Майже всі вивчають англійську мову в школі (як у початковій, так і в середній та старшій). Та щоб ви не опрацьовували - граматику, письмову чи розмовну англійську мову, оволодіння нею в школі, як правило, знаходиться на досить низькому рівні. Насправді ця проблема доволі поширена в усьому світі для тих, хто вивчає англійську як іноземну мову.

Звісно, найкраще та найбільш ефективно - вивчати англійську мову природним шляхом, але не кожен має такі можливості. Тож, все що залишається, це багато нудних занять, де учні повторюють відмінки, як роботи, та зубрять вирази, котрі ніколи не використають в реальному житті!

Що ви особисто можете зробити, щоб покращити власні знання з англійської мови та удосконалити письмо?

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Читайте газети англійською мовою

Це один із найкращих способів вивчити англійську, коли ваші знання ще знаходяться на базовому рівні. Як ми вже говорили раніше, навряд чи шкільні уроки англійської мови навчили вас грамотному письму. Однак читання англомовних газет покращить ваші навички письма англійською мовою, як і паралельне навчання у мовній школі чи на курсах.

Чому так?

В основному тому, що стиль письма в газетах є сумішшю літературної, журналістської та ділової англійської мови. Лексика різноманітна й багата, а в статтях використовується англійська для носіїв мови. Тут словниковий запас однозначно розмаїтіший, ніж на шкільних уроках. Отже втрачати нема чого. Читання газет беззаперечно удосконалить вашу письмову англійську. Не здавайтесь та не відкладайте плани на потім, навіть якщо спочатку стикатиметесь із труднощами.

Газета англійською
Читання новин може покращити вашу англійську та знання про поточні справи у світі. Фото: Unsplash

Почніть з більш доступних газет або спрощених новин. Наразі існує багато англомовних газет і журналів, доступних по всьому світу, є, навіть, газети та журнали, створені спеціально для тих, хто вивчає мову!

Коли почнете читати, спершу обирайте легші теми (наприклад, рубрики про плітки, спорт, хобі або кіно). В них використовується простіша лексика, в тому числі слова, які ви вивчали під час уроків у школі.

Сьогодні вам навіть не потрібно купувати паперовий примірник у газетному кіоску, більшість статей можна прочитати в Інтернеті. Міжнародна преса містить багато різних рубрик та тем, і ви можете легко скористатися ними онлайн для вивчення англійської мови.

Читайте англійські романи

Користь від читання романів або книг англійською мовою проявиться, навіть якщо ви не дуже активний читач, адже це не має нічого спільного з примусом шкільного читання. Ви можете обрати будь-яку книгу та читати її у своєму власному темпі, наприклад, під час мандрів або в метро по дорозі на роботу.

Чи можна вивчити англійську за книжкою, яка вам подобається?

Візьмемо, наприклад, Гаррі Поттера. По всьому світу мільйони людей обожнюють читати цю серію з 7 книг. Мабуть було неприємно, коли виходили нові частини поттеріани, а ви не розуміли англійської. Весь світ вже обговорював прочитане, поки ви чекали перекладу книги.

Тоді багато людей вирішували цю проблему, просто прочитавши англійську версію, звісно якщо могли це зробити. Їм не довелося довго чекати, до того ж вони мали можливість ще й покращити свою англійську. Окрім спостереження за розвитком сюжету, кожен, хто читає книгу іншою мовою, дізнається нові слова та вирази.

Забудьте все, що дізналися на уроках англійської мови, та відкрийте для себе магію літератури. Це не обов'язково повинен бути Гаррі Поттер. Ви можете вивчати англійську за допомогою будь-якої вподобаної книги! Спробуйте навіть прочитати англійську версію вже колись прочитаної книги. Це чудовий спосіб зосередитися на мові, а не занурюватися в деталі історії.

Дивіться фільми та серіали англійською мовою

Якщо ви хочете покращити свою англійську, робіть це, розважаючись! В останні роки американські серіали стають дедалі популярнішими в усьому світі, а такі платформи, як Netflix, приносять їх у кожен дім на екрани телевізорів та ноутбуків.

Є багато англомовних серіалів, які кожен може дивитися, коли захоче. Якщо у вас є кілька вільних годин, проведіть день або вечір, переглядаючи їх. Вам вирішувати.

Однак найгірше, що ви можете зробити для своєї англійської, це чекати дубляжів і дивитися серіал своєю рідною мовою. Бо це зовсім не допоможе вашій англійській! Якщо перегляд в оригіналі видається занадто складним, полегшіть собі життя, переглянувши оригінальну версію з українськими субтитрами.

Це тренуватиме слух, коли ви чутимете англійську вимову, а читання субтитрів, покращить письмо. Аналогічно це працює і з фільмами.

Найкращі репетитори, що мають вільний час для занять зараз
Поїхали!

