Коли ви вперше намагаєтеся навчитися грати на фортепіано чи іншому інструменті, ви можете спокуситися на самостійне навчання, адже ви вже доросла людина і знаєте, що таке навчатися.

Та все це наші інфантильні мрії! Це внутрішня дитина хоче все сама, тут і одразу. На жаль, так не буває. Ви ж це знаєте?

Я вірю, що можна зробити будь що самостійно, дійсно. Але на скільки трудомістким буде цей процес у результаті? Скільки часу він забере?

У більшості випадків ми не маємо жодного уявлення, з чого потрібно починати, намагаючись навчитися грі на фортепіано.

І що ми робимо? Шукаємо онлайн-ресурси? Качаємо застосунки в телефони?

А потрібно звернутися по допомогу до людини, яка знає і вміє грати на фортепіано. Нам потрібно знайти репетитора!

Репетитори гри на фортепіано або вчитель гри фортепіано – це музикант, який сам пройшов шлях навчання і знає, що до чого. Він/вона вміють навчати, а це найголовніше!

Скільки часу потрібно, щоб навчитися грати на фортепіано в дорослому віці?

Що ж, важко сказати, оскільки це базуватиметься на вашому баченні успіху, але я точно знаю, що робота з викладачем приведе вас до мети набагато швидше.

Репетитори обов’язково будуть зосереджуватись на ваших слабких сторонах. Репетитор – це ваш гід у світі музики і всіх її складових: техніці виконання (особливо лівою рукою), теорії музики (нотам, ключам і так далі), аплікатурі та багато чому іншому. Одним словом, вчитель гри на фортепіано – це ваш ментор, знавець своєї справи. Він чи вона – ваше все у цьому непростому процесі.

Найкращі репетитори гри на фортепіано вільні зараз
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (3 відгуки)
Павло
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Павло
5
5 (3 відгуки)
Павло
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (4 відгуки)
Анастасія
180₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Навчатися грати на фортепіано, коли ви вже дорослий

піаніно для орослих
Реалістично поставлена ціль - це 90% вашого успіху. Фото: Unsplash

Вивчення фортепіано в дорослому віці може бути захопливим способом провести час, а особливо тими днинами чи вечорами, коли вам немає чим себе зайняти.

Ризикове речення, я знаю. Де таке можливо, щоб дорослій людині було нудно, особливо у час, коли існує диван і Netflix? Та все ж. Якщо ви тут — значить вам цього не достатньо.

Коли ви навчитеся грати на інструменті, ви зможете вражати своїм новим вмінням друзів та родичів на вечірках. Це дуже весело, аж до того моменту, поки всі і скрізь не почнуть просити вас щось зіграти.

Отож, які ключові перешкоди потрібно подолати, щоб в дорослому віці навчитися грати на фортепіано.

Проковтніть своє его.

Як дорослій людині, вам доведеться проковтнути свою гордість і прийняти той факт, що ви починаєте навчатися саме зараз, а не коли були дитиною. Відмовитись від відчуття, що пройшов той час, коли хтось вас може вчити, давати домашні завдання чи навіть тиснути може бути дуже складно. Якщо ви одна з таких людей, яким складно бути учнем – готуйтесь заздалегідь до того, що потрібно буде, в певному сенсі, підкорятися.

Важливо не втручатися в процес навчання із зайвими особистими реакціями, оскільки це може порушити динаміку студент-репетитор.

Навіть якщо ви дещо знаєте про фортепіано чи музику загалом, найкраще розпочати процес освоєння інструменту з чистого листа та прийняти позицію учня, який тільки починає свій шлях. Це означає поглинати інформацію і дозволити репетитору вас навчати. От і все.

Можливо, ви навчилися грати на початковому рівні в школі й прагнете показати вчителю, що ви вмієте. Та моя порада така: заспокойтесь і прийміть той факт, що ви учень і прийшли отримувати знання та навички, а не хизуватися. Люди, які це усвідомлюють точно досягнуть бажаного.

