Математика - це мова Всесвіту. Отже, що більше рівнянь ви знаєте, то більше можете спілкуватися з космосом. Ніл де Грасс Тайсон

Ви любите математику? Чи усвідомлюєте ви її важливість у забезпеченні процвітаючого майбутнього? Чи засвоїли ви основні математичні поняття?

Ознайомлення з математичним базисом  – непроста справа, але це важливий шкільний досвід, до якого потрібно ставитися досить серйозно. Чому? Бо математика – універсальна мова, адже чотири арифметичні дії тотожні що в Канаді, що в Японії.

Отже краще не ігнорувати математику, а присвятити пару хвилин повторенню її складних тем, щоб контрольна чи тестування були успішними.

Приєднуйтесь до нашої математичної мандрівки!

Найкращі репетитори з математики вільні зараз
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ангеліна
5
5 (10 відгуки)
Ангеліна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Тетяна
5
5 (19 відгуки)
Тетяна
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Марія
5
5 (8 відгуки)
Марія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (9 відгуки)
Юлія
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Wiktorija
5
5 (8 відгуки)
Wiktorija
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лідія
5
5 (10 відгуки)
Лідія
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Радомир
5
5 (7 відгуки)
Радомир
170₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Іван
5
5 (5 відгуки)
Іван
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Найкращий спосіб вивчити дроби

Коли ви думаєте про математику, що перше спадає на думку? Ділення? Віднімання? Алгебра? Геометрія? Дроби? Що б це не було, варто зазначити, що всі розділи математики важливі.

вчити дроби
Математика досить складна, але її можна успішно освоїти, заручившись правильною підтримкою. Фото: Unsplash

Наприклад, оволодіти основами дробів корисно для людей будь-якого віку, раси та професії, оскільки кожен користується ними регулярно. В яких ситуаціях? Ось короткий перелік випадків, коли ви послуговуєтеся дробами:

 • під час приготування смачненьких страв, де потрібно вимірювати певні продукти, такі як борошно, розпушувач тощо;
 • кажучи людині котра година;
 • виходячи в магазин за продуктами.

Дроби існували завжди, їхню історію можна легко простежити від стародавніх єгиптян. Позаяк, десяткові дроби, які зазвичай використовуються сьогодні, є результатом експериментів та праці всього життя одного чоловіка. Саме він спрямував свою діяльність на визначення ефективних способів вирішення математичних задач. Хто цей чоловік? Фламандський математик Саймон Стевін, який розробив цей метод ще в 1500-х роках.

Важливо зазначити, що існує три різних типи дробів. Які саме? Все просто:

 • правильні дроби,
 • неправильні дроби,
 • змішані.

І хоча безліч людей знайомі з дробами, існує багато плутанини щодо найефективнішого способу їх розв'язання.

Пропонуємо вам дотримуватися наступних інструкцій, щоб все пройшло гладко:

 • визначення важливих частин: починаючи вивчати дроби, необхідно, щоб усі частини рівнянь були розпізнані та відомі. Навіщо? Це веде до подальшого розуміння того, як розв’язувати дроби. Тому важливо розуміти терміни “чисельник”, “знаменник”, різницю між правильними, неправильними та змішаними дробами, а також те, як дроби можна використовувати в повсякденному житті;
 • наочність: якщо вам важко зрозуміти десяткові дроби, ми настійно рекомендуємо малювати графіки, діаграми та зображення, які значно допоможуть у їхньому загальному розумінні.

Мета дробів - спрощення математичних розрахунків, а відтак забезпечення легкого та успішного життя.

Тепер давайте подивимося, як можна освоїти табличку множення без непотрібних страждань!

Найкращий спосіб вивчити таблицю множення

Ви знаєте таблицю множення? Наскільки легко її запам’ятати, коли все, що ви бачите, це числа та знаки? Якщо ні, не хвилюйтеся, оскільки після цього параграфу ви матимете підказки для легкого засвоєння таблиці Піфагора!

