“Очевидно” — найнебезпечніше слово в математиці. Ерік Темпл Белл

Любите математику настільки, що прагнете вивчати її в університеті? Хочете навіть отримати ступінь з математики?

Математика - той предмет, що гарантує випускникам престижні робочі місця.

І це при тому, що математичні науки є одними з найменш популярних предметних груп в університетах України, тоді як бізнес, медицина, юриспруденція та психологія залишаються найпопулярнішими.

І все таки, математичні спеціальності представлені в університетах по всій країні, до того ж, зазвичай, на бюджетній формі навчання.

Пропонуємо вам дізнатися все про математику в університеті.

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

ЗНО з математики

Якщо ви зацікавлені у вивченні математики поза школою, то освоюватимете курс математики або щось пов’язане з нею в університеті. Для багатьох абітурієнтів найбільш стресовою частиною є подача документів, проходження зовнішнього незалежного оцінювання та очікування результатів, щоб побачити, чи достатньо отримано балів для вступу на бажаний факультет.

зно для вступу
Для вступу в університет вам потрібно ЗНО з математики, але додаткові тести з фізики чи хімії тільки підвищать ваші шанси на вступ. Фото: Unsplash

Що стосується вимог, більшість університетських курсів вимагатимуть принаймні 125 балів з математики. Хоча, зазвичай, прохідний мінімум в рази вищий, особливо, якщо ви вступаєте у престижний вуз або хочете навчатись на бюджеті.

Окрім високих балів з математики, багато університетів хочуть, аби абітурієнти мали на озброєнні ще і предмети, пов’язані з математикою, наприклад, фізику чи хімію. Звичайно, ваші шанси не затьмаряться, якщо ви навчались у спеціалізованій гімназії з вивчення іноземних мов, але акцент на точних науках підвищить ваші перспективи, адже ви будете виглядати так, ніби з пелюшок зацікавлені в спеціалізації з математики.

Приймальні комісії обожнюють абітурієнтів, котрі цікавляться математикою ще і поза школою, тому, якщо ви є членом будь-якого клубу, пов’язаного з математикою, або маєте подібне хобі, вони однозначно допоможуть вам зі вступом.

Що доведеться вивчати

Немає двох аналогічних програм, проте загалом більшість курсів з математики включатимуть багато тотожних модулів та дисциплін:

 • алгебра
 • геометрія
 • аналіз даних
 • алгоритми та програми
 • диференціальне числення
 • ймовірності та статистика
 • фінанси
 • структурне програмування
 • аналітичні та обчислювальні основи

Залежно від університету, вам нададуть можливість вивчати математику разом із бухгалтерським обліком, аудитом, інженерією чи іншими спорідненими предметами.

предмети на вибір
Більшість предметів будуть обов'язковими для вивчення, але деякі ви матимете змогу обрати самостійно. Фото: Unsplash

У багатьох вишах є змога пройти рік навчання за кордоном в партнерському університеті або в рамках програми ERASMUS. Це не тільки дозволяє студентам побачити світ, але й дає прекрасну можливість вивчити або удосконалити іноземну мову.

Для чіткішої картини про сьогоденну математичну освіту, пропонуємо вам розглянути, що ви б вивчали на університетському курсі математики в Оксфордському університеті, який неодноразово був визнаний найкращим університетом Великобританії з математики, а також входить у елітні світові рейтинги:

1 рік

Перший рік навчання включає алгебру, аналіз, ймовірність і статистику, геометрію і динаміку, а також багатовимірне числення та математичні моделі.

Студенти оцінюються у поєднанні: іспити та створені проєкти.

2 рік

На другому році навчання студенти вивчають алгебру, комплексний аналіз, метричні простори та диференціальні рівняння.

Вони також можуть вибрати модулі з алгебри, теорії чисел, аналізу, прикладного аналізу, геометрії, топології, динаміки рідини, ймовірності, статистики, числового аналізу, теорії графів, спеціальної теорії відносності та квантової теорії.

3 рік

На 3-му та останньому курсі навчання студенти мають на вибір різноманітні предмети, включаючи алгебру, прикладний та числовий аналіз, алгебраїчну та диференціальну геометрію, алгебраїчну та аналітичну топологію, логіку та теорію множин, теорію чисел, прикладну ймовірність, статистику, теоретичну та статистичну механіку, математичну фізику, математичну біологію, геонауку, комбінаторику, теорію інформації, математичну філософію, модулі інформатики та історію математики.

