Пісні для кожного рівня для навчання гри на фортепіано – вірно

Коли ви вперше починаєте свою подорож, щоб навчитися грі на фортепіано, вам доведеться присвятити деякий час тому, щоб вивчити нотну грамоту, також відому як теорія музики.

Скільки часу потрібно, щоб вивчити пісні на фортепіано?

Усе залежить від того, скільки зусиль ви докладаєте та чи є у вас репетитор для гри на  фортепіано онлайн чи в школі.

Наскільки важко вивчити пісні для фортепіано?

Це залежить від вашого рівня та натхненності. Ну і звичайно ж від того, знаєте ви теорію музики, тобто ноти (як мінімум) чи ні.

Хоча це може виявитися далеко не найзахопливішим способом провести час, вивчати теорію потрібно. Хороші знання музичної теорії стануть вам у пригоді, коли прийде час спробувати вивчити нові пісні для фортепіано.

Найкращі репетитори гри на фортепіано вільні зараз
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (2 відгуки)
Павло
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (2 відгуки)
Павло
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Чому варто навчатися грати на фортепіано за допомогою вивчення пісень?

навчитися грати пісні на фортепіано
Знаючи одну-дві пісні на фортепіано, ви завжди зможете продемонструвати свої вміння на будь-якому вуличному інструменті. Фото: Unsplash

Після певного часу, який ви проведете за вивченням нот, ви захочете зробити перерву та просто пограти.

Ось коли настає час навчатися за допомогою пісень.

Хоча на початку ви зможете грати лише найпростіші пісні, з самого першого тижня вашої роботи варто обрати разом з репетитором одненьку пісеньку і починати її розбирати.

Чому?

Ну, для початку, тому що пісні можуть служити такими собі етапами, які вказують на ваш прогрес.

Етапи вашого прогресу в музиці

Як піаніст-початківець, ви можете вважати пісні, свого роду, музичними віхами.

Рівень їхньої складності відзначає ваш прогрес на шляху до майстерності у грі на фортепіано, надаючи ключову інформацію про те, з чим вам досить складно, а що виходить добре.

Те, як ви граєте улюблені чи просто популярні пісні покаже, наскільки ваша майстерність просунулась вперед.

Ну і звичайно ж – перша пісня чи музичний твір ніколи не забувається.

Та й назагал, якщо ви вмієте грати популярні чи не дуже пісні, то у вас є репертуар, а якщо у вас є репертуар, то ви вже музикант!

Навчайтесь з насолодою!

Коли ви згадуєте, в присутності  друзів чи знайомих, що вчитеся грати на фортепіано, б’юся об заклад, що хтось з них відповість щось на зразок: «Це так круто! Одного разу я ходив на уроки фортепіано, але через деякий час кинув».

У багатьох із нас є історії про невдачу з інструментом.

Частково провали відбуваються тому, що нас могли підштовхнути, або навіть змусити навчатися в дитинстві, і ми просто не насолоджувалися інструментом у той час. Можливо, нам не подобався вчитель музики. А можливо, ця справа просто не була до душі. А може чийсь мозок просто не зміг звести праву та ліву руки. Варіантів є дуже багато.

Якою б не була причина, я вважаю, що варто спробувати ще раз. Адже ви вже доросла людина, яка свідомо ухвалює рішення. Тепер у ваших руках всі виграшні карти: ваше власне бажання; розуміння, що потрібно докладати зусиль; самодисципліна. А головне, тепер ви можете самостійно обирати коли, як і з ким навчатися!

Навчатися грати на інструменті важко.

Вчитися грати, вивчаючи популярні пісні та мелодії означає зберігати ентузіазм та цікавість до уроків музики. Шукайте способи тримати себе в тонусі.

Знайдіть цікаві уроки фортепіано в Україні для початківців тут, на Superprof.

Як навчатися грати на фоно, використовуючи популярні пісні?

вчити пісні для піаніно
Інструмент, який широко прочинить двері в світ фортепіанної музики, - це ваш репетитор. Фото: Unsplash

Репетитор для гри на фортепіано – один із найкращих способів навчитися грі на інструменті за допомогою пісень. Вчитель музики обов’язково допоможе пришвидшити ваш прогрес і, якщо ви зацікавлені в його пошуку, ви можете шукати серед багатьох онлайн-репетиторів з фортепіано на веб-сайті Superprof. З Superprof ви можете або особисто працювати з місцевим репетитором, або відвідувати заняття онлайн. Який би формат вам не підходив, обраний репетитор підбере пісні для навчання гри на фортепіано і переконається в тому, що вам все по силах. Спробуйте ввести «вчитель музики (ваше місто або регіон)», а потім «Superprof», щоб знайти уроки у вашому районі або, якщо ви перебуваєте в іншому місці, «уроки фортепіано поблизу», а потім «Superprof».

Головна перевага роботи з репетитором полягає в тому, що ви матимете доступ до його багаторічного досвіду роботи з інструментом. Ви можете поставити репетитору будь-яке запитання, яке вас хвилює, і отримати миттєву відповідь. Персональний репетитор – це той, хто допомагає вам нарощувати впевненість та розвивати свої навички швидше, ніж якби ви навчалися самостійно.

Інша перевага персонального репетитора полягає в тому, що їхній розум схожий на бібліотеку пісень та музичних творів, які чекають, щоб їх обрали. Якщо вас цікавить певний жанр музики, ви можете попросити репетитора підібрати пісню саме для вас і пропрацювати її саме у вашому темпі.

Якщо ж ваш репетитор не запропонує вам нічого цікавого, ви завжди можете самостійно знайти пісню в Інтернеті, показати її своєму вчителю і розібратися в ній з його/її допомогою.

