Проведення індивідуальних уроків не обов’язково є складним процесом. Хоча це дійсно вимагає від репетитора певний набір навичок.

Існує суттєва різниця між викладанням шкільної програми, університетського курсу та проведенням приватних репетиторських занять.

В будь-якому разі, як репетитор, ви мусите бути працьовитим, професійним та рішучим, але методи навчання не завжди однакові. Приватний репетитор надає послугу: він дійсно працює на свого учня і повинен повністю під нього підлаштовуватися. Це академічний коучинг, а не просто читання лекцій. І це істина, незалежно від того, ви - репетитор історії, географії, навчаєте математики, фізики, хімії, англійської мови (мови та літератури, читання або письма), викладаєте гру на фортепіано чи на будь-якому іншому музичному інструменті!

Успіх вашого учня залежить від його власної мотивації, а також від вашої роботи з ними. Тож чи готові ви проводити індивідуальні уроки?

Ми залюбки допоможемо вам навчитися планувати заняття для кожного з ваших учнів! До кінця цієї статті ви дізнаєтеся все, що для цього потрібно!

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Адаптивність: вимога до всіх приватних репетиторів

Усі вчителі повинні слідувати шкільній програмі та закінчити її до кінця навчального року, якщо вони задіяні у системі освіти. І не має значення, початкова, середня це чи вища школа. Кожен клас адаптований для задоволення потреб більшості учнів, не враховуючи сильні та слабкі сторони окремих із них.

для результативності уроку репетитор мусить адаптувати свої матеріали
Таблички з написом «Це шлях до приватного репетитора французької мови» вже недостатньо! Фото: Unsplash

Виходить, що обдарованим учням на таких заняття нудно та нецікаво, адже вчитель не поспішає і не дає достатнього навантаження для них. В той же час, іншим студентам урок може виявитися заскладним, бо вони почувають себе втраченими і недалекими. А це все призводить до розчарування учнів та падіння їх мотивації.

Діти можуть боятися чи соромитись задавати питання або перепитувати про речі, що не зрозуміли чи з якими мають складнощі. Це неминуче призведе до того, що вони отримають низькі оцінки, оскільки заняття не адаптовані під них, під їхні сильні чи слабкі сторони.

Якщо ви хочете займатись репетиторством, то мусите бути зацікавлені в адаптації до свого студента та його потреб. Це також, мабуть, один із найкращих способів забезпечити якість ваших послуг домашнього репетитора.

Поради як пристосувати заняття під учня
Мисліть креативно та працюйте ефективно - одна з найбільш дієвих порад для підготовки до уроків. Фото: Unsplash

Це обов’язкова якість для всіх, хто хоче давати якісні приватні уроки та допомагати своїм учням розвиватися і долати труднощі, з якими вони стикаються у процесі навчання. Також це гарний спосіб привити їм навички ефективного засвоєння знань.

Ви допомагаєте своєму учневі у домашньому завданні з математики, даєте приватні уроки з біології, ІКТ, навчаєте арабської - у будь-якому разі адаптація - це ключ, щоб:

 • Стати одним із найкращих репетиторів
 • Зберегти свого учня в довгостроковій перспективі
 • Створити клієнтську базу: ваш учень та його/її батьки створять вам рекламу та нададуть рекомендацію іншим потенційним клієнтам
 • Надавати якісні послуги з репетиторства
 • Проводити час весело! Набагато цікавіше робити нові речі, ніж завжди давати одні й ті самі схеми під час уроку, погодтеся!

Після того, як ви створили найкращу рекламу своїх послуг і тепер учні знають, де шукати компетентного викладача, час приступити до напрацювання технік для ваших перших уроків!

Важливість передстартових обговорень

Спочатку важливо поспілкуватись та обговорити труднощі учня і зв'язок між ними, щоб краще його зрозуміти та обрати шлях, яким необхідно рухатися у процесі навчання, тобто створити робочий план.

Тести перед початком співпраці з учнем
Огляд написаних тестів може бути корисним для покращення чи контролю успіхів дитини в школі. Фото: Unsplash
Якщо про вас говоритимуть як про дбайливого репетитора, ви завжди користуватиметеся попитом серед клієнтів

Це інтерв’ю не обов’язково має бути повноцінним уроком, воно може тривати менше однієї години. Ось кілька порад щодо організації такого переднавчального інтерв'ю:

 • Обговоріть зі своїм учнем предмет, котрий збираєтеся викладати: що він/вона думає про цей предмет? Чому він/вона вирішив, що потребує репетиторства з цього предмету? Чи віддали б вони перевагу онлайн-репетиторству? Запитайте, як ви можете  допомогти і чого від вас очікують. Зробіть так, щоб учень висловив те, що відчуває і та що йому потрібно.
 • Використайте останнє домашнє завдання учня з предмету, передивіться останні результати тестів. Чому учень вважає, що зазнав невдачі? Чи зрозумів він свої помилки? Чи хотів би він переробити свою невдалу домашню роботу? Або якщо домашня робота була вдалою, чому учень досяг успіху?
 • Перевірте свого учня: ви можете принести практичний або перевірочний тест і подивіться, як він/вона його вирішить. Поясніть, що тест не на оцінку, він для того, щоб зрозуміти над чим варто працювати у майбутньому. Ніякого тиску!

Тридцяти хвилин має вистачити. Після інтерв'ю ви можете залишитись, або відразу приступити до роботи над виявленням слабких сторін вашого учня!

Після встановлення вирішіть, де будуть проходити уроки: наприклад, вдома чи в бібліотеці.

