На додаток до базових знань предмета, щоб бути чудовим репетитором, потрібні також й інші якості, включаючи як чисто професійні знання, так і міжособистісну комунікацію та розвинений емоційний інтелект.

Ви ж не збираєтеся пропонувати уроки математики, якщо не маєте поняття про алгебру, геометрію, тригонометрію, інтеграли чи похідні, і ви не знайдете викладачів іспанської мови, які б не володіли мовою!

Тим не менш, технічних навичок, якими б фантастичними вони не були, недостатньо, щоб бути хорошим репетитором.

Дослідження показали, що особистість вчителя дійсно може вплинути на успіх учня та його навчання. Через це репетиторство стає однією з найпопулярніших і життєздатних альтернативних робіт для вчителів.

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

3 навички, якими повинен володіти будь-який репетитор

 • Створити хороше робоче середовища
 • Володіти принципом “знаю як” та активно ним користуватися
 • Аналізувати та коригувати навчальний матеріал під учня

У цій статті ви дізнаєтеся про всі професійні якості, які необхідні для репетиторства. Безпосередньо ми зосередимося на педагогіці, сприйнятті та методології.

Незалежно від того,чи ви репетитор англійської мови, репетитор хімії, репетитор фізики, даєте уроки гри на скрипці чи викладаєте на курсах природничих або математичних наук, ви дізнаєтесь, як стати найкращим приватним вчителем!

Ці якості, безумовно, допоможуть вам знайти учнів онлайн, котрі вивчають англійську, математику, біологію та ще безліч інших предметів!

Як організувати урок

Підготувавши красиве оголошення про уроки та знайшовши учнів, настає час навчання!

Планування та організація уроків
Хороша організація - один із перших кроків для проведення результативних занять. Фото: Unsplash

Наявність усталеної методології — це чудово, якщо ви неодмінно адаптуєте її з точки зору цілей, очікувань і потреб вашого учня. Це серйозно вплине на здобутки ваших студентів, а також ваш власний успіх як репетитора.

Методологія всюди більш-менш однакова, незалежно від предмета, який ви збираєтеся викладати.

Незалежно від того, репетитором біології ви підпрацьовуєте, математики, навчаєте бухгалтерського обліку, інформатики, німецької (або будь-якої іншої іноземної мови), історії, географії, соціальних наук, співу чи гри на фортепіано, ви повинні запитати себе як донести своє повідомлення учневі.

Здатність приватних репетиторів надавати корисні та змістовні інструкції та поради окреслюється тим, наскільки організовано та відповідально ви готуєте заняття, скільки часу ви вкладаєте в цей процес. Не можна просто імпровізувати повсякчас та відпрацьовувати до кінця уроку те, що ви робили в середині заняття.

Підготовка показує ваш рівень старанності і може реально вплинути на вашу репутацію як репетитора

Нарешті, якщо у вас є учень, який чергує домашні уроки чи онлайн-навчання, ви не завжди можете використовувати один і той же підхід. Не розслабляйтеся під час підготовки до заняття, яке проходитиме оффлайн вдома у вашого учня. Знову ж таки, ви повинні демонструвати професіоналізм, щоб підтримувати свою репутацію!

Переконайтеся, що заняття організовано коректно, незалежно від того збираєтеся ви проводити уроки в Інтернеті чи в будь-якому іншому місці.

Психологічний метод подолання труднощів у роботі репетитора

Якщо ви розумієте учня, котрий перед вами, ви вже виконали значну частину своєї роботи.

Ви можете запланувати першу зустріч, щоб дізнатися, які очікування у вашого студента, дізнатися його стиль, як він звик будувати процес навчання та представити свою методологію роботи. Між іншим, також це корисний інструмент для встановлення вашого власного психологічного підходу. Крім того варто запланувати і зустріч з батьками!

Визначення конкретної мети навчання разом із учнем допоможе уточнити вашу місію та, безперечно, стане потужним інструментом як для вас, так і для учня. Наприклад, цілями можуть бути:

 • отримати кращі результати з тестів/контрольних або певну оцінку за конкретне завдання чи написати курсову роботу
 • напрацювати хорошу оцінку з предмету чи не відставати від решти класу
 • зрозуміти певне поняття чи тему в навчальній програмі
 • отримати якість навички перед літніми канікулами

Не соромтеся запитати свого учня про труднощі з якими він стикається. Це дасть змогу зрозуміти, які вправи з математики він не любить виконувати чи яка тема есе з філософії може викликати у нього стрес.

Крім того, розуміння, як ваші студенти люблять працювати, допоможе вам краще збагнути, які методи використовувати, щоб учні розвивалися та вдосконалювалися.

Завжди будьте на позитиві з учнями. Заохочуйте їх, коли вони добре працюють, і підкреслюйте, у яких конкретних сферах, на вашу думку, вони досягли найвищих результатів.

Не оминайте цілі розвитку, систематично висвітлюйте та наголошуйте на них у позитивному та конструктивному ключі. Подібне представлення «цілей розвитку» є більш результативним, ніж просто відкидання всього, що можна вважати «помилкою».

Найголовніше, щоб учень, якого ви навчаєте, відчував себе як вдома, комфортно і затишно.

Якщо ви випромінюватимете спокій та гарний настрій, учні будь-якого віку почуватимуться більш розслабленими під час уроків.

