Наш світ побудований на біології, і як тільки ми починаємо її розуміти, він стає технологією. Райан Бетанкур

Біологія - важлива частина наукового світу, що проявляється в багатьох аспектах. Вивчення різних видів біології збагатить науковий досвід, адже дарує можливість робити нові відкриття, що принесуть користь людству.

Тому, без зайвих розмов, Superprof пропонує обговорити основи чотирьох цікавих видів біології: судової, біології дикої природи, мікробіології та біологічної інженерії.

Найкращі репетитори біології вільні зараз
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (3 відгуки)
Світлана
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталія
5
5 (7 відгуки)
Наталія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ірина
5
5 (14 відгуки)
Ірина
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (3 відгуки)
Світлана
150₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Світлана
5
5 (5 відгуки)
Світлана
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анастасія
5
5 (3 відгуки)
Анастасія
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (2 відгуки)
Вікторія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Софія
5
5 (3 відгуки)
Софія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лиза
5
5 (2 відгуки)
Лиза
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Більше про судових біологів

Відомі телевізійні шоу, такі як «Кості», «CSI: Розслідування місця злочину», «Замок», «Закон і порядок», «Декстер» наочно демонструють різні аспекти судової біології, забезпечуючи тим самим кримінальне правосуддя.

біологічні докази
Судові біологи працюють на місці злочину, щоб знайти викривальні докази. Фото: Unsplash

Біологічна криміналістика - це застосування знань з біології для розкриття кримінальних та цивільних злочинів. Існують різні піддисципліни судової біології, деякі з них включають:

 • аналіз ДНК: аналіз ДНК має багато біологічних застосувань - тестування на батьківство, ідентифікація невідомих людських останків та перевірка причетності підозрюваних або жертв до доказів, місця злочину чи потерпілих;
 • судова антропологія: ця експертиза потрібна для визначення раси, статі, віку та можливих захворювань померлого; антрополог визначає це, шукаючи підказки за допомогою структури скелета;
 • судова стоматологія: стоматологів можуть запросити для роботи в криміналістичній лабораторії для ідентифікації деградованих останків. Одонтологи аналізують знайдені рештки та порівнюють їх з офіційною медичною документацією;
 • судова ентомологія: судово-медичний патолог є сертифікованим медичним експертом, який найбільш відомий тим, що проводить розтин для визначення причини смерті;
 • судова токсикологія: концепції хімії та біохімії практикуються, щоб відстежити докази та визначити, чи смерть наступила, наприклад, внаслідок отруєння або вживання наркотиків.

Вивчення судової біології та спеціалізація в будь-якій із вищезгаданих піддисциплін – блискуча ідея, оскільки це шанс мати різноманітні кар'єрні перспективи, небанальні навички та цікаве навчання.

Проте де ж вивчають судову біологію?

Перш за все, слід зазначити, для того, щоб працювати судовим біологом в Україні, вам необхідно отримати вищу медичну освіту (існують певні виключення). Право на таку роботу дає наявність диплома будь-якого лікарського ВНЗ, в тому числі й військового.

Отже, варто спочатку отримати основну медичну освіту, а потім, на старших курсах, вибрати бажаний напрямок. Що ж до закладів, де можна здобути ґрунтовні знання, то наш рейтинг виглядає так:

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Університет має розгалужену базу, довгу історію, є потужним науковим центром. Навчання в середньому коштує 30000 гривень за рік.

Перегляньте їхній веб-сайт, щоб дізнатися більше.

Харківський національний медичний університет

Заклад надає якісні освітні послуги з 1804 р., а також є членом Міжнародної асоціації університетів світу, зареєстрованої при ЮНЕСКО. Середня вартість навчання складає 25000 гривень.

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця

Один з найвідоміших медичних освітніх закладів України. Розгалужена наукова база, велика кількість студентів, широкий перелік спеціальностей. Вартість навчання на рівні 31000 за рік.

Трішки про біологів дикої природи

Відомі біологи дикої природи, такі як Джейн Гудолл, Стів Ірвін і Джефф Корвін, присвятили своє життя вивченню тварин, середовищу їх проживання та їх взаємодії з іншими видами.

біолог-дослідник
Біологи дикої природи подорожують світом, досліджуючи різні види живих організмів. Фото: Unsplash

Біологи дикої природи можуть похвалитися фантастичною кар’єрою, і в більшості випадків їх незалежні дослідження проводяться на природі, далеко від офісу!

Деякі аспекти робочих завдань, які виконує представник цієї непересічної професії, включають наступне:

 • збір біологічних даних і зразків для аналізу,
 • управління популяціями дикої природи, інвазивних рослин та тварин,
 • написання наукових робіт та звітів, щоб пояснити свої висновки,
 • проведення презентацій для широкої громадськості та колег,
 • розробка планів щодо управління та збереження дикої природи.

Біологи дикої природи користуються найсучаснішими технологіями для проведення своїх досліджень в іноді дуже суворих кліматичних умовах. Для виконання необхідних завдань фахівець повинен володіти терпінням, витривалістю, мати чудові комунікативні навички, критичне мислення, спостережливість та аналітичний склад розуму.

Кар’єра біолога дикої природи настійно рекомендується людині, котра любить все живе на планеті Земля

Переваги цієї професії включають можливість подорожувати світом і тісно взаємодіяти з чарівною анімою, тобто природою.

Якщо вас такі перспективи інтригують, нижче наведено одні з найкращих місць в Україні для вивчення біології:

Факультет природничих наук Києво-Могилянської академії

Кафедра біології готує фахівців на бакалаврській, магістерській та PhD освітніх та освітньо-наукових програмах з спеціальності "Біологія". Навчання коштує 30000 гривень за рік.