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Батьки можуть допомогти у плануванні уроків

Батьки, як правило, досить добре знають сильні та слабкі сторони своєї дитини. Зазвичай вони дзвонять до репетитора або просять про послуги академічного репетиторства, оскільки бачать, що їхня дитина має труднощі з того чи іншого предмета. Дитина сама попросила репетитора чи допомоги з виконання домашнього завдання, їй було важко зрозуміти пояснення у школі, вона зазвичай отримує погані оцінки або ж дитині важко працювати в школі і вона починає відставати.

Участь батьків у мотивації учня до навчання
Коли ви працюєте пліч-о-пліч з батьками учня, дитина швидше рухається вперед! Фото: Unsplash

Батьки - перші порадники у плануванні занять, вони допоможуть проводити уроки ефективніше.

Також перед початком занять ми радимо вам поговорити з батьками учня. Найкраще, після розмови з дитиною:

 • Висловіть свої думки та почуття від бесіди з учнем
 • Поясніть свій стиль викладання та методологію, яку ви хочете застосовувати, щоб допомогти дитині наздогнати шкільну програму  або отримати кращі оцінки
 • Запевніть їх, якщо необхідно, у здатності дитини досягти успіхів в цьому предметі
 • Запитайте їхню думку та попросіть взяти участь у плануванні занять: важливо, щоб вони відчували свою причетність (якщо хочуть). Дитина також відчує підтримку від вас та батьків.

Це одна з тих важливих рис, які роблять вас хорошим репетитором.

Як адаптувати заняття до сильних і слабких сторін учня?

Звичайно, щоб добре спланувати індивідуальні уроки, вам потрібно враховувати сильні та слабкі сторони учня.

Врахування сильних та слабких сторін учня для організації уроку
Так само, як кравець обмірює своїх клієнтів, щоб зробити костюм, ви повинні виміряти здібності свого учня, щоб забезпечити заняття, адаптовані до його стилю навчання! Фото: Unsplash

Пам’ятайте, аналізуючи слабкі сторони учня, не треба часто задавати йому вправи, запитання чи тести, які для ного здаються важкими, оскільки так маєте ризик зменшити мотивацію вашого учня!

Поєднуйте разом поняття, з якими він має труднощі, і ті, з якими він добре справляється.

Ви репетитор іспанської мови чи займаєтесь репетиторством іншої мови? Ваш учень вільно розмовляє англійською, але має проблеми з іспанською граматикою? Запропонуйте фільми чи серіали з обома мовами, якщо це сумісно зі стилем навчання учня! Ви думаєте так само, як і ми? Останній серіал про Пабло Ескобара, Narcos, міг би “вистрелити” у цій ситуації (звісно, якщо дозволяє вік учня!). У кожній серії герої розмовляють колумбійською іспанською та американською англійською. Це може допомогти учневі покращити свій словниковий запас іспанською мовою та англійською мовами, а також зробити ваші заняття веселішими.

Скажімо, ваш студент серйозно вивчає математику. Він добре розбирається в алгебрі, але має проблеми з обчисленням і квадратними рівняннями. Задайте йому вправи, які включають і одне, й інше! Учень розслабиться знайде найкраще рішення для вправи.

Адаптивність, звичайно, є частиною того, що робить вас фаховим репетитором

Репетиторська робота вдома: ідеальний метод для довгострокової стабільності

Утримувати свого учня в довгостроковій перспективі, очевидно, краще, ніж регулярно змінювати студентів. Ви будете пізнавати дитину все краще і краще протягом кожного окремого етапу його шкільного життя: підготовка до тестів, написання робіт, здача екзаменів, перехід до 10-го класу, підготовка та складання ЗНО, подача документів до університетів чи коледжу.

Переваги:

 • Підвищена продуктивність для вас і вашого учня
 • Відчуття гордості та позитивні відгуки: тільки уявіть, ви зможете сказати: «Я знаю цього учня з 8 років. Зараз йому 18, і він навчається в хорошому університеті». Це надзвичайно! А також рекомендуємо додати відгуки у ваші оголошення про репетиторство, що допоможе вам здобути нових учнів.
 • Чудові стосунки з учнем: ви прекрасно знатимете, як його краще спрямувати та направити, бо для вас вже не будуть секретом його слабинки та стиль навчання.

Щоб утримати учня в довгостроковій перспективі, будьте готові пристосовувати заняття під потреби вихованця та із захопленням викладати свій предмет! Кожен учень унікальний і заслуговує на персоналізований та індивідуальний підхід.

Підсумовуючи:

 • Приватні уроки = адаптовані уроки! Це дуже важливо, коли ви проводите приватні уроки вдома! Якщо у вас є лише один учень, скористайтеся цим по максимуму, насолоджуйтеся процесом і зробіть все, щоб учень прогресував, використовуючи при цьому вподобаний вами метод!
 • Дізнайтеся про сильні та слабкі сторони свого учня перед першим уроком! Це допоможе вам краще розпланувати свої заняття з ним.
 • Співпрацюйте разом з батьками: чим більше учень бачить людей, причетних до його успіху, тим більше він буде відчувати підтримку, а це, своєю чергою, стане йому великим поштовхом для досягнення нових здобутків!
 • Намагайтеся зберігати своїх учнів у довгостроковій перспективі, коли це можливо!

У вас, ймовірно, виникнуть проблеми з деякими студентами протягом вашої кар’єри репетитора. Майте на увазі, що, слухаючи своїх учнів, ви можете здолати все і допомогти учням розвиватися всіма можливими способами.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.