Навчитися грати на інструменті в дорослому віці може бути надзвичайно корисним.

Однак на відміну від навчання грі на фортепіано чи гітарі в дитинстві, опанування цього іструменту в дорослому віці буде дещо іншим досвідом. Це пов’язано з тим, що ви зіштовхнетесь із зовсім іншими проблемами та перешкодами, які потрібно буде подолати.

Скільки часу потрібно дорослому, щоб навчитися грати на фортепіано?

Все залежить від ваших зусиль, незалежно від того, чи працюєте ви з репетитором чи займаєтесь онлайн. Наприклад, багато хто вважає найкращою книгою для вивчення фортепіано «Фортепіано для дорослих початківців» Деймона Ферранте.

У той час як дитина може просто навчатися грати на фортепіано заради загального розвитку – ви ж можете знайти спосіб, наприклад, позбавитись від стресу, граючи на фоно.

Або, можливо, вам просто хочеться довести собі, що ви все ще можете здобувати нові навички та вміння, або ви переконані, що мозок постіно потрібно тренувати і так вже сталося, що фортепіано вас завжди зачаровувало.

Як би там не було, процес навчання грі на фортепіано у дорослому віці – це зовсім інша справа, тому я пропоную вам ближче поглянути на перелік переваг та недоліків і все ж, сподіваюсь, зважитись на перший урок.

Наскільки важко навчитися грати на фортепіано?

грати на фортепіано
Як і будь-яке інше вміння, гра на фортепіано вимагає дисципліни та регулярності. Фото: Unsplash

Щоб навчитися грі на фортепіано, вам доведеться докласти чимало зусиль. Якщо ви спробуєте навчитися грати на фортепіано самостійно, це буде набагато важче, ніж якби ви займалися з репетитором. Наприклад, навчитися правильній техніці «лівої руки» ( вона зазвичай слабша) буде складним завданням.

Давайте розбиратися, якою є подорож майбутнього музиканта, навіть якщо він/вона аматор, щоб зрозуміти, до чого готуватись і чого очікувати.

Найкращі репетитори гри на фортепіано вільні зараз
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (3 відгуки)
Павло
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (3 відгуки)
Павло
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Як навчитися грати на фортепіано?

Фортепіано — прекрасний інструмент, яким часто нехтують, надаючи перевагу більш гламурній гітарі чи катарсисній ударній установці.

Але це елегантний інструмент, граючи на якому можна розслабитися та відкрити очі на нові жанри музики.

Це також ідеальний супровід для інтелігентських вечірок та званих вечорів з друзями чи родиною (якщо ви, звичайно, фанат таких заходів)  – тоді піаніно може стати ідеальним інструментом для вас.

Яким буде навчання?

Що ж, я не люблю приносити погані новини, але добре грати на фортепіано далеко не легко і ця справа вимагає багато наполегливої праці та часу.

Вам також доведеться познайомитися – можливо, більше, ніж вам хотілося б – з музичною теорією та нотацією.

Так, на жаль, це означає, що вам доведеться навчитися читати ноти!

Та не все так сумно, і хоча процес освоєння нот може здатися виснажливим і трудомістким, це не обов’язково буде саме так. Як можна грати не знаючи музичної абетки?

Коли ви зрозумієте основні концепти, основні елементи, які творять музику чи, точніше, фіксуюють її на папері – ви вже на півдорозі.

Зрештою, все залежить від того, як ви підходите до процесу навчання.  Ваш успіх залежить від мотивації. Я є великою прихильницею внутрішньої мотивації над зовнішньою, і ось чому:

Внутрішня мотивація

Внутрішня мотивація означає внутрішнє бажання щось зробити.

Наприклад, ви можете вирішити зайнятися фортепіано, тому що вам подобається процес натискання клавіш пальцями та чути звуковий відгук клавіші, який створює ця дія. Або, можливо, ви хочете постійно розвиватися , тренувати свій мозок, тож опанування нових навичок підживлює вас й додає вам енергію.

