Якщо ви не природжений лінгвіст і намагаєтеся змиритися з думкою, що вам доведеться вивчати і проходити тестування з іншої мови в найближчі роки, вам може бути приємно почути, що німецька та англійська пов’язані. Ці мови мають багато схожостей, а це, у свою чергу, може полегшити вивчення німецької мови, адже, швидше за все, англійську ви трохи знаєте. Крім того, завдяки граматиці, яка є логічною, і складним словам, які є досить химерними, вивчати німецьку мову дуже весело.

Німецька мова зараз широко поширена в Європейському Союзі і є офіційною мовою Німеччини, Австрії та Ліхтенштейну, а також є однією з офіційних мов Швейцарії та Люксембургу.

Деякі спеціалізовані школи пропонують на вибір декілька іноземних мов, в тому числі і німецьку. Якщо ж вам не пощастило з школою – курси німецької мови або репетитори завжди зможуть виправити ситуацію.

Найкращі репетитори з німецької мови вільні зараз
Ася
5
5 (12 відгуки)
Ася
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Михайло
5
5 (7 відгуки)
Михайло
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Катерина
5
5 (13 відгуки)
Катерина
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ксюша
5
5 (6 відгуки)
Ксюша
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (4 відгуки)
Юлія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
5
5 (6 відгуки)
Богдан
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Володимир
5
5 (7 відгуки)
Володимир
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Daria
5
5 (5 відгуки)
Daria
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ася
5
5 (12 відгуки)
Ася
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Михайло
5
5 (7 відгуки)
Михайло
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Катерина
5
5 (13 відгуки)
Катерина
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ксюша
5
5 (6 відгуки)
Ксюша
200₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Юлія
5
5 (4 відгуки)
Юлія
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Богдан
5
5 (6 відгуки)
Богдан
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Володимир
5
5 (7 відгуки)
Володимир
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Daria
5
5 (5 відгуки)
Daria
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Як коротка історія сучасної Німеччини може допомогти вам вивчити німецьку мову?

Коли ви вивчаєте мову в школі, наприклад, німецьку, ви не завжди маєте можливість дізнатися багато про історію чи культуру цієї країни. Однак чи варто нам більше вивчати про території, на яких розмовляють цією мовою, щоб дослідити, як життя розвивалося внаслідок зовнішніх впливів?

Оскільки багато німецьких студентів знають про Другу світову війну та правління Адольфа Гітлера у 1940-х роках лише через уроки історії, ось вам нарис сучасної Німеччини та як вона пережила незмірювані страждання, яких зазнали її жителі.

Після звільнення концентраційних таборів наприкінці війни та самогубства Гітлера, Німеччина наполегливо боролася, щоб змиритися з антисемітизмом.

Контрольна рада союзників розділила країну на чотири зони. В 1961 році була побудована Берлінська стіна, що відокремлювала Схід від Заходу Німеччини. Падіння цієї стіни майже через 30 років стало величезним кроком до возз'єднання Німеччини.

берлінська стіна
Берлінська стіна була зведена за наказом вищого керівництва СРСР від 13 серпня 1961 року. Понад 28 років відділяла Східний Берлін від Західного. Фото: Unsplash

Німецька економіка досягла великих успіхів у період з кінця 1950-х до початку 1960-х років завдяки Wirtschaftswunder, так званому «економічному диву». За цей час ми побачили, як з’явився Volkswagen Beetle.

І Східна і Західна Німеччина приєдналися до Організації Об’єднаних Націй у 1973 році, а в 1989 році комуністичне правління впало, що призвело до утворення парламенту, що виступає за об’єднання, а росіяни та групи союзників залишили місто Берлін.

У 2002 році євро замінив німецьку марку, і ця нова валюта стала дуже важливою для країни, оскільки пізніше вона вирішила виручити Грецію, намагаючись захистити нове євро.

Нарешті, у 2005 році лідер Християнських демократів Ангела Меркель стала першою жінкою-канцлером у Німеччині. Нині Німеччина є дуже важливою частиною ЄС, пропонує чудові умови життя в більшості своїх міст. Мова країни широко поширена по всьому світу.

Чому вам варто брати уроки німецької мови?

Можливо, ви думаєте про себе: який сенс уроків німецької мови, коли так багато людей у Німеччині говорять англійською? Відповідь на це питання полягає в тому, що німецька мова є мовою новаторів. Вона є важливою мовою в академічних колах та мистецтві. Німеччина має сильну економіку з багатьма компаніями-лідерами світових ринків і, крім того, тут можна здобути  вищу освіту світового рівня.

Вивчення німецької мови, безумовно, є блискучим рішенням для тих, хто бажає в майбутньому переїхати до Німеччини, щоб працювати в певній компанії або бути ближче до друзів та родини.

Це також розумний вибір для всіх, хто хоче працювати в інженерії (кажуть, що німці є світовими лідерами в цій галузі) або в будь-якій міжнародній корпорації (оскільки німецька мова входить до десяти найбільш поширених мов у світі).

Як ми зараз з’ясували, знання мови є гарною інвестицією з економічної точки зору, але вона також дає переваги, коли йдеться про лінгвістичну та культурну вигоди.

