Хочете вивчити французьку мову поза класною кімнатою? Поринути у французьку та збагатити словниковий запас, але не можете поїхати закордон?

Одним із чудових способів покращити володіння французькою є перегляд французьких фільмів або французького телебачення, включаючи французькі новини.

Та, можливо, ви вже передивилися усі доступні франкомовні фільми на Нетфлікс, а новини занадто абстрактні чи просто незрозумілі через високу швидкість говоріння. Можливо, ви хочете сконцентруватися на письмовій французькій та розумінні прочитаного.

Якщо так, ось кілька порад про те, як покращити свій рівень за допомогою читання!

Найкращі репетитори з французької мови вільні зараз
Олексій
5
5 (4 відгуки)
Олексій
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Оля
5
5 (4 відгуки)
Оля
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Eva
5
5 (3 відгуки)
Eva
190₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Катерина
5
5 (4 відгуки)
Катерина
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Віка
Віка
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Соколюк
Соколюк
75₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Олексій
5
5 (4 відгуки)
Олексій
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Оля
5
5 (4 відгуки)
Оля
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Eva
5
5 (3 відгуки)
Eva
190₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Катерина
5
5 (4 відгуки)
Катерина
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Віка
Віка
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Аня
Аня
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Соколюк
Соколюк
75₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Навчайтеся за допомогою французьких газет онлайн

Чудовим способом вивчити іноземну мову є газети. Різноманітність охоплених тем – від колонки редактора до некрологів і навіть реклами – точно допоможе вам значно розширити словниковий запас. Можна читати колонку зі словником або лише проглядати статті, зміст яких ви вже дізналися з інших джерел: україномовний тижневик «Фокус», наприклад, освітлює міжнародні новини.

Класика

Gazette de France або просто Gazette була першою газетою Франції, надрукованою у 1615 році. Вона була названа на честь урядових брошур з новинами, що видавалися в італійських містах, як Венеція, і коштували одну газету (така місцева валюта) за номер. У 1631 році видання стало щотижневим. У XVIII столітті газети почали поширюватися, було відомо близько 1300 історичних газет в період між 1789 і 1799 роками (під час Французької революції та періоду Терору). Більшість проіснувала недовго.

Ле Фігаро - французька газета, відома у цілому світі
Найстаріша газета у Франціїї виходить друком з XIX століття. Фото: Visualhunt

Сьогодні ви знайдете багато французьких газет, відомих на весь світ, починаючи з щоденних газет, як Le Monde, до регіональних видань, як la Voix du Nord (для регіону Нор-Па-де Кале) і місцевих газет, як Nice Matin. Ось список найвідоміших щоденних газет Франції:

 • Le Monde – щоденна французька газета правоцентристського напрямку, найбільш знана і, мабуть, найбільш доступна за межами Франції. Не плутайте з щомісячним виданням Le Monde Diplomatique (”Le Diplo”), який освітлює культуру та зовнішні справи (ліве крило).
 • Le Figaroдруга міжнародна газета із Франції. Теж правоцентристська за своїми поглядами, це найстаріша французька газета, яка все ще перебуває в обігу. Ця історична газета була заснована у 1826 році і отримала свою назву від п’єси XVIII століття П’єра Бомарше «Весілля Фігаро» (Моцарт написав на її основі оперу), що була сатирою на надмірно привілейованих осіб.
 • Щоденник Le Parisienнайбільш читаний у Франції. Друкується національним видавництвом Aujourd’hui у Франції.
 • Якщо ви шукаєте новини про бізнес та економіку, то Les Echos – щоденна газета саме для вас.

Щотижневі новини з Франції можна знайти в наступних виданнях:

 • L’Expressправоцентристський щотижневий журнал, був заснований журналістом у 1953 році, щоб стати для французької преси тим, чим був тижневик Times Magazine для американських газет і Der Spiegel для німецької журналістики. У 1964 році кілька журналістів, які працювали в L’Express, залишили роботу, щоб заснувати газету Le Nouvel Observateur.
 • Le Nouvel Observateur, тепер відомий просто як l’Obs, являється лівоцентристським загальним інформаційним щотижневиком з глибокими статтями про поточні справи.
 • Щотижневий таблоїд Paris Match – це видання, де можна знайти будь-яку інформацію про французьких знаменитостей. Cаме воно потрапило на перші сторінки за висвітлювання особистого життя президентів Ніколя Саркозі та Франсуа Олланда (чия нова дівчина була репортером того самого Paris Match!)