Причина, чому цей тип мотивації часто є найкращим, полягає в тому, що вона походить зсередини і теоретично її неможливо забрати у вас.

Зовнішня мотивація

Зовнішня мотивація – це коли ви черпаєте натхнення чи мотивацію із зовнішніх джерел.

Наприклад, ви хочете навчитися грати на фортепіано, щоб справити враження на своїх друзів або одного дня стати кращим піаністом.

Це не обов’язково погано і добре хотіти таких речей, але така мотивація не повинна бути єдиним джерелом натхнення, з якого ви черпаєте енергію для занять.

Чому? Оскільки ці причини часто швидкоплинні і поки ви насправді граєте на фортепіано, думка про те, щоб одного дня справити враження на ваших друзів, може не допомогти вам подолати пов’язану з процесом навчання фрустрацію.

Тоді як у випадку, якщо вам подобається процес гри на фортепіано, теоретично вам має бути набагато легше долати будь-які перешкоди, з якими ви будете зіштовхуватися.

Знайдіть ефективні уроки з гри на фортепіано в Україні тут, на Superprof.

Як ви можете швидше навчатися грі на фортепіано?

швидко навчитися грати на фоно
Вміння грати на фортепіано додає вам цілий спектр додаткових бонусів: гостра увага, покращена пам'ять та яскравіша уява. Фото: Unspalsh

Будучи дорослим, ви можете відчувати, ніби у вас залишається менше часу, щоб присвятити такому непростому новому хобі, як навчання грі на фортепіано, тож ви точно захочете пришвидшити процес навчання в будь-який спосіб.

Давайте поглянемо на те, що можна зробити, щоб техніка росла, а музика лилась!

Ось кілька найкращих способів прискорити процес навчання дорослого учня:

  • Проковтнути свою гордість

Так, це вірно, один із найкращих способів катапультуватися до музичної майстерності – це проковтнути свою гордість.

Хоча спочатку ви можете не побачити в цьому користі, незабаром все стане зрозумілим.

Однією з найбільших перешкод у подальшому навчанні для дорослих є его, яке заважає серйозній роботі.

Що це конкреино означає? Що ж, в міру того, як ми стаємо старшими, наше его, як правило, переростає в стіну і ще більше ототожнюється з певними позиціями та установками.

Дорослі цілком можуть вважати, що фортепіано має бути легким у навчанні, оскільки ми швидко клацаємо по клавіатурі або, що ми швидко вчимося, тож через кілька тижнів чи місяців ми зможемо грати на пристойному рівні.

Забудь про все це.

Якщо ви йдете на урок фортепіано з такими думками, ви налаштовуєтеся на розчарування та фрустрацію.

Дітям пощастило, що в більшості випадків вони не обтяжені такими думками та очікуваннями, тому їм нема з чим порівнювати процес.

Але для нас, дорослих, коли ми відчуваємо, що розвивати навички важче, ніж ми спочатку очікували, це відчуття може перешкодити нам навіть спробувати.

  • Найміть репетитора

Насправді ви не заїдете далеко без онлайн-вчителя з гри на фортепіано.

Звичайно, ви можете навчитися грати, використовуючи онлайн-посібники та ресурси, але настає момент, коли цей процес просто забиратиме забагато часу та сил.

Погодьтеся, вчитися у людини, яка вже вміє грати і навчати – набагато легше, ніж намагатися осягнути інформацію самотужки.

Вам не захочеться витрачати весь свій вільний час на пошук найкращих ресурсів, щоб працювати самостійно.

Більшість ентузіастів фортепіано беруть уроки з приватним репетитором фортепіано в Інтернеті, тож вам, мабуть, слід робити те саме.

З Superprof ви можете знайти кваліфікованих і досвідчених репетиторів фортепіано у вашому регіоні, в музичній школі для дорослих або відвідувати заняття онлайн, не виходячи з дому. Ви можете ввести «навчатися грати на фортепіано», а потім слово «Superprof», «викладач фортепіано поблизу мене» або «викладач фортепіано в (ваше місто)». Можете взагалі обирати в запиті всю Україну! Невже не прекрасно?

