Не обов'язково шукати репетитора, якщо у вас виникають труднощі при вивченні біології; не варто чекати низьких оцінок з біології в школі, щоб найняти репетитора, яким допоможе розібратись з складними темами. Також вам не обов'язково знати, чим ви збираєтеся займатися в майбутньому (академічно чи професійно), оскільки розпочати вивчати щось нове - це завжди найкращий шлях відкриття ще незнаних можливостей.

Біологія для майбутнього
Для кожного успіх означає щось особисте, але якісна освіта безперечно може відчинити безліч дверей у майбутнє. Фото: Unsplash

Якщо навіть ви не налаштовані на наукову кар’єру, існує безліч інших причин полюбити біологію.

Репетитори - дуже вигідна інвестиція, оскільки вони можуть запропонувати вам індивідуальну допомогу в навчанні, використовуючи при цьому ті методи навчання, які краще відповідають вашим потребам та темпу, в якому ви працюєте. Крім того, репетитор дійсно може допомогти зміцнити вашу впевненість у знаннях з предмету.

І навіть якщо відчуваєте, що ви не ас в біології, хороший репетитор продемонструє вам, що насправді ви можете досягти неабияких висот у цьому предметі. Більше того, ви здивуєтесь, наскільки ефективними є додаткові заняття, і наскільки більше ви отримуєте задоволення від предмета, аніж раніше. Репетитор роз’яснить, як, до прикладу, розбиваючи складні теми на менші й простіші частини, ви легко можете освоїти складні поняття з біології.

Щоб отримати якомога більше від свого репетитора, переконайтеся, що обрали ідеального репетитора для себе. Так, це досить легко сказати, але як же насправді зрозуміти, кого краще вибрати? А що робити, коли ви вже найняли репетитора, а потім зрозуміли, що спілкування не складається? Ось кілька порад, які допоможуть вибрати правильного репетитора.

Найкращі репетитори біології вільні зараз
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Олександра
5
5 (2 відгуки)
Олександра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Олександра
5
5 (2 відгуки)
Олександра
120₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Перевірте кваліфікацію та диплом

Один з основних орієнтирів, на який слід звертати увагу - це освіта вашого майбутнього репетитора. Наприклад, якщо вам порекомендували або ви самі знайшли прекрасного репетитора з хімії, він може не мати достатньої кількості знань та навичок, щоб забезпечити вам дійсно якісний і кваліфікований рівень навчання з біології.

Тим не менш, багато репетиторів спеціалізуються на кількох суміжних галузях, тому не поспішайте виключати когось, перш ніж дізнаєтесь коло його інтересів. Хтось із ступенем магістра хімії, імовірно, вивчав комбіновані науки під час навчання на бакалавраті й, таким чином, може дати вам базис знань з біології.

Також зверніть увагу, наприклад, чи здавав ваш репетитор схожі або ті ж самі екзамени, що й ви збираєтесь здавати, адже це допоможе йому зрозуміти специфіку вашого навчання і усвідомити рівень знань, необхідних для складання іспиту на найвищі бали (тобто якщо ви вступили на перший курс біологічного чи медичного факультету, було б ідеально, аби ваш репетитор мав принаймні еквівалентні до університетської програми знання з біології).

Крім того, для викладача дуже корисно бути ознайомленим з конкретно вашою навчальною програмою. Можливо він вже навчав за нею когось в минулому або ж його/її власні діти вивчають зараз те, що й ви чи нещодавно закінчили навчання. Репетитори можуть передати вам свої знання, але також вони можуть дати слушні поради та рекомендації щодо того, як максимізувати свій бал на іспитах чи ЗНО!

Нарешті, перевірте, чи справжній ваш репетитор. Найкращий спосіб це зробити  – користуватись послугами репетитора, якого вам рекомендували однолітки, їхні батьки чи вчителі у вашій школі, або, як альтернатива, обрати когось вартого довіри з репетиторської агенції.

Зазвичай, репетитори, яких пропонують агенції, проходять кваліфікаційну перевірку, підтверджують свою спеціальність, і навіть перевіряються на наявність судимостей, які б заважали їм працювати з дітьми віком до 18 років.

Почитайте відгуки та враження інших учнів

Хоча найняти репетитора через агентство і означає, що кандидат отримав відповідну кваліфікацію для цієї ролі, але це все одно лише на папері. Як ви дізнаєтеся, що ця людина справді добре справляється зі своєю роботою?

Рекомендації — дуже хороший спосіб знайти найавторитетнішого та найталановитішого викладачами з обраного вами предмету. В ідеалі - найкраще шукати когось, хто дійсно захоплюється біологією, оскільки це зробить навчання з таким репетитором набагато ефективнішим та цікавішим.

Більшість досвідчених репетиторів, незалежно від того, працюють вони через агентство або самостійно, займалися вже з достатньою кількістю учнів, щоб мати можливість продемонструвати рекомендації своїх репетиторських послуг. Також ви можете попросити послужний список кандидата та відгуки його колишніх учнів. Хороші рекомендації - це достатній доказ прекрасних здібностей та якостей вашого майбутнього репетитора!

Якщо ви знайшли свого репетитора через знайомих, не забудьте запитати в них враження від співпраці з рекомендованим викладачем, дізнайтеся чи є у нього веб-сайт або профіль в Інтернеті, сторінки в соціальних мережах, перш ніж призначати співбесіду.

