Коли у вас вперше з’являється ідея навчитися грати на фортепіано чи іншому інструменті, у вас може виникнути бажання вчитися самостійно. Так трапляється мало не зі всіма, хто думає про музичний інструмент. Здається, що грати – це так просто!

Існує певний романтизм навколо ідеї стати майстерним піаністом чи гітаристкою.

репетитор з піаніно
Вирішити навчитися грати на фортепіано - це вирушити в тривалу подорож. Часом вам буде важко, але здебільшого - цікаво і весело. Фото: Unsplash

Хоча я вірю, що можна зробити все самостійно, навчитися грати на інструменті і ваш успіх, яким би ви його не бучили для себе, залежить і від вашого репетитора. Саме він допоможе вам отримати бажаний результат.

Репетитор обов’язково побачить ваші «сліпі зони», зверне увагу на ваші помилки та пропрацює їх. Не варто й згадувати, що репетитор – це людина, яка буде вас підтримувати та мотивувати і нагадуватиме про ваші цілі. Репетитор – це ваша опора, ваш ментор, людина, яка вже пройшла дорогу, яку ви вирішили почати чи навіть вже почали. Використовуйте досвід репетитора з яким працюєте, адже якщо викладач досяг успіху, то й ви все зможете!

Найкращі репетитори гри на фортепіано вільні зараз
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (2 відгуки)
Павло
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (2 відгуки)
Павло
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Уроки гри на піаніно, якщо ви вже дорослий

гра на фортепіано для дорослих
Гра на фортепіано - це прекрасний антистрес. Фото: Unsplash

Навчання грі на фортепіано в дорослому віці може бути захопливою розвагою, яка займе ті дощові пообідні години вдома, коли ви не знаєте, що з собою робити.

Гра на фортепіано є також чудовим способом розважити себе та своїх друзів. Якщо ви не фанат розваг – підійдіть до навчання, як до виклику: опанувати нову навичку в дорослому віці.

Забудьте про свою гордість

Як дорослому учню, вам доведеться проковтнути свою гордість і прийняти той факт, що ви починаєте зараз, а не коли ви були дитиною.

Важливо не заходити в процес навчання з гординею, оскільки це може порушити динаміку студент-репетитор.

Навіть якщо ви дещо знаєте про фортепіано чи музику загалом, найкраще почати навчатися грати на фортепіано, так би мовити, з нової сторінки та прийняти роль початківця. Це означає уважно слухати і робити те, що вам радять. Таким чином ви дозволите репетитеру якісно побудувати для вас процес навчання.

Можливо, ви навчилися грати на початковому рівні ще в школі й прагнете показати вчителю, що ви вмієте. Та в більшості випадків найкраще відійти на другий план і взяти на себе роль учня, який прагне знань.

Однією з ваших переваг над молодшим учнем є те, що ви можете знайти репетитора, стиль викладання якого вам підходить. Це означає, що ви можете працювати з репетитором, який знає, як вас мотивувати, і що найголовніше – з яким вам буде комфортно.

Обирати репетитора – це значить свідомо обирати комфорт та ефективність, мати змогу корегувати моменти, які вам не подобаються або викликають запитання.

Грайте заради задоволення!

Якщо ви вперше беретеся за фортепіано вже в дорослому віці, то, швидше за все, ви робите це не лише для досягнення позитивних оцінок від вашого оточення.

Якщо ж так, то чудово, сил вам!

Але для більшості з нас, коли виникає бажання грати на інструменті вже коли ми дорослі,  ця ідея виникає тому, що ми хочемо додати творчості в своє життя або просто весело провести час.

Постарайтеся ніколи не забувати, заради чого ви навчаєтеся грати.

Якщо ви бачите, що навчання грі на фортепіано в певні моменти здається занадто важким, скиньте оберти та дозвольте собі грати для задоволення.

Незалежно від того, чи значить це просто знайти нескладну пісню в Інтернеті, щоб спробувати її відтворити, чи просто хаотично награвати якісь акорди, – дозвольте собі розслабитись та відпустіть себе. Дозвольте собі насолоджуватись процесом, пропустіть музику крізь себе!

Слухайте, щоб навчатися

Щоб навчитися грати на фортепіано, вам потрібно попрацювати над своїми навичками слухання.

Намагайтеся знайти музичну лінію свого інструмента в пісні чи музичному творі, які слухаєте. Це надзвичайно корисно!

Чи є кращий інструмент, ніж фортепіано, щоб пірнати в «кролячі нори» з певним жанром музики. Почніть з класики.

Послухайте нові музичні жанри, саме ті, які  ви зазвичай ігноруєте. Послухайте, як звучить фортепіано, коли на ньому грають професійні піаністи. Вам точно сподобається! До речі, це ще один спосіб, щоб не втрачати натхнення та мотивацію. Такі практики зроблять ваші уроки гри на піаніно більш захопливими і додаватимуть вам сил.

Знайдіть уроки гри на фортепіано тут.

Техніка «лівої руки»

техніки для лівої руки
Вправи для розвитку технічності лівої руки працюють. Не нехтуйте ними. Фото: Unsplash

У багатьох із нас домінує права рука, що може бути недоліком, коли справа доходить до дій, які потрібно виконувати обома руками одночасно.

Граючи на фортепіано, ви не можете покладатися лише на праву руку.

Грати лише однією рукою те саме, що друкувати однією рукою. Спробуйте! Не дуже зручно, правда?

З правої руки зазвичай починають грати, а потім поступово додають ліву. Це непросто. Мозок впадає в ступор, особливо, коли в лівої і правої рук різні музичні лінії. Та все по-порядку: спочатку впевнена права рука, а ліва підтягнеться!

Отже, існує ефективний спосіб усунути дисбаланс між правою та лівою руками, який відчувають багато піаністів-початківців.