І, звісно, сатиричні газети – для тих, хто хоче, щоб їхні новини з Франції подавали з дрібкою сарказму:

 • Le Canard Enchaîné, заснована під час Першої світової війни. Її назва перекладається як «прикута качка» і походить від сленгового слова «canard» на позначення газети, що в прямому значенні означає «качка». Перебуваючи у приватній власності (здебільшого власними журналістами), з фінансуванням приватними особами, вона майже унікальна тим, що не містить реклами. Газета славиться політичними карикатурами, журналістськими розслідуваннями та численними внутрішніми прізвиськами для знаменитостей, що може ускладнити роботу для початківців, які вивчають французьку мову.
 • Charlie Hebdo опублікував сатиричний малюнок з карикатурою на пророка Мухамеда. Оскільки Коран забороняє зображення пророка, Hebdo викликала неабияке обурення у більш консервативному ісламському співтоваристві та спричинило терористичний напад, у результаті якого загинули дванадцять співробітників. Напад був здійснений французькими мусульманами, які походять від мігрантів з Алжиру. Погляди видання переважно ліві.
Французька сатирична газета
Після терористичного акту у видавництві Charlie Hebdo багато людей вийшли на вулицю для підтримки журналістів. Фото: Visualhunt

Французькі газети онлайн

Якщо ви полюбляєте читати новини онлайн, знайте, що більшість газет існує також в електронному вигляді і надає безкоштовний доступ до своїх заголовків. Деякі просять про доброчинний внесок, інші дозволяють прочитати початок статті для ознайомлення, але розблоковують статтю повністю тільки після оформлення підписки.

Часто цього вартують архіви: якщо раніше доводилося йти до місцевої бібліотеки в надії знайти там старі мікрофільми французької газети, то тепер багато газетних архівів оцифровано. Сайти новин також часто пропонують короткі відео та додатковий контент, що дає більше можливостей вивчити розмовні французькі слова та фрази.

Також існує кілька онлайн-газет, наприклад:

 • France soir – одна з кількох щоденних онлайн-газет, яка з 2014 році виходить лише в мережі.
 • La Tribuneекономічна газета, оцифрування якої припадає на 2012 рік. La Tribune досі публікує щотижневу паперову версію.

Використовуйте французькі журнали для вдосконалення французької мови

Якщо новини іноземною мовою – це для вас заважко, спробуйте підписатися на франкомовний журнал. Дізнайтеся все про улюблене хобі зі статей, написаних французькою мовою захопленими франкофонами – це може бути настільки ж ефективно, як і мовні уроки!

Друковані французькі журнали

Щоб мати уявлення про те, які французькі журнали пишуть про ваше хобі, вирушайте до кіоску міжнародної преси на одному з великих залізничних вокзалів або в аеропорті, поки очікуєте свого рейсу до славного регіону Дордонь.

Якщо вам до вподоби наука, погортайте Science&Vie, де є статті про інновації в усіх галузях науки. Якщо мова для вас надто складна, спробуйте її версію, призначену для молоді, Science&Vie Junior. Якщо ж ви насправді студент-початківець, зверніть увагу на наукові журнали для дітей початкової школи (Astrapi) та підлітків (Okapi) з коміксами та іграми французькою мовою.

Любителям фотографії може сподобатися Chasseur d’images, який пише про естетику та мистецтво; журнал Photo дуже технічний і призначений для більш досвідчених читачів, тоді як Compétences photo орієнтований на фотографів-початківців і читається легше.

Прихильники французької кухні можуть насолодитися кулінарними пропозиціями в Cuisine & Vins de France або регіональними рецептами в Cuisine et terroirs.

