Мати красивий голос для співу – це мрія, яку багато хто поділяє, але вона може здійснитися з допомогою викладача вокалу!

Багато співаків-дебютантів часто вважають, що їх вік або співочі здібності заважають покращенню якості звуку та розширенню вокального діапазону.

Однак, всупереч поширеній думці, кожен може навчитися гарно співати, пояснює Еммануель Айртон:

Спів – це природне дійство. Насправді, більшість з нас трохи співає кожного дня. Люди можуть займатися співом у будь-якому віці. На жаль, деякі люди вважають, що вони зовсім неспроможні співати. Це твердження невірне у 99% випадків.

От чому чимало співаків-початківців обирають приватні уроки співу.

Відвідування індивідуальних уроків вокалу має широкий спектр переваг. По-перше, це веселий і доступний спосіб розвинути свій музичний слух і дізнатися більше про сценічний досвід. По-друге,  індивідуальні уроки вокалу забезпечують регулярний персоналізований метод навчання, який ідеально підходить для тих, хто хоче подолати страх перед сценою і розвинутись як музикант.

Найняти  вчителя вокалу – це інвестувати в самого себе. Ось чому після ретельного вибору ідеального викладача вокалу від студентів очікується, що вони збережуть певний рівень мотивації та серйозності, коли йдеться про їхнє вокальне навчання. Це означає багато тренуватися поза уроками співу без нагляду викладача.

Підготовка до вокалу
Методична самостійна робота вдома, закріплення отриманих знань від викладача вокалу допоможуть вам швидше досягти омріяних цілей. Фото: Unsplash

Ось на що радить звернути увагу Superprof, щоб ефективно закріплювати знання після кожного уроку!

Найкращі репетитори вокалу вільні зараз
Alex
5
5 (16 відгуки)
Alex
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Natalia
5
5 (5 відгуки)
Natalia
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (6 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталия
5
5 (6 відгуки)
Наталия
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Vitaliya
5
5 (5 відгуки)
Vitaliya
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
Богдан
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Alex
5
5 (16 відгуки)
Alex
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Natalia
5
5 (5 відгуки)
Natalia
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (6 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталия
5
5 (6 відгуки)
Наталия
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Vitaliya
5
5 (5 відгуки)
Vitaliya
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
Богдан
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Підготовка музичних п’єс для вашого викладача вокалу

Якщо ви співак початкового рівня, ви, ймовірно, будете проводити зі своїм викладачем вокалу одну-дві години на тиждень.

Звичайно, віддатися професіональному керівництву в своєму музичному розвитку завжди буде найефективнішим способом досягнення прогресу. Однак, щоб максимально використати досвід вашого вокального наставника, вам потрібно буде багато вправлятися самостійно.

Перша та найбільш важлива порада стосується музикантів. Навчання грі на якомусь музичному інструменті (як гітара чи фортепіано) є особливо корисним для самостійного вправляння у співі. Це пов’язано з тим, що учні можуть самі собі акомпанувати та навчитися тримати голос у заданому ритмі у певній тональності.

Музичний розвиток можна почати у будь-якому віці
Неважливо, в якому віці ви почнете заняття музикою чи вокалом, успіху досягають ті, хто лишається вмотивованим та приділяє вправам багато часу. Фото: Unsplash

Крім того, гарне розуміння теорії музики та вміння читати ноти є незамінними для тих, хто бажає успішно проходити прослуховування та скласти іспити в серйозні музичні вузи.

Ті, хто не володіє жодним музичним інструментом, все одно може (і повинен) репетирувати пісні перед уроками вокалу. Замість того, щоб зосередитися на взаємозв’язку між вашим голосом та інструментом, ви можете працювати над вивченням слів та мелодії твору самостійно або за допомогою фонограми (так званої «мінусовки») з Інтернету.

Під час першого заняття з викладачем вокалу він дасть оцінку вашим співочим здібностям, а також визначить ваш тембр та вокальний діапазон.

