На мою думку, все в природі відбувається математично - Рене Декарт

Розумієтесь на математиці та прагнете вивчати її в університеті?

Випускники математичних факультетів надзвичайно конкурентні на ринку праці, оскільки не так багато людей обирає цю дисципліну для своєї майбутньої професії. Отже, якщо у вас на руках диплом з факультету математики, питання пошуку роботи гостро не стоятиме.

Середня зарплата теж непогана, хоча вона залежить від сфери діяльності.

Сьогодні ми поговоримо з вами як підготуватися до навчання в університеті за математичною спеціальністю.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Як підготуватись до вступу у ВНЗ?

Учні, котрі бажають подати заяву на отримання спеціальності бакалавра з математики в університеті, повинні відповідати вимогам для вступу. Загалом це означає, що ваші результати ЗНО збігаються з вимогами університету.

зно з фізики
ЗНО з математики - обов’язкова умова для вступу на математичний факультет, але результати тестів з фізики або хімії можуть стати вашим бонусом для зарахування. Фото: Unsplash

Перш ніж виші зможуть зробити вам пропозицію, переконайтеся, що ви в змозі набрати на незалежному оцінюванні мінімальні прохідні бали з обраних та обов'язкових предметів. Майже всі бакалаврські спеціальності з математики у вітчизняних вузах хочуть, щоб абітурієнти набрали з математики, як мінімум, 145 балів. Зазвичай, математичні науки, такі як фізика чи хімія, також рекомендуються, але не є обов’язковими. Кращі університети вимагають результати в 170 балів з математики і вище.

Але не сприймайте такі вимоги як перепони, нехай вони стануть для вас викликом!

Подача заяви до університету

Вже бачите себе студентом з планшетом в одній руці і чашкою капучино в іншій? Зачекайте! Спочатку треба подати заяву на вступ.

вступ до вишу
Подати заявку на вступ до університетів ви можете на сайті ЄДЕБО. Там же ви будете відслідковувати її статус. Фото: Unsplash

Дякувати Богу, прогрес не стоїть на місці і зараз ви можете це легко зробити на сайті Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО).

ЄДЕБО

Почнемо з того, що на сайті представлені покрокові відео і текстові інструкції щодо вступу і розділені за категоріями:

 • вступ для здобуття ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ на основі СВІДОЦТВА ПРО БАЗОВУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ (9 класів),
 • вступ для здобуття ВИЩОЇ, ФАХОВОЇ ПЕРЕДВИЩОЇ ОСВІТИ на основі СВІДОЦТВА ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ (11 класів),
 • вступ для здобуття ВИЩОЇ ОСВІТИ на основі ДИПЛОМА ФАХОВОГО МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА, МОЛОДШОГО СПЕЦІАЛІСТА, МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА,
 • вступ для здобуття СТУПЕНЯ МАГІСТРА на основі ДИПЛОМА БАКАЛАВРА, СПЕЦІАЛІСТА, МАГІСТРА.

Визначіться зі своєю категорією та уважно перегляньте інструкції.

Після цього перейдіть до внесення ваших даних у реєстр в електронному кабінеті вступника. Саме електронний кабінет вступника і буде вашою перепусткою в омріяний світ студентства.

При реєстрації електронного кабінету на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти) вступник вказує:

 • номер, PIN-код та рік отримання сертифіката ЗНО;
 • серію та номер документа про повну загальну середню освіту (ПЗСО);
 • середній бал додатка до документа про ПЗСО.

Кожна подана електронна заява на вступ матиме відповідний статус, який буде змінюватися після обробки заяви приймальною комісією закладу освіти, до якого подано заяву. Зміна статусів заяв буде автоматично відображатись в електронному кабінеті вступника.

Завжди доцільно підстрахуватися та подавати документи до університетів із різними вимогами.

Будьте уважні до деталей, не повторюйте чужих помилок, використовуйте електронну пошту, яка дозволена на території України, та запам’ятайте пароль від електронного кабінету вступника.

Обов'язково контактуйте з приймальними комісіями і не підходьте до виконання вимог закладу освіти формально.