Однією з ваших переваг перед молодшим учнем є те, що ви можете знайти репетитора, стиль спілкування якого вам підходить. Діти не можуть підбирати собі викладача, за них це робить дорослий. А ви ж і є дорослий! Беріть пробні заняття з різними репетиторами і шукайте свою людину – не тільки компетентну, але і приємну саме вам.

Яка у вас мотивація?

Якщо ви вперше сідаєте за фортепіано вже в дорослому віці - то, швидше за все, ви робите це не лише для досягнення позитивних «поглажувань» від свого оточення.

Але якщо так – теж непогано. Мотивація, вона і в Африці мотивація.

Та у багатьох дорослих бажання вчитися виникає через потребу у творчості.

У метушні дорослих буднів, які у більшості однакові, хочеться краси і гармонії.

Якщо ви людина, яка шукає цього в інструменті, я можу побитися об заклад, що ви точно будете насолоджуватися кожним кроком вивчення гри на фортепіано.

Можливо, ви людина, яка знає, що вчитися потрібно всьому і постійно. Мозок повинен бути зайнятим і тренуватися невпинно. Це запорука здорової старості.

Яка б причина вас не мотивувала – не важливо. Головне, щоб мотивація у вас була, щоб вам дійсно хотілося грати!

Вчіться чути, а не просто слухати

Щоб навчитися грати на фортепіано, вам потрібно попрацювати над своїми навичками слухання.

Намагайтеся знайти музичну лінію свого інструмента в пісні чи музичному творі, які слухаєте. Це надзвичайно корисно!

Чи є кращий інструмент, щоб пірнати в «кролячі нори» з певним жанром музики.

Почніть з класичної музики. 

Послухайте нові музичні жанри, саме ті, які  ви зазвичай ігноруєте. Послухайте, як звучить фортепіано, коли на ньому грають професійні піаністи. Вам точно сподобається! До речі, це ще один спосіб, щоб не втрачати натхнення та мотивацію. Такі практики зроблять ваші уроки гри на піаніно більш захопливими і додаватимуть вам сил.

Знайдіть свого ідеального репетитора на Superprof.

Техніка «лівої руки»

техніка для лівої руки
Над лівою рукою потрібно буде працювати трішки наполегливіше, адже ми більш вправно володіємо правою (якщо ви шульга - тренувати потрібно буде праву). Фото: Unsplash

У багатьох із нас домінує права рука, що може бути недоліком, коли справа доходить до дій, які потрібно виконувати обома руками одночасно.

Граючи на фортепіано, ви не можете покладатися лише на праву руку.

Грати лише однією рукою те саме, що друкувати однією рукою. Спробуйте. Не дуже зручно, правда?

З правої руки зазвичай починають грати, а потім поступово додають ліву. Це непросто. Мозок впадає в ступор, особливо, коли в лівої і правої рук різні музичні лінії. Та все по-порядку: спочатку впевнена права рука, а ліва підтягнеться!

Отже, існує ефективний спосіб усунути дисбаланс між правою та лівою руками, який відчувають багато піаністів-початківців.

Швидка та плавна гра лівою називається технікою «лівої руки».

В чому полягає суть цієї техніки?

Що ж, техніка «лівої руки» – це зосередженість на тому, що ви робите лівою рукою.

Я готова посперечатися, що якщо ваша права рука є вашою домінуючою рукою, то ви без проблем будете ковзати нею по клавіатурі, але ваша ліва рука, ймовірно, буде трохи жорсткішою.

Зважаючи на це, було б гарною ідеєю витратити деякий час на практику гри різних гам і вивчення акордів лише лівою рукою. Покладіть праву руку на коліна або за спину, якщо хочете, і виконуйте вправи лівою рукою, доки вам не стане зручніше грати нею. Погравши якусь частинку музичного тексту лівою рукою декілька разів, спробуйте додати праву руку та подивіться, чи добре вони працюють у тандемі.

Звичайно, якщо ви шульга – тренуйте праву руку.

Теорія музики як основа гри на фортепіано

теорія музики для дорослих
Ноти на нотному стані - це те саме, що слова в книзі. Фото: Unsplash

Теорія музики є такою ж частиною навчання гри на фортепіано, як і саме натискання пальцями на клавіші.

