Якщо ви мрієте про виступи на сцені, але ви відчуваєте, що над вашими природними вокальними даними треба трохи попрацювати, то відвідування індивідуальних уроків вокалу могло б стати для вас прекрасним рішенням!

Люди співають з багатьох причин, як для власного задоволення, так і з прицілом на музичну кар’єру. Проте користь від навчання вокалу набагато більша, ніж ви могли б уявити.

До речі, ви знали, що спів не тільки здатний підвищити настрій, а й може допомогти вашому мозку пристосуватися до вивчення іноземної мови?

Так, міністр освіти Франції зазначив у 2007 році:

«Спів допомагає набути музичності мови. Він допомагає людям визначити звукові складові цієї мови. Склади і рими підкреслюють  внутрішній ритм фрази і допомагають дітям відтворювати мелодику речення.»

Існує багато викладачів вокалу, які допоможуть вам розвинути свої навички та стати успішним співаком, незалежно від вашого початкового рівня та особистих цілей у співі.

Але де саме шукати вчителя співу? Давайте подивимось разом!

Найкращі репетитори вокалу вільні зараз
Alex
5
5 (16 відгуки)
Alex
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (6 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталия
5
5 (6 відгуки)
Наталия
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Vitaliya
5
5 (5 відгуки)
Vitaliya
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
Богдан
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Adlira
Adlira
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Alex
5
5 (16 відгуки)
Alex
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (6 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Наталия
5
5 (6 відгуки)
Наталия
400₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (3 відгуки)
Анна
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Vitaliya
5
5 (5 відгуки)
Vitaliya
500₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
Богдан
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Adlira
Adlira
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Навчіться співати, знайшовши викладача за місцевою рекламою

Традиційним методом пошуку вчителів музики є перегляд запропонованих послуг у місцевій пресі та на дошках оголошень у вашому районі.

Незалежно від місця – у вашому громадському центрі, у місцевій газеті чи на рекламній дошці вашого супермаркету – обов’язково знайдуться кілька «домашніх» вчителів музики, які шукають учнів, розміщуючи оголошення поблизу.

Друкована реклама для пошуку викладача вокалу
Не нехтуйте друкованою рекламою. Може, ваш викладач вокалу саме дає оголошення у місцевій газеті. Фото: Pixabay

Ви побачите, що чим більша організація, тим багатшим буде ваш вибір, оскільки кількість рекламних оголошень буде більшою.

З цієї причини варто спочатку переглянути об’яви у більших магазинах та на центральних дошках оголошень. Так ви матимете широкий огляд усіх можливостей.

Та перш ніж починати шукати учителя вокалу, обдумайте свої цілі, це важливо.

Вони можуть включати (та не обмежуватися):

 • Покращення дикції
 • Розширення репертуару
 • Вдосконалення вашої техніки співу та якості звучання голосу
 • 100-відсоткове використання потенціалу вашого голосу
 • Поліпшення дихальних технік
 • Використання діафрагми для контролю вібрато

Щоб знайти вчителя з відповідним досвідом, який міг би задовольнити ваші потреби, спробуйте пошукати у музичних магазинах, це насправді може допомогти. Окрім реклами, яку ви там знайдете, ви також матимете змогу поспілкуватися з музичними фахівцями, які працюють у магазині та, ймовірно, зможуть дати вам кілька порад щодо місцевих вчителів співу.

Ще одним непоганим варіантом пошуку викладача вокалу є «сарафанне радіо».

Просте розпитування — це хороший спосіб не лише знайти вчителів музики, але й дізнатися, що інші клієнти думають про їх викладання, перш ніж ви самі з ними зв’яжетесь.

У цифрову еру є можливість пошуку в Інтернеті на таких вебсайтах, як OLX, наприклад, або Kabanchik.ua, де легко можна знайти потрібні послуги у заданому радіусі.

Незалежно від того, чи є ви оперним співаком, артистом музичного театру чи просто бажаєте покращити можливості свого голосу, ваш викладач вокалу зможе адаптувати свої уроки відповідно до ваших потреб і забезпечити вам найкращу динаміку розвитку.

