Щодня ви виходите на прогулянку у найближчий сквер з улюбленим псом  і спостерігаєте як посезонно листя на деревах змінює свій колір. Красиво, що й казати! Але уявіть наскільки захопливий цей процес, якщо зануритись у нього глибше, ніж просто сфотографувати для сторіз в Інстаграм. Дослідити процес руйнації хлорофілу в листі восени, таємниці фотосинтезу, а також чому ваш пес з куцим хвостиком і рудою кудлатою шерстю, а не блондин з довгим хвостом, допоможе фантастична наука біологія!

Орел полює
А ви знали, що орел може підпалювати траву, щоб виманити гризунів з нір? Для цього він переносить у лапах запалені гілки з найближчих пожеж. Фото: Unsplash
Найкращі репетитори біології вільні зараз
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Олександра
5
5 (2 відгуки)
Олександра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Олександра
5
5 (2 відгуки)
Олександра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Що може біологія?

Назагал, біологія - наука, яка вивчає живі організми, процеси їхнього функціонування, будови, поширення та розвитку. Наразі біологія активно розвивається, впроваджуються багато інновацій та новітніх технологій, відбуваються знакові відкриття та підтвердження свіжих теорій. Одним словом, наука не стоїть на місці і там дійсно відбувається багато цікавого і непересічного!

Біологія не схожа на фізику. Чим більше ми дізнаємося, тим очевидніше стає, що одного пояснення, до якого потрібно докопатися, не буде, - Стів Джонс

Основна з переваг біології - це те, що вона пояснює як функціонує все живе довкола нас, як працює, до прикладу, ваш власний організм, чому б’ється ваше серце (та ще і часто в унісон з кимось), чому пеларгонія на вікні не тільки очищає повітря, а ще і виділяє специфічний запах, якщо ви потурбуєте її спокій, і, врешті-решт, чому ваш хом’як готовий вкотре зімітувати голодну смерть, маючи 5 горішків за щокою!
Більше того, ви не тільки знайдете відповіді на питання, чому все це функціонує саме так, а й як покращити те функціонування - як вирощувати корисні овочі, як правильно дихати, щоб заспокоїтись, які ліки вживати, щоб спекатися надокучливих хвороб, і, нарешті, як полетіти на Марс і вижити там у колонії та засадити поле з житом і волошками.

Не знати і не враховувати біологічну природу людини при прийнятті життєво важливих рішень в сучасних реаліях видається нерозумним, - Е. Уілсон, засновник біосоціології

Як ви вже переконалися - біологія майже всемогутня, а отже, в її компетенції відкрити перед вами безліч дверей для кар'єрного зростання! Вам ніколи не стати лікарем без знання біології! Позаяк, науковим співробітником ботанічного саду, заповідника чи лісником вам також не стати без знань у сфері біології! Боротися з нафтовими плямами в морі? Біологія! Прикрасити мамине подвір'я у стилі англійського саду? Біологія! Створити ліки від раку? Біологія! Довести, що гречка - це горіх? Так, так - біологія!

Біологія та інші науки
А ви знали, що біологія тісно переплітається з усіма відомими базовими науками? Фото: Unsplash

Напевне, багато хто з вас пригадує шкільні лабораторні з біології і трішки впадає в скепсис, але, повірте, біологія дійсно може бути захопливою! Спробуйте завести вдома кактус і дбати про нього протягом року? Це вже не виклик для вас? Тоді проростіть авокадо з кісточки!

А чи достатньо в мене знань для ..?

Звісно, кожен з нас засвоює знання з різною швидкістю та у різних масштабах. Напевне, не треба знати закон зародкової подібності, щоб працювати економістом чи водієм автомобіля, але гарно враховувати наслідки закону зональності, якщо вирішили виростити моркву на своєму городі чи орхідею на вікні.

біологія про птахів
А ви знали, що пір’я птахів важить більше, ніж їх скелет? Фото: Unsplash

Якщо говорити про академічні знання, то там справи вже стають трішки складнішими. Як ми вже говорили, для багатьох спеціальностей потрібно ЗНО з біології, отже якщо ви школяр і плануєте навчатись на вчителя біології, природничих наук та інші спеціальності, пов’язані з фізичною культурою та спортом, хімічну та біоінженерію, аграрні науки та продовольство, природничі науки (серед них екологія та біологія), охорону здоров’я – стоматологію, медицину, медсестринство, медичну психологію, фармацію, фізичну терапію, педіатрію та інші) і ветеринарну медицину - вчити біологію вам треба обов'язково.

Більшість учнів чудово усвідомлені про обсяг своїх знань та успішність. Отже якщо виникають сумніви чи проблеми, треба звертатись до професіоналів за допомогою! Не марнуйте часу даремно, очікуючи допомоги від сестри, брата, батьків, сусідів. Краще годину попрацювати з репетитором, який структуровано і цікаво роз’яснить необхідну тему або ж матеріал, ніж пів вечора на підвищених тонах шукати істину разом з татом або старшою сестрою.

Репетитори - прекрасна інвестиція у майбутнє, свій час та нерви

Також не слід нехтувати послугами репетитора, коли ви доволі успішно пишете контрольні з біології, гарно відповідаєте на уроках, не відчуваєте особливих складнощів з виконанням домашніх завдань, але майте на увазі одну річ. Чи впевнені ви, що вже отриманих знань вам буде досить, щоб вступити на омріяну спеціальність або ж встигати за програмою в університеті? Можливо зараз краще попрацювати на випередження, задля уникнення проблем у майбутньому.