вивчити таблицю множення
Для успіху необхідно знайти цікаві способи вивчення математики, наприклад, таблиця множення як елемент гри. Фото: Unsplash

Давайте почнемо цей розділ зі спроби з’ясувати, хто ж створив таблицю множення. На думку багатьох дослідників і експертів у галузі математики, перша таблиця множення з'явилася більш ніж 4000 років тому і була створена вавилонянами. Менше з тим, в основі вавилонської таблиці множення лежала шестидесятерична система числення. Тому можна сказати, що перша «офіційна» таблиця множення з десятковою системою числення, яка широко використовується сьогодні, була створена китайцями та записана на бамбукових паличках.

Проте ми впевнені, що ви, мабуть, чули про знамениту та класичну таблицю Піфагора, яку створив грецький математик Піфагор приблизно в 500 році до нашої ери. Таблиця Піфагора відома як таблиця множення в багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні.

При тому маленьким школярикам часто складно зрозуміти, для чого потрібно зубрити таблицю множення. Нижче наведені абсолютно незаперечні причини, котрі демонструють всю важливість піфагорової таблиці:

 • вона формує математичну базу для майбутніх концепцій, що вивчатимуться,
 • коли важливі аспекти засвоєні, розвивається впевненість у підкоренні інших освітніх вершин,
 • покращується ментальна арифметика під час аналізу таблиці множення.

Крім того, під час засвоєння таблиці корисно знати поради та підказки, які полегшують процес. І ось кілька фантастичних методів:

 • порівняйте множення з додаванням: замість того, щоб розглядати множення як абсолютно чуже поняття, яке ви ніколи не зрозумієте, найкраще порівнювати його з додаванням. Множення – це повторюване додавання;
 • стартуйте повільно: починаючи процес вивчення множення повільно, учні уникають стресу та отримують більше користі, ніж скакаючи галопом по європах. Наприклад, вчитель або репетитор повинні заохочувати своїх учнів повільно опановувати множення нуля, потім одиниці, потім двійки і так далі.
 • грати в ігри: хто не любить розважатися та грати в ігри? Щоб зробити процес вивчення таблиці множення більш приємним, учням варто спробувати різні онлайн-ресурси, які містять інтерактивні ігри з табличкою множення.

Крім того, перш ніж закінчити цей розділ, важливо нагадати, що найкращий спосіб відточити свої навички з вивчення таблиці множення - це найняти професійного репетитора з математики на сайті Superprof.

Найкращий спосіб вивчити ділення

Слово “ділення” може мати різні значення, але його визначення є універсальним. Наприклад, ділення означає поділ людей, країн, культур або чисел. А оскільки в сьогоднішній статті ми з вами розглядаємо математику, то логічно, що і розбиратимемо ми деякі з найгеніальніших способів вивчення математичного ділення.

По-перше, ділення існує століттями, і роками мізкуваті математики розробляли безліч концепцій, щоб зробити процес ділення доступним для людей. Наприклад, класичний символ ділення з крапкою над і під смужкою (÷) часто використовується й зараз, а це результат наполегливості та працьовитості швейцарського математика Йоганна Генріха Рана.

Крім того, мало хто глибоко обмірковує важливість ділення та його повсякденний вжиток. Чи знаєте ви, що  ділення має важливе значення в таких важливих аспектах нашого життя, як складання бюджету, планування заповіту та бартер, кулінарія, агрономія, парфумерія? Фантастично, чи не так?

Тим не менш, з чотирьох основних понять арифметики ділення виявляється найскладнішим для дітей. Через це важливо знайти методи, які зроблять процес ділення більш досяжним. Наступні техніки безцінні, скористуйтеся ними:

 • перш ніж переходити до десятків, сотень і тисяч, важливо знайти залишок в одиницях,
 • середнім арифметичним кількох чисел є сума цих чисел, поділена на число доданків,
 • при діленні багатозначних чисел на однозначне необхідно виділити максимально більшу частину, яку можна поділити за допомогою таблиці множення,
 • не поспішайте і перевірте свою роботу,
 • знайдіть ігри на коротке та довге ділення та онлайн-ресурси, де це можна робити навіть у командах.