Знайдіть викладача у музичній школі

Якщо вас турбує якість викладання та рівень досвіду вчителя, звернення до спеціального музичного закладу — це шлях для вас.

Тримаючи правильну поставу, вміючи стежити за партитурою та вивчаючи музичні стилі в контексті історії музики, вокальні наставники, які викладають у музичних закладах освіти, мають рівень кваліфікацій, що відповідає їхньому досвіду.

Незалежно від форми організації навчання – групових чи приватних уроків – метою вчителя співу є визначення вокального типу кожного учня та призначення йому відповідних вправ, щоб розвинути особистий стиль співу.

Адаптація заняття під особисті потреби учня сприяє набуттю впевненості виконавцями і допомагає їм пізнати тембр власного голосу та максимально використовувати його.

«Будучи професіоналами своєї справи, викладачі вокалу зазвичай можуть пристосовувати свої уроки до будь-якого рівня, незалежно від того, чи є їх учень зеленим новачком або готується до прослуховування.»

Викладачі також можуть планувати і вести свої заняття, керуючись тільки особистими цілями своїх учнів. Наприклад, якщо учню потрібна певна підготовка з теорії музики, щоб навчитися писати власні твори, викладачі можуть зосередитися на цьому. Так само, якщо учень цікавиться виступами на сцені, викладачі співу можуть допомогти їм зосередитися на музичному вираженні, естрадній експресії та поведінці на сцені.

Неважливо, яку саме освіту здобуває учень, уроки музики з викладачем допоможуть йому розвинутися музично і навіть можуть наштовхнути його на рішення будувати кар’єру саме у музиці.

Ось кілька музичних та театральних шкіл, де можна знайти викладача вокалу:

 • Київська муніципальна академія музики імені Р.М. Глієра
 • Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової
 • Музична школа Дніпропетровської академії музики ім. М.Глінки
 • Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтва
 • Харківська державна академія культури
 • Львівський державний музичний ліцей імені Соломії Крушельницької

Музичні школи можуть бути установами неповного дня (для дітей, які шукають позакласної діяльності) або ж приватними мистецькими закладами.

Ваші можливості можуть різнитися в залежності від вашого географічного положення, а також від типу репетиторства, який ви шукаєте, та при достатньому дослідженні доступності уроків вокалу будь-хто може скористатися перевагами навчання співу!

У музичних та естрадних школах учні можуть обрати між двома типами наставництва: груповими та індивідуальними уроками навчання вокалу онлайн.

 1. Групові заняття: Це гарантовано обійдеться вам дешевше, а також дозволить студентам-солістам порівняти свої голоси з голосами одногрупників. Такий вид навчання допомагає учням дізнатися більше про їх особистий вокальний стиль та побачити себе у складі групи. На співочих майстер-класах співаки-початківці об’єднуються зі співаками схожого рівня, щоб кожен студент отримав однакову користь від уроку.
 2. Індивідуальні уроки: Уроки віч-на-віч з викладачем дорожчі з очевидних причин. Наприклад, викладачі можуть персоналізувати свої уроки під індивідуальні потреби студента, що дозволяє ефективніше використовувати навчальний час.

Ваш шлях до пошуку вчителя вокалу в театральній, художній або музичній школі буде різнитися залежно від ваших цілей і вашого бюджету. Будьте впевнені, що скориставшись нашими порадами, вам буде легше вибрати відповідного вчителя співу.

І не забувайте, що незалежно від того, де ви знайдете свого викладача вокалу, від вас очікується, що ви будете практикувати свої вокальні техніки між уроками. Самостійна робота учня над вивченим з викладачем матеріалом, регулярні вправи з голосом і диханням, серйозність та мотивація – ось те, що змусить вас сяяти на сцені!

Вивчайте вокал у консерваторії

Незалежно від того, ви сольний виконавець чи співаєте в хорі, консерваторії пропонують кваліфіковану підготовку для всіх голосів та усіх виконавців.

Отже, яка різниця між вчителями, що викладають в музичних школах, і викладачами, що навчають у консерваторіях?