Існує шість різних регістрів у класифікації співочих голосів:

 1. Сопрано: високий жіночий голос
 2. Мецо-сопрано: жіночий голос середнього діапазону
 3. Альт: низький жіночий голос
 4. Тенор: високий чоловічий голос
 5. Баритон: чоловічий голос середнього діапазону
 6. Бас: низький чоловічий голос

Насправді, це тільки основні регістри голосів, тож не соромтеся дізнаватися більше, ставте питання  викладачеві.

Отже, під час складання репертуару студенти повинні обирати твори, які відповідають їхньому вокальному діапазону – викладачі зазвичай допомагають їм у цьому процесі.

Оскільки нам пощастило жити в діджиталізованому світі, можете скористатися інтернет-ресурсами. Існує чимало вебсайтів, які пропонують пісні та композиції, які підходять для певного вокального регістру.

Як бачите,існує багато способів навчитися співати в домашніх умовах. Пам’ятайте, що тренування голосу вимагає щоденної практики. 90 хвилин уроку на тиждень недостатньо, щоб реалізувати свій співочий потенціал, тому учням рекомендують витрачати близько 30 хвилин на день на репетиції уривків та співочі вправи.

Якщо ви відчуваєте, що 30-тихвилинне практичне заняття втомить ваш голос, розбийте його на два 15-хвилинні інтервали.

Самостійна робота над голосом між уроками з викладачем допоможе вам швидше досягти бажаних результатів та зекономить ваші гроші!

Мобільні застосунки для практики співу

Де б ви не були, вдома чи на відпочинку, цифрова ера відкрила світ можливостей для використання технологій, щоб ви могли будь-де приділяти час відпрацюванню вокальних навичок!

Гаджети для уроків вокалу
Прогрес не стоїть на місці, і ви лишайтесь сучасним. Завантажте кілька застосунків у мобільний, щоб вправлятися у співі будь-де! Фото: Unsplash

Доступне освітнє програмне забезпечення не тільки допоможе вам удосконалити свої навички співу, а й розвинути свій музичний слух та опанувати дихальними техніками розважаючись!

Якщо ви почуваєтеся розгубленими, коли справа доходить до вокальних розминок, і не знаєте з чого почати, спробуйте ці застосунки, вони ідеальні!

Деякі програми спрямовані на те, щоб допомогти користувачам з їхнім вокальним діапазоном, тоді як інші зосереджені на навчанні користувачів розпізнавати музичні ноти в обраній тональності, що корисно для тих, хто готується до музичних іспитів.

Ось лише кілька додатків, які можуть бути корисними майбутньому вокалісту:

Sing! Автор: Smule

Доступно на: iOS та Android

Ціна: безкоштовно

Улюблена функція Superprof: дует із оригінальним виконавцем пісні

Sing! – це програма, орієнтована як на звичайних співаків, так і на музикантів-початківців. Цей додаток, представлений як «студія звукозапису у вашій кишені», дозволяє вам записувати себе, співаючи наодинці та з іншими, включаючи ваших улюблених виконавців! А коли ви закінчите запис, ви можете додати аудіоефекти до своєї пісні.

The Voice: Sing and Connect (Голос: співай і приєднуйся)

Доступно на: iOS та Android

Ціна: безкоштовно

Улюблена функція Superprof: створення та редагування власних музичних відеокліпів

Створений на основі талант-шоу BBC The Voice (у нас це «Голос країни»), цей додаток за стилем схожий на Sing! Однак Smule також пропонує своїм користувачам можливості спілкування в соціальних мережах. Voice: sing and Connect також дозволяє своїм користувачам автоматично налаштовувати свої аудіозаписи та використовувати фільтри та візуальні ефекти під час запису відео, щоб створювати ефектні музичні відеоролики ваших виступів.

Вокальні розминки – Singer’s Friend

Доступно на: iOS

Ціна: близько 120 грн

Улюблена функція Superprof: вибір з широкого асортименту гам – ідеально підходить для підготовки до іспитів і слухових тестів!

Цю програму люблять як співаки-аматори, так і професійні тренери з вокалу. Singer’s Friend допомагає співакам розігріти свої голоси, співаючи за гамами відповідно до їх голосового діапазону, не використовуючи реальне фортепіано.