ХНУ ім. Василя Каразіна, біологічний факультет

Як обіцяє університет: “Випускники біологічного факультету мають широкий спектр галузей працевлаштування відповідно спеціалізації навчання в установах біологічного, медичного, фармацевтичного, екологічного, харчового, природоохоронного та сільско-господарського профілів, викладають біологічні дисципліни в середніх і вищих навчальних закладах, займаються організаційною діяльністю у галузі середньої освіти та дотичних до неї сфер”. Навчання коштує 20 740 гривень.

КНУ ім. Тараса Шевченка, Навчально-науковий центр "Інститут біології та медицини"

Біологічні спеціальності та освітні програми від провідного вишу України, ціни в середньому 31800 гривень за навчальний рік.

Робота мікробіолога

Мікробіологія - біологічна наукова дисципліна, що вивчає живі організми, котрі занадто малі, щоб їх можна було побачити неозброєним оком. Мікроорганізми складаються з бактерій, вірусів, грибів і водоростей.

Особи, які будують кар'єру мікробіолога, однозначно повинні мати пристрасть до науки, адже деякі з їхніх робочих завдань включають наступне:

 • планування та проведення клінічних випробувань,
 • написання наукових робіт і проведення семінарів для інструктування широкої громадськості та співробітників про їхні відкриття,
 • керування лабораторними експериментами.

Мікробіологи працюють в державних або приватних організаціях, лікарнях, на виробництвах продуктів харчування та напоїв.

Робота мікробіолога важлива, оскільки майбутні відкриття в цій галузі можуть створити ліки, що врятують життя, а також  знайти вирішення браку їжі, води та енергії на планеті.

В Україні професію мікробіолога можна здобути в багатьох медичних вишах, зокрема:

Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського, кафедра мікробіології, вірусології та імунології

Університет характеризується серйозним підходом до надання освітніх послуг студентам та широкими міжнародними зв'язками і співпрацею. Вартість одного року навчання 41000 гривень.

Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова, кафедра мікробіології

Заклад з довгою історією та серйозною репутацією, кафедра заснована в 1935 році, а в 2008 році була відкрита бактеріологічна лабораторія. Ціна за навчання складає 35000 гривень.

Полтавському державному медичному університеті, кафедрі мікробіології, вірусології та імунології

Кафедра створена в 1925 році і по сей день продовжує надавати якісні знання в визначеній галузі. За рік навчання доведеться заплатити 33000 гривень.

Мікробіологи дуже затребувані через академічні знання та навички, відточені під час освіти. Можливі посади:

 • нанотехнолог,
 • біомедик,
 • інженер-еколог,
 • морський біолог,
 • науковий письменник.

Основні поняття біологічної інженерії

Біологічна інженерія або біоінженерія – наукова дисципліна, що змінила багато аспектів сучасного суспільства. Біоінженерія - це використання біологічних систем, таких як тварини, мікроби та рослини, для створення корисних та економічно життєздатних продуктів.

біологічні дослідження
Біоінженери проводять довгі години в лабораторії, роблячи нові відкриття. Фото: Unsplash

Біоінженерія є міждисциплінарним предметом, який поєднує аспекти біології та інженерії для створення біологічних систем і біомедичних пристроїв, які покращують життя людей.

Біоінженери відомі в науковому секторі як біомедичні інженери, вчені, клінічні інженери або інженери-конструктори, і щодня вони виконують такі завдання:

 • користуючись комп’ютерним програмним забезпеченням, проектують, розробляють та тестують нові матеріали, пристрої та обладнання,
 • проводять дослідження для вирішення клінічних проблем,
 • проводять презентації про свої дослідження та відкриття,
 • організовують клінічні випробування нових медичних виробів та виробів медичного призначення.

Біоінженери повинні мати пристрасть до біології та інженерії і для успіху своєї справи розвивати комунікативні навички, здатність вирішувати проблеми, увагу до деталей та креативність.

Багато хто заохочується вивчати біологічну інженерію через можливість змінити життя інших людей, будуючи успішну кар'єру.

Нижче наведено рекомендований перелік вишів від Superprof:

Факультет біомедичної інженерії Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Випускники факультету готуються для роботи на теоретичних та клінічних кафедрах вищих медичних навчальних закладів МОЗ України, в науково-дослідних інститутах АМН України, державних закладах охорони здоров’я (клінічні лікарні, діагностичні центри), у приватних діагностичних центрах та клініках, у фармакологічних компаніях України, у спільних діагностичних закладах України та провідних країн світу. Вартість навчання складає 28000 гривень.

Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка»

Студенти отримують необхідні знання, вміння та навички для виконання наступних виробничих функцій: прогностичної, проектувальної, планувальної, організаційної, управлінської, виконавчо-технічної, технологічної, виробничої, контролюючої для роботи на підприємствах, в організаціях та установах, де застосовуються біотехнологічні процеси і використовуються чи виробляються біооб’єкти, а також для роботи із провідним програмним забезпеченням систем автоматизованого проектування і моделювання — AutoCAD, Visio, MS Paint. Ціна одного навчального року 15000 гривень.

Біологічний факультет Харківського національного університету імені Василя Каразіна

Студенти, які навчаються за освітньою програмою “Біотехнологія та біоінженерія”, засвоюють знання з природничих наук, основи математики, програмування та обчислювальної техніки, вивчають технічні дисципліни, набувають практичних навичок із методів лабораторних досліджень, методів ідентифікації, аналізу та культивування живих організмів. Коштує це 12580 гривень.

Вивчення піддисциплін біології – чудовий спосіб дізнатися більше про науку та технології. Крім того, відточуються навички, що забезпечують процвітаючу кар’єру в будь-якій професійній сфері.

Не чекайте більше - вивчайте біологію сьогодні!

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.