Це може здатися смішним твердженням, але задумайтесь про це на мить.

Яка користь від уміння грати на фортепіано, якщо ви не можете читати музичні тексти?

Ви ж не збираєтесь просто відтворювати зазубрене на уроці?

Це ж все одно, що зубрити речення англійською, які можуть знадобитися у подорожі за кордон. Проблема з таким підходом у навчанні (і я маю на увазі будь-якому навчанні) полягає в тому, що у вас не буде комплексного розуміння, а отже і вміння грати на інструменті.

Повертаючись до аналогії з друкуванням на клавіатурі, ви можете навчитися друкувати, просто поклавши пальці на клавіші. Та якщо ви не приділите час, щоб ознайомитися з різними порадами та підказками, пов’язаними з сенсорним набором та не будете працювати над втіленням їх у життя – великого успіху не чекайте.

На початку вашого шляху може бути дуже спокусливо відмовитися від теорії, оскільки вона видається нудно. Ви точно захочете одразу грати і підспівувати пісенькам Adele. Нам одразу хочеться, щоб було весело. Людська природа.

Я сподіваюсь, ви погодитися, що не можливо навчитися читати, не знаючи літер і як вони складаються в слова, а ті в речення. В музиці те саме: ноти складаються в акорди, тріолі і таке інше; вони, в свою чергу, в такти, а такти – в музичні фрази. І ось перед нами музичний текст, який розказує нам історію, змушує нас відчувати.

Я сподіваюсь, у вас не залишилось вагань щодо того, що не можна пропустити якусь частину навчання. Якщо ви вже вирішили взятись за інструмент – робіть це, як належить і буде вам щастя. Розпочинайте свої уроки гри на піаніно і не очікуйте, що все буде швидко і легко. 

Репетитор з гри на фортепіано переконається, що ви рухаєтесь до своєї мети і вчитеся грати. Втілюйте свою мрію тут.

Може, обійдемося без теорії?

Якщо ви хочете відтворювати всі ноти правильно та протягом потрібної тривалості, вам потрібно освоїти музичну теорію.

Знайдіть свого вчителя з фортепіано тут, на Superprof.

Гра на фортепіано розвиває креативність?

як фортепіано розвиває креативність у дорослих
Кожне нове вміння розвиває мозок, а креативність народжується саме в ньому. Фото: Unsplash

Вірте чи ні, вивчення теорії музики справді може надихнути на креатив у вашій подорожі до музичної майстерності.

Незважаючи на те, що вам може здаватися, що все навпаки і що вивчення теорії музики перетворює вас на свого роду робота з інструментом. На щастя, це не так. Вас здивує, наскільки креативними ви можете бути, коли маєте широкий спектр знань з музичної теорії.

Щоб порушувати правила, їх спочатку потрібно вивчити. Погоджуєтесь? Тому, скажімо, щоб імпровізувати чи писати музику самостійно, спочатку потрібно засвоїти музику “інших” – композиторів, які теж свого часу починали з правил, з теорії. А пізніше, коли всі знання осіли в мозку і стали буденними – використовували свої знання для того, щоб творити щось нове, щось інше.

Наприклад, одні з найкреативніших людей у суспільстві є одними з найбільш начитаних і розвинених.

Вивчаючи та опрацьовуючи правила будь-якого штибу, ви зможете легше керувати ними та адаптувати їх відповідно до своєї особистості та потреб.

Тому я твердо переконана, що ви не повинні викидати книгу, поки не прочитаєте її уважно!

Уважно цю книгу знань можна прочитати тільки з допомогою професіонала.

Не забувайте про репетитора з фортепіано!

Учитель гри на фортепіано може допомогти вам зрозуміти теорію музики набагато швидше, ніж ви могли б зрозуміти її самостійно. А щоб зробити цей процес цікавішим, ви можете попросити репетитора розібрати на інструменті вашу улюблену пісню.

Знайдіть свого ідеального репетитора на Superprof.

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Люблю вчитись всьому і постійно. Обожнюю тонкий гумор. У захваті від слів, бо слова мають значення!