Наприклад, якщо співак з альтовим регістром голосу хоче розігріти голосові зв’язки за допомогою гармонічної мінорної гами, все, що потрібно зробити, це вибрати «Мінор (Гармонічний)» у розділі «Set Scale» (Вибрати гаму), потім «Альт» у «Set Range» (Вибрати голосовий регістр) – потім додаток грає гаму, яку потрібно проспівати!

Voxtrain

Доступно на: iOS

Ціна: безкоштовно

Улюблена функція Superprof: вміст підібраний для співаків із різними здібностями

Voxtrain створено для всіх, незалежно від того, чи ви новачок у співі чи досвідчений професіонал. Додаток представляє собою 6-тижневу програму для тренування співаків, що навчає їх правильно розігрівати голосовий апарат, опановувати техніками контролю дихання та підвищувати природне звучання користувача.

Згідно з описом програми,  ця навчальна програма спочатку була розроблена для престижної школи мистецтв та музики, але, використовуючи її лише 20 хвилин на день, ви також можете отримати професійну підготовку з вокалу.

YouTube: найкращий друг учня музичної школи

Багато музикантів 21-го століття навчилися грати на своєму інструменті за допомогою онлайн-уроків співу та відеоуроків.

На таких платформах, як YouTube і Dailymotion, повно викладачів вокалу, які діляться корисними відео про те, як вдосконалити вокальні здібності та як розвиватися в якості музиканта.

Незалежно від того, чи ви починаючий оперний співак, чи просто бажаєте розпочати тренування музичного слуху, такі відеоролики є чудовим способом навчитися новим технікам співу, розспівкам та дихальним вправам, які підтримають вас у навчанні та допоможуть вам на шляху до співочих успіхів!

Музична спільнота на YouTube постійно зростає. Ви легко зможете знайти українські відео про те, як гарно навчитися співати, тож зверніть увагу на деяких закордонних лідерів у навчанні вокалу:

 • Фелісія Річчі
 • Ерік Арсено
 • Вокальна академія Кена Тампліна
 • Нью-Йоркський вокальний тренінг

Використання книжок для практики співу

Ідея навчання співу за підручниками може здатися неможливою, а то й відверто дурною для багатьох, проте в них можна знайти і корисну інформацію!

Найкращими матеріалами, які ви знайдете, будуть ті, які акредитовані музичними екзаменаційними комісіями, представниками престижних музичних інституцій.

Коли справа доходить до співу, вони допоможуть вам:

 • Скорегувати поставу та оволодіти дихальними техніками за допомогою ілюстрацій
 • Покращити музичну пам’ять, оскільки багато підручників ідуть в комплекті з дисками
 • Потренувати м’язову пам’ять, оскільки ви будете вчити і грати гами та арпеджіо

Навчання за книгами змусить вас зосередитися на більш теоретичній стороні співу. Такий метод ідеально підходить для тих, хто хоче глибше займатися композицією або досконально вивчати музичний інструмент.

Навчання співу за підручниками
Поглибити знання з музичної теорії можна самостійно за допомогою вірно відібраних посібників. До того ж на уроці з викладачем залишиться більше часу для вокальної практики. Фото: Unsplash

Автори таких посібників, як правило, є висококваліфікованими професійними музикантами з багатим досвідом викладання, що робить їх ідеальними кандидатами для того, щоб зробити інформацію доступною для учнів із будь-якими здібностями.

Такі навчальні посібники допомагають студентам розширити голосовий діапазон, звикаючи використовувати як головний голос, так і грудний голос, щоб створити більш насичений тон і взяти більш високі ноти.

Незалежно від того, чи ви вчитеся співати заради розваги, чи бажаєте набути впевненості у своїх силах перед тим, як приєднатися до хору, викладачі вокалу зазвичай радять використовувати друковані матеріали, посібники, підручники у співочій практиці, особливо якщо ви готуєтеся до іспиту зі співу.

Тож, якщо ви хочете розширити свої музичні знання та набути впевненості в якості виконавця, завжди пам’ятайте: практика – шлях до досконалості!

Скільки коштує мрія? Дізнайтеся більше про вартість уроків вокалу.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Olga

Викладачка французької та англійської мов, фанатка української мови і сучасної літератури. Люблю читати, подорожувати і вчити іноземні мови