Однак якщо ви самі натрапили на ідеального репетитора в Інтернеті, то зважайте на всі відгуки про нього, не бійтеся зателефонувати колишнім учням, якщо є така можливість, або навіть попросіть про зустріч з ними, перш ніж розпочати будь-які узгодження фінансових питань безпосередньо з репетитором.

Знайти репетитора онлайн
Пошук репетитора в Інтернеті не означає вибір першого ж незнайомця в запропонованому списку. Фото: Unsplash

Гарна ідея - зустрітися на каву або провести співбесіду з обраним кандидатом, особливо якщо у вас немає спільних знайомих. Насамперед, ви переконаєтеся, що це справжня людина (буває різне!), а також при зустрічі легше відчути підходить вам ця людина чи ні, дізнатися відповіді на питання, які вас цікавлять, і зрозуміти, чи задовільнить кандидат ваші освітні потреби.

Зверніть увагу на зручність місця проведення занять

Майте на увазі, для підтримки динаміки навчання, в ідеалі вам необхідне принаймні двогодинне заняття раз на тиждень (чи може й годинне, якщо вам менше 14 років і навчаєтесь ви не для отримання диплому). Можливо вподобаний репетитор погоджується лише на один або два коротких заняття протягом місяця, в цьому разі краще подумати про пошук людини, яка зможе виділити більше часу для проведення індивідуальних занять з вами.

Оскільки репетиторство є відносно короткостроковою послугою, прагніть максимального ефекту для довготриваючої користі від занять

Може це і очевидно, але шукаючи репетитора в Інтернеті, не забудьте налаштувати фільтр так, щоб в першу чергу бачити репетиторів, котрі працюють у вашому регіоні.

Не виключено, що в деяких випадках найкращі репетитори можуть проживати трохи далі, ніж вам хотілося б, але тоді необхідно зважити плюси і мінуси репетитора на відстані.

Наприклад, поставте собі кілька запитань: чи готовий репетитор їздити до вас додому або ж вам знадобиться їздити у місце проведення занять? Якщо їздитимете ви, то чи є для цього маршруту зручний транспорт? Якщо на заняття приїжджатиме репетитор, чи матиме він для ваших занять вдосталь часу? Чи доведеться вам додатково сплачувати за бензин та використання авто, якщо викладач їздитиме до вас на уроки на власному автомобілі? І чи погодився б репетитор навчати вас через Skype або за допомогою іншого зручного засобу зв'язку?

Про те, скільки коштують приватні уроки з біології - читайте тут.

Час на дорогу
Ваш репетитор приїде до вас чи вам доведеться їхати до нього? Врахуйте час, необхідний на дорогу, при плануванні уроків. Фото: Unsplash

В ідеалі ваш репетитор проживатиме або працюватиме поруч з вами, тому проблем з регулярністю занять, темпом навчання, додатковими витратами на дорогу виникати не повинно. Також компактне проживання поруч дасть вам можливість спланувати більше занять, якщо в цьому виникне необхідність, наприклад, напередодні ваших іспитів.

Сходіть разом на каву

Як вже говорилося трохи вище, надзвичайно важливо переконатися, що у вас дійсно відбувся контакт з викладачем, що спілкування проходить гладко. Ніщо не може бути гіршим (як для вас так і для викладача відповідно!), ніж боятися вашої наступної зустрічі і ненавидіти кожну хвилину проведеного часу разом.

Саме тому, в певному сенсі, особиста рекомендація є одним із найкращих способів знайти репетитора. Коли викладач плідно співпрацював з кимось, кого ви знаєте, і ви не чули нічого, окрім похвали його методам, то є висока ймовірність того, що ви також отримаєте від занять з цим репетитором неабияку користь і навіть насолодитеся наданими послугами.

Однак, не всім щастить знайти когось із таким рівнем репетиторських послуг з біології, багато людей звертаються до Інтернету, щоб знайти місцевого вчителя природничих наук.

Це, однак, не означає, що ви повинні ризикувати, наймаючи репетитора з біології, якого ви ніколи раніше не зустрічали. Пам'ятайте, у вас завжди є можливість зустрітися з репетитором, перш ніж взяти його на роботу.

Більшість репетиторів звикли зустрічатися з учнями та їхніми батьками, і зазвичай так само хочуть перетнутися віч-на-віч, щоб зрозуміти, для чого потрібні їхні послуги та на якому рівні ви зараз знаходитесь. Таким чином, вони зможуть зрозуміти та обговорити з вами детальніше наскільки регулярними повинні бути ваші зустрічі.

Тож, спершу спробуйте організувати зустріч із репетитором особисто чи в супроводі ваших батьків або ж опікунів, щоб обговорити методи навчання, які практикує викладач, та як ці методи можуть вас мотивувати чи допомогти вам. За можливості проведіть навіть пробний урок, щоб відчути все на практиці.

Такі зустрічі можуть позитивно вплинути на ваше ставлення до навчання та зміцнять стосунки між вами та репетитором із самого початку вашої співпраці, надаючи вам впевненості у вашій здатності вдосконалюватись, і, змушуючи вас з нетерпінням чекати додаткових уроків.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.