Французькі блоги про хобі

Якщо вам ближче онлайн-середовище і ви та людина, яка читає новини з планшета і ніколи не тримала паперового журналу, то чому б не пошукати в мережі французькі блоги про своє хобі?

Дізнайтеся про французького брата телеграфу з XIX ст. – семафор, – і як його зламали, як вишивати хрестиком крихітні візерунки або як робити веселі поробки.

Деякі класичні твори французької літератури (та аудіокниги) для вивчення французької

Якщо науково-популярна література не для вас або ви просто любите різноманітність під час вивчення французької мови, чому б не почитати книгу? Читання художньої літератури готує вас до складніших розповідей і вводить нові слова та фрази, які не завжди використовуються у публіцистичному стилі.

Французька літературна класика
Книжки - найкращий спосіб опанувати класичну мову та розширити словниковий запас. Фото: Unsplash

Можна пошукати в бібліотеках дитячі книжки французькою мовою. Корисно те, що видавець часто вказує вікову групу, тобто ви знатимете рівень складності. Можливо, порекомендувати щось відповідне для читачів-початківців зможе бібліотекар.

Але якщо ви цікавитесь класичною французькою літературою і хотіли б знати, з чого почати, ось три твори вам у поміч.

Початківці: Le Petit Prince

«Маленький принц», написаний льотчиком Антуаном де Сент-Екзюпері, — це гірко-солодка казка про любов та невинність. Маленький хлопчик залишає астероїд, де він жив (і де доглядав за своїми трьома вулканами, полов баобаби і опікувався потребами самозакоханої троянди), щоб знайти собі друга, покинувши свою владну троянду. У своїх подорожах він зустрічає багато дивовижних людей, які втілюють абсурдність дорослості, вчиться приручати лисицю і бачити серцем, і розуміє, що, незважаючи на всі недоліки, його троянда належала йому і залежала від нього.

Іноді ще можна почути його кришталевий сміх серед зірок.

Мова проста і чарівна, книга поділяється на коротенькі глави, зазвичай не більше трьох сторінок. Ідеальна книга для вивчення французької для молодих серцем. Можна також подивитися фільм, нещодавно знятий за книгою, для покращення навичок розуміння французької мови.

Середній рівень: Candide

Будучи в тій же мірі критикою суспільства, як і «Маленький принц», але з більшою часткою сарказму, «Кандид» Вольтера є філософським романом про пригоди наївного молодика, що прагне возз’єднатися зі своєю дамою серця. На сторінках роману його оптимістське виховання (його наставник доктор Панглосс переконаний, що ми живемо у найкращому з усіх можливих світів) стикається із суворою реальністю життя.

Хоча книга вперше була опублікована у XVIII ст., мова не надто складна, а книга досить коротка, тож це хороший варіант для читачів з достатнім рівнем володіння французькою мовою, але не надто гарною витримкою.

Просунутий рівень: Les Trois Mousquetaires

Людей з витримкою точно захопить класична оповідь Александра Дюма XIX ст. про карколомні пригоди. Ми слідкуємо за молодим д’Артаньяном, який мчить на гнідій кобилі через політичні інтриги Парижа разом зі своїми нерозлучними новими друзями: Атосом, Портосом і Арамісом. Кожен з персонажів має власну історію, плавно вплетену у любовні пригоди і поспішні рішення д’Артаньяна, що призводять до його гонитви з часом, мета якої – урятувати честь самої королеви Франції!

Хоча «Три мушкетери» і більш описовий, ніж більшість сучасних романів, він не такий розлогий, як інші романи XIX століття, що робить цей роман гарним чтивом для досвідчених знавців французької мови. Проте будьте уважні: ви зіткнетеся з новою та незвичною лексикою, тож тримайте свій словник напоготові!

Немає часу для читання чи ви хочете зосередитися на розумінні на слух? Скачайте французьку аудіо книгу своїх улюблених казок!

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Krystyna

Дипломований викладач, репетитор з багаторічним досвідом. Обожнюю подорожувати, активні види спорту та смачну їжу.