вимоги до вступу
Всі абітурієнти мають рівні можливості для вступу. Це гарантує держава. Фото: Unsplash

Якщо омріяне трапилось і вас зарахували до обраного ВУЗу на математичну спеціальність, далі у вказаний строк вступник має надати до приймальної комісії наступні документи:

 • копію документа, що посвідчує особу
 • оригінал документа про освіту і додаток до нього
 • копію військово-облікового документа – для військовозобов’язаних
 • сертифікати ЗНО
 • 4 кольорові фотокартки 3х4 см
 • інші документи, що можуть бути передбачені Правилами прийому до закладу освіти

Термін навчання на ступінь бакалавра з математики триває щонайменше 4 роки, і вам доведеться жити неподалік від університету, тому переконайтеся, що він розташований у місті, у якому ви хочете жити!

Проживання

Найчастіше університети надають житло для студентів. Як правило, ці місця дешевші, ніж середні ціни на оренду в місті (та і в країні назагал!), та близько до навчальних корпусів (хоча і не завжди!).

Гуртожиток може бути вдалим, тобто придатним для проживання, або не дуже, все залежить від університету та ваших власних вимог і очікувань.

гуртожиток
Перед подачею заяви в університет, поцікавтесь наявністю гуртожитку, його станом, зручністю інфраструктури міста, в якому навчатиметесь, та навіть цінами на продукти. Фото: Unsplash

Як би не було, завжди є можливість орендувати житло приватно одноосібно або на пару з іншими студентами.

Знову ж таки, університет надасть інформацію про те, як вибрати житло, і зазвичай у соціальних мережах є багато груп та спільнот студентів, які шукають сусідів по квартирі.

Фінанси

Назагал рік навчання на математичному факультеті в Україні коштує в середньому 26000 гривень за навчальний рік. Але майте на увазі, що держава замовляє велику кількість місць для тих, хто бажає вивчати математику, тому вступити на бюджет не аж так проблематично.

Іноземним студентам доведеться шукати варіанти фінансування у своїй країні. У країнах ЄС також існує багато можливостей отримати право навчатись безкоштовно. Хоча кандидат має відповідати багатьом вимогам і готуватись до вступу в іноземний вуз заздалегідь.

Модулі

Більшість математичних факультетів, як зрештою й інші, матимуть напрацьовані навчальні програми, що узгоджені з Міністерством. Отже студенти, як правило, вивчають усталений перелік та кількість основних модулів.

Зазвичай більшість навчальних модулів складаються з математики, але також присутні загальні предмети для вивчення (такі як психологія, культурологія, українська мова тощо) поза математикою та математичними науками. Вони необхідні для отримання академічних кредитів на ступінь бакалавра.

Також певні предмети пропонуються університетами студентам на вибір. Тут ви вже вільні слідувати вашим інтересам!

Математика - чудовий предмет для вивчення, оскільки дослідження показали, що люди з математичним ступенем або математичними навичками, досить легко знаходять місце для професійної реалізації. Приблизно дві третини студентів після здобуття дипломів математичного профілю відразу знаходять роботу, а їхня середня заробітна плата вища, ніж у проміжного випускника.

Люди з математичною освітою, як правило, працюють на кваліфікованих роботах, включаючи викладання, фінанси, бухгалтерський облік, науку, інформаційні технології та статистичний аналіз, і враховуючи дефіцит кваліфікованих математиків, влаштуватися на перераховані позиції для них легше.

Якщо вам потрібна допомога у вивченні математики, щоб покращити свої оцінки та знання, зверніться за допомогою до одного з багатьох талановитих і досвідчених викладачів на Superprof! В Україні свої послуги пропонує безліч кваліфікованих репетиторів з математики, тож оберіть того, який підходить саме вам.

Не забувайте, що багато викладачів на Superprof пропонують першу годину безкоштовно, тому ви можете спробувати кілька різних репетиторів, перш ніж вирішити, з ким надалі хотіли б продовжувати співпрацю. Поміж іншим, скористайтесь цим часом для обговорення своїх навчальних цілей та планів, бюджет, що маєте, а також бажані стилі навчання. Таким чином, ви будете впевнені, що ваш репетитор знає, що і як йому потрібно робити.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.