Це називається технікою «лівої руки».

В чому полягає суть цієї техніки?

Що ж, техніка «лівої руки» – це зосередженість на тому, що ви робили лівою рукою.

Я готова посперечатися, що якщо ваша права рука є вашою домінуючою рукою, то ви без проблем будете ковзати нею по клавіатурі, але ваша ліва рука, ймовірно, буде трохи жорсткішою.

Зважаючи на це, було б гарною ідеєю витратити деякий час на практику гри різних гам і вивчення акордів лише лівою рукою. Покладіть праву руку на коліна або за спину, якщо хочете, і виконуйте вправи лівою рукою, доки вам не стане зручніше грати нею. Погравши якусь частинку музичного тексту лівою рукою декілька разів, спробуйте додати праву руку та подивіться, чи добре вони працюють у тандемі.

Звичайно, якщо ви шульга – тренуйте праву руку.

Чому важливо вивчати нотну грамоту?

Теорія музики є такою ж частиною навчання гри на фортепіано, як і, власне, практика.

ноти для фортепіано
Ноти - це той самий роман чи оповідання, написані для музикантів. Фото: Unsplash

Це може здатися смішним твердженням, але задумайтесь на мить ось над чим: яка користь від уміння грати на фортепіано, якщо ви не можете читати ноти творів, які ваc цікавлять? Ви ж не збираєтесь просто відтворювати зазубрене на уроці?

Це ж все одно, що зубрити речення, які можуть знадобитися у подорожі за кордон. Проблема з таким підходом у навчанні (і я маю на увавзі будь-якому навчанні) полягає в тому, що у вас не буде комплексного розуміння, а отже і вміння грати на інструменті.

Повертаючись до аналогії з комп’ютерною клавіатурою, ви можете навчитися друкувати, просто поклавши пальці на клавіші. Та якщо ви не виділите час, щоб ознайомитися з різними порадами та підказками, пов’язаними з сенсорним набором та не будете працювати над втіленням їх у життя – великого успіху не чекайте.

На початку вашого шляху може бути дуже спокусливо відмовитися від теорії, оскільки вона видається нудною. Ви точно захочете одразу грати і підспівувати пісенькам Adel. Нам одразу хочеться, щоб було весело. Людська природа.

Я сподіваюсь, ви погодитеся, що неможливо навчитися читати, не знаючи літер і як вони складаються в слова, а ті в речення. В музиці те саме: ноти складаються в акорди, тріолі і таке інше; вони, в свою чергу, в такти, а такти – в музичні фрази. І ось перед нами музичний текст, який розказує нам історію, змушує нас відчувати.

Я сподіваюсь, у вас не залишилочь вагань щодо того, що не можна пропустити якусь частину навчання. Якщо ви вже вирішили взятись за інструмент – робіть це, як належить і буде вам щастя.

Розпочинайте свої уроки гри на піаніно і не очікуйте, що все буде швидко і легко.

Де вивчати ноти онлайн?

Репетитор з гри на фортепіано переконається, що ви рухаєтесь до своєї мети і вчитеся грати. Втілюйте свою мрію тут.

Пісні для фортепіано для кожного рівня

На перших порах, коли у вас не буде багато досвіду, а техніка буде ще досить слабкою, вам все ж захочеться мати змогу зіграти одну-дві простеньких пісеньки. Це абсолютно реально. Поп-музика не вирізняється ні глибоким текстом, ні складними мелодіями – чим простіше, тим краще така музика запам’ятовується. Попросіть вашого репетитора підібрати вам таку популярну пісню і я впевнена, що за декілька уроків ви її подужаєте, навіть якщо ви початківець з п’ятьма уроками за спиною.

пісні для фортепіано
Ваш репетитор завжди знає, яку пісню ви можете зіграти на своєму рівні. Фото: Unsplash

По ходу того, як ви будете займатися, ваша техніка ростиме і ви зможете грати складніші твори. Це питання тільки часу.

Безсумнівно, завжди потрібно починати з простого. Давайте поглянемо на пісні, які підходять для різного рівня піаністів.

Рівень початківець

Каміла Кабелло – Гавана

Весела поп-пісня, над якою доведеться трохи попрацювати. Та «Havana» Каміли Кабелло все одно є досить простою для піаністів-початківців. Хороша новина для тих, хто не встигає за лівою рукою, полягає в тому, що є приспів, який виконується лівою рукою. Він повторюється декілька разів.

Середній рівень

Людвіг Ван Бетховен – Сонатина G, Anh. 5, № 1

Для тих із вас, хто пішов далі, цей твір від фортепіанного вундеркінда Людвіга Ван Бетховена – чудова нагода, щоб випробувати себе. Твір містить багато поворотів, включаючи арпеджіо акорди лівою рукою. Ідеально для того, щоб тримати вас в тонусі.

Просунутий рівень

Клод Дебюссі – Місячне сяйво

Якщо ви вже стали досвідченим піаністом, то «Clair de Lune» від Клода Дебюссі — гарний твір, який варто зіграти. Він має складний ритм і вимагає такого рівня витонченості, яким володіють лише досвідчені піаністи.

Ви можете вивчити ці музичні твори з репетитором на Superprof. Це гарне місце, щоб знайти репетитора у вашому місті. Онлайн-вчителі фортепіано також доступні на Superprof. Одним словом, ми зібрали для вас всіх репетиторів з фортепіано в одному місці, щоб ви могли максимально швидко розпочати заняття та навчитися грати на фортепіано.

Не зволікайте і шукайте свого ідеального репетитора з фоно просто тут і просто зараз.

 

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Люблю вчитись всьому і постійно. Обожнюю тонкий гумор. У захваті від слів, бо слова мають значення!