Важливо зазначити, якщо порад і підказок, отриманих на уроці та знайдених в Інтернеті, недостатньо, щоб допомогти вашій дитині освоїти ділення, ми наполегливо рекомендуємо найняти приватного репетитора, щоб впоратися з академічними проблемами, з якими можливо ви вже стикнулися.

Найкращі ресурси для повторення математики

Часто шукаєте додаткової допомоги для вивчення основ математики? Розчаровуєтеся через нерозуміння конкретного предмета? Чи існують онлайн-ресурси, які можуть допомогти учням-математикам оволодіти основами математичних тем?

математика й інтернет
В Інтернеті повно ресурсів для успішного вивчення математики. Фото: Unsplash

Позитивні наслідки стрімкого розвитку технологій мають призвести до створення більшої кількості вебсайтів, ніж будь-коли раніше. Хоча це правда, що переважна більшість доступних вебсайтів є абсолютно марними, та існує багато розробників зі справді благими намірами, які витратили час на створення навчальних сайтів, що стосуються багатьох академічних дисциплін, таких як точні науки, мови та математика.

Тому без подальших зволікань ми зосередимося на різноманітних ресурсах для вивчення та повторення математики, доступних для телефонів та комп’ютерів.

Найкращі програми для вивчення математики

Наразі в Google Play і App Store доступні сотні тисяч програм, які зосереджені на незліченних ідеях, таких як соціальні мережі, фізичні вправи та особистий розвиток. Наступні програми можна легко завантажити безкоштовно, щоб допомогти учням краще зрозуміти математичні теми:

Математика-вікторина - допоможе дізнатися все про математику – додавання, віднімання, множення, ділення, піднесення до степеня, корінь, арифметика, відсоток та багато іншого.

Математика для дітей сприяє засвоєнню та закріпленню математичних дій додавання, віднімання та порівняння, надаючи гнучкі можливості управління процесом і відстеження результату. У розділі «Вправи» можна перевірити і закріпити знання. Кожна наступна вправа ускладняється.

Brain workout - гра призначена для користувачів, які бажають перевірити або покращити свої знання з математики у веселий спосіб. Обирайте правильну відповідь за певний проміжок часу.

Math Master: у цьому додатку дитина може обирати різні рівні складності - від додавання і віднімання до вирішення квадратних коренів і рівнянь. Гра пропонує спробувати себе у ролі персонажа, здібності якого можна постійно розвивати.

MalMath - на відміну від програм, що здатні вирішити задачу за вас, MalMath просто показує кроки її розв’язання. Таким чином, коли учень не знає, як впоратися зі складною задачею, він може використати програму у якості персонального консультанта. Звісно, найкориснішим додаток буде для дітей, що дійсно хочуть розібратись, а не отримати рішення без зусиль. Також додаток виконує функцію генератора випадкових задач у декількох категоріях (алгебра, геометрія, тригонометрія, логарифми) та рівнях складності.

Інші онлайн-ресурси з математики

Принадність Інтернету в тому, що він здатен запропонувати те, що зацікавить абсолютно кожного, включно з 10 найбожевільнішими вчинками в історії футболу та найфантастичнішими фасонами суконь з Японії! Без зайвих слів, наступні математичні ресурси варті відвідин:

Matifik – персоналізоване вивчення математики для учнів 1-6 класів. Ресурс допоможе поговорити про математику у грайливій формі, переглядаючи яскраві відео та анімації для формування уявлення та застосування науки у повсякденному житті.

Maths Made Easy - чудовий ресурс для учнів, котрі бажають відточити свої математичні навички за допомогою головоломок, вправ та ігор.

Formula – сайт з викладеним теоретичним матеріалом, алгоритмами до задач та тренажерами для закріплення пройденого матеріалу. Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, обчислити шукане значення.

Важливо пам’ятати, що повторюючи математику, ви покращуєте ваше загальне розуміння предметів, а це призведе до фантастичних результатів в майбутньому.

Оскільки математика не є легким предметом, дуже важливо дотримуватися конкретних порад і хитрощів, як-от ставити запитання вчителям, регулярно переглядати свої нотатки, відвідувати уроки та продивлятися минулі тести й вправи, щоб вчитися на власних помилках.

Якщо ви будете це робити, то станете непереможними!

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.