Звісно, багато схожого ви вивчатимете і в українських університетах. Якщо до вибору вишу у вас дуже серйозний та зважений підхід, то поцікавтеся навчальною програмою обраного закладу перед подачею вступної заяви.

Зазвичай пропонуються обов'язкові модулі для вивчення та деякі на вибір. Модулі розраховуються як кредити, і, щоб отримати ступінь, студенти повинні здати необхідну кількість кредитів.

Подання заявки та отримання диплому з математики

Зазначимо, що кожен український вуз готує свої правила вступу і вони можуть змінюватися з року в рік. Щоб вступити до університету, перш за все, ви повинні здати ЗНО. Далі обрати виш та подати заяву. В умовах прийому до вищих навчальних закладів України зазначено, що абітурієнт може подати таку кількість заяв:

 • на бюджетні місця до 5 заяв;
 • на контракт до 20 заяв.
вступ до університету
Щодо процесу подачі вступної заяви, зв'яжіться з університетом чи коледжем. Найпростіше це зробити онлайн. Фото: Unsplash

Абітурієнт може подавати документи на різні спеціальності в одному вузі або відправити заявки в різні виші.

Задля отримання інформації щодо вимог до вступу на певний курс, вартості навчання, кількості бюджетних місць, модулів, які викладаються, і програми курсу, рекомендуємо вам обов'язково переглянути веб-сайт вподобаного університету.

Що ви можете робити зі ступенем з математики?

Після того, як диплом про повну вищу освіту буде у ваших руках, кар’єрних варіантів справді з'явиться чимало. На щастя, в Україні, як мінімум, завжди є попит на вчителів математики, а також гостро бракує працівників з математичними навичками. Також не забувайте, що в нашій країні активно розвивається та примножується ІТ-галузь, адже через податкове законодавство ми дійсно оаза для розвитку інформаційних технологій.

вибір професії
Багато випускників математичних факультетів працюють у сфері бізнесу, ІТ, фінансів, бухгалтерського обліку. Фото: Unsplash

Як правило, більшість випускників математики тяжіють до кар’єри у сфері фінансів, бухгалтерського обліку чи банківської справи. 

У сфері бухгалтерського обліку або фінансів ви можете працювати, наприклад, аудитором та, логічно, бухгалтером. Звісно, вам знадобиться напрацювати безліч практичних навичок, щоб стати дипломованим бухгалтером, але, ступінь з математики – перший і головний крок.

Є також кілька варіантів для тих, хто цікавиться статистикою, статистичним аналізом, аналізом даних тощо. Зазвичай у цій сфері роботи вам нададуть дані експериментів, досліджень чи опитувань, і очікується, що ви виявите тенденції або запропонуєте поради щодо того, які дії вжити на основі ваших висновків.

Якщо вам потрібна допомога у вивченні математики або необхідно покращити бали задля вступу в університет мрії, зверніться за допомогою до одного з багатьох талановитих та досвідчених викладачів на сайті  Superprof! Кожен з них пропонує свою методику навчання, тож оберіть того, котрий підходить саме вам.

Індивідуальні уроки – спеціальна послуга, де ви єдиний учень у класі. У результаті ви можете вивчати, що хочете, коли хочете і як хочете. Це особливо корисно, якщо вам потрібно зосередитися на певній математичній концепції, яку важко зрозуміти, або на темах, які будуть на іспиті. Звичайно, за подібну послугу доведеться заплатити, але якісна освіта коштує грошей.

Коли важко знайти репетитора поруч з вами, завжди є можливість навчатися через Інтернет

Маючи веб-камеру та пристойне підключення до мережі, кожен може вчитися з приватним репетитором з будь-якої точки світу. 

Для тих, хто має обмежений бюджет, групові уроки – чудовий спосіб насолоджуватися якісним навчанням та індивідуальними уроками. Звичайно, заняття не будуть пристосовані лише під ваші потреби, але вони точно будуть дешевші, ніж якщо урок відбуватиметься один-на-один, оскільки всі учні ділять вартість часу роботи репетитора поміж собою.

Не забувайте, що багато викладачів на Superprof пропонують першу годину безкоштовно, тому ви можете спробувати кілька різних репетиторів, перш ніж вирішити, який з них підходить саме вам. Також скористайтеся цим часом, щоб обговорити свої навчальні цілі, тариф та бажані стилі навчання. Таким чином, ви будете впевнені, що ваш репетитор знає, що ви очікуєте від співпраці і як вчителю краще цю взаємодію організувати.

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.