Вивчайте англійські слова-зв'язки

Якщо ви хочете покращити свою письмову англійську, вам треба навчитись чітко формулювати та висловлювати свої думки.

Письмова англійська, як правило, використовує те, що ми б назвали «формальною англійською».

вживання слів-зв'язок
Візьміть максимум користі від вживання слів-зв'язок у розмовах англійською! Фото: Unsplash

Зазвичай ви повинні вживати офіційну англійську та дотримуватися суворих граматичних правил. Крім того, вам потрібно уникати розмовної лексики, застосовувати більш насичені вирази, різні фрази та певні стилістичні елементи.

Однак, перш ніж почати редагування The Times, спочатку треба вивчити основи письма та вільно розмовляти англійською. Це включає комплексне розуміння слів-зв'язок.

Кожен учень, який хоче наблизитися до вільного володіння англійською мовою, повинен їх знати. Чи знайомі вам такі слова, як “then” (тоді), “nevertheless” (тим не менш), “therefore” (тому), “thus” (таким чином), “furthermore” (далі) тощо?

Їх багато, і, безумовно, потрібно витратити деякий час, щоб познайомитися з більшістю з них. Це допоможе вам краще структурувати тексти та електронні листи, а також вас краще розумітимуть англомовні однолітки. Нарешті, не забудьте змахнути пил зі старих підручників англійської мови та оволодіти елементарними основами!

Як тільки ви знову в робочому режимі, вам потрібно буде пройти міні-тест з англійської мови!

Збагачуйте свій словниковий запас англійської мови

Ви не зможете покращити своє письмо англійською, якщо будете вживати одні й ті ж вирази та слова знову, знову і знову! Також ви не опишите все довкола, користуючись п’ятьма дієсловами. Коли справа доходить до написання тексту англійською мовою, різноманітність – це сік життя.

Отже, що ви можете зробити? З чого почати? Ви мусите зосередитися на покращенні свого словникового запасу англійської мови та надати собі інструменти, які необхідні для чіткішого висловлення думок.

Існує безліч способів зробити це! Практикуйте близько десяти нових слів щодня. Якщо це забагато, спробуйте хоча б 7. Це точно нескладно. Знайдіть час протягом дня, поки ви робите щось інше, та попрактикуйтеся. Чому б не потренувати слова, коли ріжете овочі на вечерю або миєтесь під душем?

Словниковий запас
Ви ніколи не розмовлятимете вільною англійською без хорошого словникового запасу. Фото: Unsplash

Ви повинні починати кожен ранок, повторюючи лексику попереднього дня, щоб переконатися, що все запам’ятали.

Це дуже простий метод, але при цьому він надзвичайно ефективний, якщо необхідно збагатити словниковий запас.

Змусьте себе писати англійською

Це не схоже на ваші традиційні письмові іспити в школі, бо це для вашого власного професійного чи особистого розвитку. Можливо, для вас насправді дуже важливо вміти добре писати англійською мовою. Який підхід слід застосувати? Superprof має кілька ідей.

Безумовно, стрибки прямо у воду – найкращий спосіб навчитися плавати, чи не так? Тим не менш, ви повинні змусити себе писати!

Вміти розмовляти англійською – це не те саме, що писати нею. Вам потрібно навчитися писати зв’язно. Письмова англійська — це зовсім інший світ (насправді як письмо будь-якою мовою). Якщо вам здається, що вам важко пересилити себе та почати писати англійською, можливо, вам слід взяти ручку.

Ви почнете з помилок. Однак, як тільки ви почнете записувати свої помилки, вам стане краще, особливо коли ваш словниковий запас і граматика покращаться. Ваше письмо також покращиться, коли ви почнете впроваджувати свої лінкери. Приступайте до цього!

Покращуйте свій правопис за допомогою словників

Через автоматичне виправлення майже ніхто не розвиває орфографію. Ми занадто покладаємось на Т9. Це тенденція спостерігається всюди, не лише з користувачами англійської чи української мови.

Так, всі вчилися в школі писати, але, схоже, ми всі забули, як це робити. Орфографічні помилки можуть серйозно зашкодити вашим шансам знайти кращу роботу. Серед двох однакових кандидатів роботодавець завжди вибере того, кому вдалося написати слова без помилок.

англійський словник
Придбайте хороший словник. І не відкладайте на завтра початок навчання! Фото: Unsplash

Якщо ви удосконалюєте письмову англійську, переконайтеся, що знаєте, як правильно писати всі слова та вирази, котрі використовуєте. Найкращий спосіб покращити орфографію – користуватися порадами, які ми вже згадували раніше (читання газет, веб-сайтів, романів і перегляд фільмів англійською мовою).

Також інвестуйте в словник. Звісно, можна використовувати пошукові системи та онлайн-словники. Також існують двомовні словники, котрі не менш ефективні.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.