Віра у свої сили – це дуже добре! Та ніколи не нехтуйте допомогою професіоналів. З ними ви досягнете своїх цілей набагато швидше.

Ключові елементи для освоєння фортепіано

вчити пісні для фортепіано по нотах
Ноти в музиці те саме, що слова в мові. Фото: Unsplash

У грі на фортепіано є кілька ключових елементів, з якими вам варто ознайомитися, перш ніж братися за виконання пісень.

Ось кілька прикладів того, що саме вам потрібно знати, щоб добре грати на фортепіано:

Нотний запис

По-перше, якщо ви ще не розшифрували всі музичні знаки, які бачите на аркуші з нотами, то це має бути вашим пріоритетом номер один.

Навчитися читати ноти життєво важливо для більшості інструментів. Тому логічно, що фортепіано не є виключенням.

Це перший крок, який вам потрібно зробити, якщо ви хочете мати хоч якусь надію перекласти музичний текст і отримати пісню на виході.

Тільки разом з досвідченим репетитором, ви розбиретеся з ключами, партіями рук, розміром тактів, дієзами, бемолями та аплікатурою. Тобто всім-всім, що написане на нотному стані, і почнете грати.

Знаки біля ключа

Дієз, бемоль, бекар – знаки, що позначають підвищення або пониження певної ноти на пів тона (дієз # або бемоль ♭). Також є знак, який відміняє дію попередніх двох знаків, – бекар ♮. Дієз і бемоль дуже часто переміщують ноту з білої клавіші на чорну, але не завжди. Тому ці знаки біля ключа, на початку нотного стану, випускати з виду не можна.

Ключі

Ключ потрібен ось для чого: він визначає "кодування" – якій лінійці відповідає "головна" нота, а значить – як щодо неї розташовані інші ноти. І варіантів може бути багато – як і музичних ключів. Їхні символи здаються хитромудрими, проте в них є сенс: центральний елемент кожного ключа вказує на цю «початкову» ноту. У фортепіанній музиці використовується два ключі: скрипковий і басовий. Як правило, партія правої руки прописана в скрипковому ключі, а лівої – в басовому.

Фортепіано містить сім повних та дві неповні октави: перша, друга, третя, четверта, п’ята (неповна) октави – скрипковий ключ; мала октава, велика октава, контроктава, субконтроктава – басовий ключ. Всі воно розміщені на 88-ти клавішах!

Пісні для будь-якого рівня

як навчитися грати на піаніно
Люди люблять слухати вуличних піаністів. Фото: Unsplash

Початковий рівень

Адель – «Привіт» (Hello)

Ми всі чули композицію-блокбастер «Hello» від Адель, тож чому б не зробити її першою піснею, яку ви вивчите грати на піаніно?

Це пісня, яка обов’язково вразить ваших друзів (особливо якщо серед них є співак), і для неї потрібна лише пара фортепіанних акордів, зокрема Em, G, D та C.

Рівень нижче середнього

Каміла Кабелло – «Гавана»

Весела поп-пісня, над якою доведеться трохи попрацювати. Та «Havana» Каміли Кабелло все одно є досить простою для піаністів-початківців. Хороша новина для тих, хто не встигає за лівою рукою, полягає в тому, що є приспів, який виконується лівою рукою. Він повторюється декілька разів.

Середній рівень

Людвіг Ван Бетховен – «Сонатина G, Anh. 5, № 1

Для тих із вас, хто пішов далі, цей твір від фортепіанного вундеркінда Людвіга Ван Бетховена – чудова нагода, щоб випробувати себе. Твір містить багато поворотів, включаючи арпеджіо акорди лівою рукою. Ідеально задля того, щоб тримати вас в тонусі.

Віктор Косенко – п’єса «Дощик»

Ця п’єса Косенка досить жвава і вимагає впевненої техніки стокатто. Цей твір складається з трьох частин, які показують нам, що дощ буває різним. Він може бути бурхливим, швидким (перша і третя частини), та спокійним та рівномірним (друга частина).

Просунутий рівень

Клод Дебюссі – «Місячне сяйво»

Якщо ви вже стали досвідченим піаністом, то «Clair de Lune» від Клода Дебюссі — гарний твір, який варто зіграти. Він має складний ритм і вимагає такого рівня витонченості, яким володіють лише досвідчені піаністи.

На якому рівні ви б зараз не знаходились і щоб не грали – ви почнете відчувати світ по-іншому, значно глибше.

Якщо музика змінює ваш емоційний стан, ваш настрій – можете бути впевненими, що ви – природжений музикант. Йдіть за своїми відчуттями, за красою мелодій і ви зможете побачити, яка ви людина насправді, що у вас заховано в середині.

Якщо ж музика для вас (поки що) просто гарні звуки – це зовсім не страшно. Навчаючись грати на фортепіано, ви почнете тренувати це відчуття в собі.

У вас з’явилася нагода дізнатися, чому ж піаністи так розхитуються на місці, коли виконують музичний твір.

Підказка в попередньому абзаці.

Грати на фортепіано – це унікальний досвід, це дійсно правда. Доведіть себе до якісної техніки і ви самі в цьому переконаєтесь.

Ви можете вивчити ці музичні твори з репетитором на Superprof. Це гарний сайт, щоб знайти репетитора у вашому місті. Онлайн-вчителі фортепіано також доступні на Superprof. Одним словом, ми зібрали для вас всіх репетиторів з фортепіано в одному місці, щоб ви могли максимально швидко розпочати заняття та навчитися грати на фортепіано.

Не зволікайте і шукайте свого ідеального репетитора з фоно просто тут і просто зараз.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Люблю вчитись всьому і постійно. Обожнюю тонкий гумор. У захваті від слів, бо слова мають значення!