Хоча і вчителі, і викладачі можуть бути професіоналами, різниця полягає в їхньому рівні знань.

Досвід виступу у хорі
Класична музична освіта дасть вам змогу заспівати у хорі. Може, це ваш шлях? Фото: Pixabay

Бути прийнятим на музичне навчання в консерваторію України, як відомо, важко, оскільки ці заклади приймають лише найбільш відданих музикантів.

Подати заявку на навчання в консерваторії зазвичай можуть лише ті, хто збирається закінчити обов’язкову шкільну освіту, оскільки такі заклади є, по суті, спеціалізованими університетами.

Консерваторії пропонують ступінь бакалавра та магістра, а також науковий ступінь з низки предметів. Наприклад, якщо ви бажаєте займатися співом, ви можете пройти курс естрадного вокалу або традиційної музики.

В Україні діє 8 вищих музичних закладів, серед них 4 консерваторії, а також музичні академії та університети. У кожного вишу своє «обличчя» і свій підхід до навчання, свої видатні викладачі, своя історія

Слід відмітити, що «Донецька консерваторія», як в народі називали Донецьку музичну академію імені С. Прокоф’єва, була змушена переїхати з Донецька, та її викладачі зараз працюють у різних вишах України та передають свої безцінні знання та музичний досвід новим поколінням музикантів.

Як і в будь-якому університеті, студенти консерваторії або музичної академії можуть зосередитися на власних інтересах. Тож якщо ви захоплюєтеся оперним чи народним співом або музичним театром, ви зможете обрати той факультет, який підходить саме вам.

Ви також дізнаєтеся, як виступати у складі ансамблю, у супроводі оркестру, піаніста чи інших співаків.

Знайдіть уроки вокалу онлайн

Для співаків-аматорів, незалежно від того, чи є ваш улюблений стиль більш класичним чи сучасним, рекламні оголошення в Інтернеті можуть стати ключем до вашого співочого успіху!

Всього за кілька кліків співаки-дебютанти можуть знайти викладача вокалу, який допоможе їм розширити знання та реалізувати свій музичний потенціал.

Пошук вчителів співу в Інтернеті означає, що студенти можуть отримати більше інформації, ніж якби вони переглядали тільки місцеву пресу. Інтернет також дає вчителям можливість більше розказати про свій особистий досвід і кваліфікацію, ще до того, як відбудеться перший контакт з учнем.

Ідеальний викладач в Інтернеті
Якщо ви зважилися на уроки вокалу онлайн, то чому б не пошукати викладача в соціальних мережах? Фото: Pixabay

На таких платформах, як Superprof, учні також можуть переглянути відгуки від клієнтів репетитора, що дозволить їм прийняти остаточне рішення щодо придатності кожного вчителя.

Прийняття вірного рішення залежить від кількох факторів, тож слід взяти до уваги:

 • Рівень кваліфікації вчителя
 • Професійний та педагогічний досвід
 • Вартість години навчання
 • Формат уроку
 • Спеціалізація викладача (опера, джаз, сучасні жанри співу і так далі)

Як викладачі, вокальні наставники можуть пристосувати свої уроки до конкретних потреб і цілей кожного учня, а це означає, що що б ви не планували для свого життя у якості музиканта, викладачі зможуть допомогти вам на цьому шляху. Погодьтеся, що важливо мати наставника, який ділиться своїм досвідом, дає професійні поради і, можливо, розкриває якісь творчі секрети, особливо якщо ви тільки-но ступили на шлях молодого музиканта в Україні.

Озбройтесь знанням, дізнавшись скільки можуть коштувати уроки вокалу.

Знайдіть свого ідеального викладача вокалу на Superprof:

 • Уроки вокалу у Києві
 • Уроки вокалу онлайн

Україна – насправді співоча і музична країна, вам обов’язково пощастить зустріти того самого ідеального викладача, а команда репетиторів Superprof буде рада вам у цьому допомогти.

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Olga

Викладачка французької та англійської мов, фанатка української мови і сучасної літератури. Люблю читати, подорожувати і вчити іноземні мови