування та перегляду роботи учня! Ви можете користуватися цією опцією також, щоб прояснити незрозумілі моменти учневі.
 • Електронна пошта та Whatsapp: якщо студент повинен надіслати вам виконану вправу, немає нічого простішого, ніж електронний лист! Також учень може сфотографувати роботу на смартфон і надіслати фото через Whatsapp. Додаток, який прив'язується до номеру вашого мобільного телефону, надсилатиме вправу учня прямо вам, а ви, в свою чергу, можете надіслати фотографію з коментарями та виправленнями йому!
 • Geogebra: надзвичайно корисна опція для репетиторів з математики. Geogebra — це інтерактивне програмне забезпечення, яке допомагає учням у наочній формі зрозуміти математичні поняття. Це особливо корисно для викладачів, які надають академічну підтримку або додаткове навчання з геометрії, алгебри, обчислення, тригонометрії та статистики.

Коротко:

 • Інтернет тепер є незамінним інструментом для приватних репетиторів! Кожен, хто захоплюється викладанням, повинен знати, що найкращі викладачі завжди знаходять свій шлях в Інтернеті, чи то для реклами своїх послуг, приєднання до репетиторської онлайн-компанії або ж проведення уроків у Skype.
 • Ціни на онлайн-репетиторство такі ж, як і на приватне домашнє навчання: вони залежать від предмету, рівня та досвіду приватного репетитора. То чому б не встановити власну ціну і не спробувати займатися репетиторством самостійно?
 • Поки учень мотивований, онлайн-заняття так само ефективні, як і навчальння вдома!
 • Якщо ви серйозно ставитеся до репетиторства в Інтернеті, не забудьте придбати якісне аудіо- та відеообладнання, щоб надавати результативні послуги.
 • Використовуйте всі доступні онлайн-інструменти, щоб створити дієву присутність та провести найкращі онлайн-уроки найефективнішим способом!

Наша стаття переконала вас? Ми запрошуємо вас приєднатися до Superprofs-спільноти і допомогти людям, що шукають хорошого репетитора з підготовки до іспитів, тестів, академічної підтримки, для розвитку навиків навчання, виконання завдань або просто для допомоги у виконанні домашньої роботи.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (3 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.