У таких випадках варто звернутися за допомогою до репетитора, який добре обізнаний з університетською програмою або ж у минулому вже готував учнів до здачі ЗНО з біології.

Також необхідність у розширенні певних знань може виникнути зі зміною роботи, післядипломним навчанням або ж появою нових інтересів.
Якщо ви, до прикладу, опановуєте таке популярне зараз городництво на балконі, або ж травництво, ландшафтний дизайн - вам точно стануть надзвичайно корисними заняття з репетитором з біології.

Розвиватися - це завжди прекрасно, адже ніколи не знаєте наперед, які знання вам знадобляться завтра і які ідеї принесуть вам перший мільйон післязавтра!

То як же обрати для себе найкращого репетитора?

Існує безліч факторів, на які варто звернути увагу, коли шукаєте репетитора.
По-перше, ціль, для чого саме вам потрібен такий фахівець? Відштовхуючись від відповіді на це запитання, шукайте спеціаліста, який буде дотичний до вашого запиту. Наприклад, якщо це підготовка до здачі ЗНО - найкращим кандидатом буде шкільний вчитель з біології або ж студент, який вивчає біологію або нещодавній випускник університету з потрібним дипломом. Допомога з університетською програмою - викладач за схожою спеціальністю або науковий співробітник. Захоплення фіточаями - ботанік, або ж фахівець із суміжної галузі.

Дослідження тіла
А ви знали, що клітини мозку живуть стільки, скільки і сама людина, м’язові клітини – до 40 років, в той час як клітини шкіри – не більше 30 днів. Фото: Unsplash

По-друге, перевірте наявність диплома та необхідної компетенції у кандидата. Щоб отримати найкращі знання, вам їх повинна надавати людина, яка дійсно глибоко і змістовно оволоділа обраним предметом, має необхідний досвід та розуміє ваш запит і очікування.

По-третє, не полінуйтеся поцікавитись відгуками про репетитора, якого вподобали, за можливості зв'яжіться з його колишніми учнями, розпитайте людей, котрі, до прикладу, порекомендували вам цього репетитора, які їхні враження про співпрацю.

Дієво також запросити репетитора на невелику співбесіду або, якщо вам комфортніше, сходіть разом на каву у найближче кафе, поспілкуйтесь на нейтральні теми й перспективи вашої майбутньої кооперації. Відчуйте людину! Вам має бути максимально комфортно говорити з нею та перебувати поряд. Позитивні результати від співпраці будуть лише у випадку повної колаборації та співучасті. Розпитайте про техніки та методологію, якими користується кандидат. Як він бачить процес навчання з вами, поділіться очікуваннями та пропозиціями зі свого боку.

Обов'язково обговоріть формат ваших зустрічей - вони проходитимуть онлайн чи офлайн, якщо це фізична присутність - чи треба буде вам компенсувати репетитору витрати на дорогу.

Зрозумійте одну сакральну річ про репетиторство - індивідуальні заняття завжди підлаштовуються під ваші потреби, і неважливо, стосуються ці потреби процесу навчання чи організаційних моментів. Під час приватних уроків ви повинні почувати себе максимально комфортно і бачити прогрес від занять.

Час на пошуки
Ми знаходимо в житті лише те, що самі вкладаємо в нього. Фото: Unsplash

Для того, щоб приступити до пошуків репетитора з біології прямо зараз - пошукайте кандидата у нас на сайті Superprof! Найкращі фахівці - беззаперечно тут!

Це коштує не дорожче, ніж ваш будинок

Заспокойтеся! Приватні уроки не змусять вас продавати дідусів Москвич-412. Ціна на індивідуальні заняття варіюється від 80 гривень за урок і дорожче (найвищу позначку вказати складно, бо на це впливає безліч факторів - як от сфера, досвід і кваліфікація викладача, місто і навіть країна, специфіка навчання, темп, формат і так далі). В середньому це коштує 120-170 гривень. 

Зрозуміло, що чим дорожчий репетитор, тим, певно і послуги його якісніші та кращі. Проте в будь-якому разі враховуйте свої можливості і не треба загонити себе в боргову яму - можна знайти достойного спеціаліста і за скромну плату! Цікавтеся, шукайте, запитуйте у друзів і знайомих!

Відбитки пальців коали і людини практично ідентичні. І це тільки крихта у морі того, на що біологія відкриє вам очі.

Також тверезо оцінюйте власні можливості та можливості репетитора - для того, щоб грунтовно зрушитися у певній темі, потрібен час - як вам, щоб засвоїти матеріал, так і репетитору, щоб всю необхідну інформацію донести і закріпити її з вами!

Цей фактор треба також брати до уваги і при плануванні витрат на репетиторські послуги. Для якісного навчання потрібні регулярні заняття (мінімум раз в тиждень і протяжністю 1 година), тож якщо маєте ен-нну суму грошей, але розумієте, що її не вистачить на повний курс з репетитором - краще дозбирайте кошти і розпочніть навчання тоді, коли зможете оплатити всю необхідну чи заплановану програму.

Інвестуйте у майбутнє своїм часом, зусиллями та грішми з розумом!

Не баріться з пошуком хорошого репетитора з біології - дозвольте собі чи своїй дитині вже зараз відчути переваги висококласної освіти!

До речі, а ви знали, що помідор - це ягода?)

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.