Гумор також може допомогти вам донести свій посил учневі! Це ще одна якість, яка робить вас хорошим репетитором.

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Пропонуємо послуги репетитора, створюючи індивідуальну програму

Ваша програма приватного навчання залежить від кількох речей:

 • Рівень студента: приватне навчання або академічне репетиторство вдома для учня з оцінками 10-12 – це зовсім не те саме, що допомога студентам в університеті в галузі інженерії. Програма не та сама, і стиль викладання також інший.
 • Адаптуйте програму та академічне навчання до особистості студента: як ми вже говорили, встановлення чіткої методології має сенс лише в тому випадку, якщо її можна адаптувати до особистості учня, котрий сидить безпосередньо перед вами. Щоб пересвідчитися, що ваше навчання дійсно прогресує, не бійтеся змінити методологію чи запропонувати нові техніки або ж вправи учневі .
 • Адаптуйте ритм навчання відповідно до обставин: методологія роботи з учнем, який готується до іспиту надзвичайно різниться, від роботи з учнем, котрому просто необхідна допомога з виконання домашнього завдання. Наприклад, перед іспитом інтенсивне повторення вже вивченого колись, безсумнівно, стане дієвим й ефективним методом.
Індивідуальний підхід до учнів
Жонглюйте сильними та слабкими сторонами своїх учнів, щоб підготувати навчальний матеріал, адаптований до їхніх потреб. Фото: Unsplash

Жонглюйте сильними та слабкими сторонами своїх учнів, щоб підготувати навчальний матеріал, адаптований до їхніх потреб

Простіше кажучи, вам потрібно знати, як жонглювати між етапами навчання, які складають базу знань учня, і етапом повторення, який зазвичай проводиться перед іспитом.

Передчуття та спілкування власне зі студентом будуть незамінними, коли справа доходить до пошуку правильного балансу.

Хороший репетитор персоналізує свої навчальні програми.

Довгострокова робота: як утримати своїх учнів

Беззаперечно, коли учень працює з одним і тим самим репетитором протягом усього процесу навчання, це є одним із найкращих рішень на шляху до успіху.

Як утримати учнів
Не соромтесь та обговорюйте плоди своєї співпраці з учнем! Фото: Unsplash

Крім того, організовувати регулярні домашні уроки (наприклад, раз на тиждень) краще, ніж кілька занять разом, але з тривалими перервами.

Постійність дозволяє закріпити вивчені поняття наступного тижня, не витрачаючи зайвого часу під час наступного уроку, коли повторюєте пройдене.

На жаль, ця послідовність не завжди залежить від вас (іноді цьому можуть перешкодити, наприклад, батьки учня), але важливо планувати свої уроки якомога частіше.

Як ми вже говорили раніше, перший урок — ідеальний час для оцінки сильних та слабких сторін учня, і, перш за все, звісно, його очікувань від занять.

Власне ви завжди можете обговорити ці питання знову, давати учневі «тести прогресу» кілька разів на рік (наприклад, через певну кількість місяців або після певної кількості занять).

Ці методи продемонструють студенту його власний прогрес, а вам додадуть впевненості у стратегії та методології, які ви обрали.

Робота репетитора, домашнє навчання, фріланс

Персональний репетитор або академічний коуч не буде вчити студента вічно. Мета репетитора – навчити дитину вчитися, зробити учня автономним і допомогти йому досягти успіху самотужки.

Мета репетитора - навчити вчитися
Робота репетитора також і в тому, щоб надати своїм учням певний рівень самостійності. Фото: Unsplash

Скільки для цього потрібно часу - залежить від учня, що перед вами, але ви завжди надаєте додаткові інструкції. Пам’ятайте, коли починаєте репетиторство, ви стаєте посередником, що допомагає студентам розвивати навички навчання та досягати успіху.

Це означає, що вам, як репетитору, важливо розуміти ключові принципи та володіти знаннями предмету, який викладаєте, а також гарантувати, що ваш учень «навчиться вчитися» та досягати академічних успіхів.

Це найчіткіша відмінність, яку ми можемо виокремити між залежним учнем, який вважає, що вчитель відповідає за його/її навчання, та незалежним учнем. Ця модель є ще більш важливою, оскільки студент може використовувати її в інших предметах, які ви викладаєте.

Це означає, що ви повинні сформувати в учневі не тільки навички, а й метод. Знову ж таки, сутність цього процесу має бути зрозумілою, і учень повинен мати можливість це прийняти та освоїти. Так він стане автономними.

Коротко:

 • Хороший репетитор – відданий та методичний, це вихователь і уважний спостерігач.
 • Він знає, як визначити труднощі, з якими стикається їхній учень, та вміти адаптувати свій метод роботи під особистість учня.
 • Робота зі студентом повинна спиратись на бажання прогресувати та покращувати академічні показники,нарощувати самостійність у процесі навчання.
 • Відмінний репетитор мусить мати здатність направляти студента до тих пір, поки останній не зможе повністю вчитися і розуміти матеріал самостійно.

Репетитор повинен...

 • Мати хороші комунікативні навички
 • Бути завзятим і пристрасним до навчання
 • Володіти гарним почуттям гумору та вміти коректно жартувати з учнями
 • Враховувати думки студентів
 • Поважати учнів та інших вчителів

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Krystyna

Дипломований викладач, репетитор з багаторічним досвідом. Обожнюю подорожувати, активні види спорту та смачну їжу.