Насолоджуйтесь грою на інструменті!

грати на піаніно в задоволення
Все, що ви робите, повинно приносити насолоду. Фото: Unsplash

Одна з найважливіших речей, про яку слід пам’ятати, коли ви берете в руки будь-який новий інструмент, ставши дорослим, — це отримувати задоволення від гри!

Незалежно від ваших цілей щодо фортепіано, якщо ви не отримуєте задоволення під час гри, ви навряд чи будете залишатися з ним надовго.

У зв’язку з цим досвідчені вчителі наполегливо рекомендують учням виділяти час на заняття з репетиттором. Ваш репетитор – це ваш інструмен у процесі навчання. саме він/вона буде працювати над вашою технікою, ритмом та відчуттям музики. Грайте заради гри!

Для багатьох людей гра на інструменті – це не лише цікавий спосіб провести час, але й чудова активність, яка стимулює гостроту уваги.

Сьогодні всі прагнуть бути зосередженими. Ця якіссть однозначно в тренді і зрозуміло чому.

Якщо ви можете зануритися в момент «тут і зараз» кожного разу, коли сідаєте грати на фортепіано, тоді ви прив’язуєте свою діяльність до стану «присутності».

Цей фактор може змінити правила гри, якщо ви звикли весь день бігати по дому або витрачати більшу частину часу на безцільне прокручування стрічки в своїй улюбленій соціальній мережі чи пірнання в «кролячі нори» на YouTube.

Кілька годин або навіть хвилин, проведених щодня за піаніно, можуть принести чимало користі вашому самопочуттю та допомогти зменшити  рівень стресу.

Також беззаперечним плюсом гри на музичному інструменті є покращена пам’ять та яскрава уява. Музика робить наше сприйняття більш барвистим і глибоким. Грати на інструменті приємно не тільки тому, що ви можете грати, але й тому, що ви почнете по-іншому відчувати.

Знайдіть свого ідеального репетитора з фортепіано тут, на Superprof.

Слухайте, щоб вчитися

Моя остання порада дорослим, які вивчають чи хочуть вивчати гру на фортепіано, — слухайте і слухайте добре!

Що я маю на увазі?

Що ж, одна з найважливіших навичок, коли береш в руки будь-який новий інструмент, — це слухати.

Якщо ви не в змозі почути інструмент у піснях, які слухаєте, вам буде важко зрозуміти, до чого ви повинні прагнути, коли граєте. Вчіться зосереджуватись і виділяти лінію свого інструмента в пісні чи симфонії, яку слухаєте. Надихайтесь і відчувайте музику!

Під поверхнею є багато речей, на які варто звернути увагу, як-от ритм пісні, темп тощо.

Щойно ви навчитеся грати пісні для фортепіано, вам буде набагато простіше розібратися з нотами. Починайте з чогось надпростого, просто головної мелодії.

На перший погляд, нотний запис може здатися нагромадженням знаків і символів, розташованих на низці горизонтальних ліній. Але як тільки ви почнете розуміти, що саме творить гарну фортепіанну пісню, ви зможете глибше зрозуміти занотоване.

І наостанок: не здавайтесь, в жодному разі! Музика – це цілий новий світ, на який ви подивитесь зовсім по-новому. Цей світ змусить вас почуватись по-іншому, відчувати тонко та пронизливо! Створювати музику дотиками своїх пальців – це воістину неймовірне відчуття! Тому, якщо ви вирішили неавчитися грати – йдіть до своєї цілі. Йдіть невпинно! Нехай буде складно, нехай кисті ниють – це того варте, повірте!

Знайдіть найкращі уроки фортепіано у вашому місті чи навіть всій Україні тут, на Superprof.

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Люблю вчитись всьому і постійно. Обожнюю тонкий гумор. У захваті від слів, бо слова мають значення!