Пам’ятайте, що якщо ви вивчаєте мову в середній школі, у вас буде можливість спілкуватися з учнями вашого віку з Німеччини та будувати міцні стосунки на майбутнє.

У деяких випадках у вас може бути навіть можливість поїхати до Німеччини як студент по обміну і заодно відвідати культурні пам’ятки, дізнатися про те, як живуть місцеві і наповну відчути, що насправді значить жити в Німеччині.

Німецька мова на якісному рівні

Отже, у вас є чіткий план переїжджати до Німеччини і не просто задля розваг, а задля нового життя: з новою освітою і роботою. Погодьтесь, що без підтвердження ваших знань німецької ніяка вища освіта вам не світить. Для початку, потрібно пристойно володіти мовою і, більше того, підтвердити свої знання документально.

Який екзамен вам потрібен?

Якщо ви вирішили отримати вищу освіту в Німеччині, як згадувалося раніше, потрібно підтвердити свої мовні компетенції. Для цього потрібно скласти екзамен з німецької. Таких екзаменів є декілька: TestDaF, DSH, Goethe-Zertifikat та telc.

підготовка до екзаменів з німецької
Підбираючи екзамен, потрібно чітко визначитися з тим, що ви збираєтесь робити в НІмеччині. Фото: Unsplash

Давайте розбиратися, який екзамен обрати, щоб він кваліфікувався Загальноєвропейськими Рекомендація з мовної освіти: вивчення, викладання, оцінювання

Telc та Goethe-Zertifikat

Тelc (The European Language Certificates) та Goethe-Zertifikat визнають далеко не всі університети, адже ці іспити є досить легкими. Вони оцінюють не академічне, а загальне знання німецької мови. У завданнях немає специфічних наукових тем і в цілому ці іспити не перевіряють чи готові ви до навчання в німецькому ВНЗ чи ні. Будьте пильними: в інтернеті є достатньо ресурсів, які стверджують, що цих іспитів достатньо, але це не так.

TestDaF

TestDaF (Test Deutsch als Fremdsprache) – це мовний іспит на просунутому рівні. Він охоплює рівні від В2 до С1 на шестирівневій шкалі компетенцій Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти. Цей іспит має необмежений період дії, хоча ВНЗ Німеччини часто вимагають сертифікат не більше, ніж 2 річної давнини.

Серифікат TestDaF визнається всіма університетами Німеччини без винятку.

Цей іспит, як і багато інших, складається з 4 частин:

 • читання – 60 хв;
 • аудіювання – 40 хв;
 • письмова частина – 60 хв;
 • розмовна частина – 35 хв.

Через 6-8 тижнів після іспиту, вам надсилають результати та сертифікат на пошту.

Опис результатів (бали виставляються після кожної частини тесту):

 • менше 3 – Іспит не складено: потрібно пройти курс вивчення німецької мови.
 • TDN3 (B1) – є розуміння повсякденного усного та письмового мовлення, але є труднощі зі сприйняттям академічної усної або письмової мови.
 • TDN4 (B2) – добре розуміння усного та письмового мовлення німецькою з невеликою кількістю помилок.
 • TDN5 (C1) – максимальний результат: вільне спілкування і розуміння в різних ситуаціях, вміння ставити завдання і відстоювати свою думку.

Для того, щоб вас зарахували до німецького університету, вам потрібно отримати  сертифікат з рівнем TDN4 (B2) у кожній з чотирьох частин іспиту.

Мовний іспит TestDaF – це також міжнародно визнане свідоцтво ваших знань німецької мови для наукових проєктів та академічних професій. Фахові знання для цього іспиту не вимагаються.

DSH

DSH (Deutsche Sprachführeung für den Hochschulzugang) – це іспит, що також визначає знання німецької мови для навчання в Німеччині. Проводиться безпосередньо в кожному німецькому навчальному закладі. Всіх студентів, які підходять за іншими вступними вимогам, але не надали інший сертифікат про знання німецької мови заздалегідь, запрошують на іспит за кілька тижнів до початку навчання.

Не дивлячись на те, що склад і правила проведення DSH встановлені на рівні країни, кожен університет самостійно підбирає завдання, тому в кожному конкретному випадку іспит і його складність може відрізнятися.

З чого складається цей іспит?

1. Письмова частина (до її складу входить декілька секцій)

 • Аудіювання – 40 хв. У цій частині іспиту ви будете слухати певний текст. Звичайно ж, буде два прослуховування. Після першого прослуховування, вам видадуть робочий аркуш із завданнями до аудіювання. У вас буде 10 хвилин, щоб ознайомитись з ним.

Мета цієї частини – переконатися, що ви готові до лекцій на академічні та наукові теми німецькою мовою.

 • Розуміння прочитаного – 90 хв. Цей розділ складається з двох частин.

Перша частина – 60 хв. для написання заголовків для розділів тексту, відповіді на питання, пояснення терміну, що з'являється в тексті; пояснення окремого текстового розділу і пояснення функцій слів і фраз. Цей іспит аналізує, чи демонструєте ви здатність розуміти і працювати з письмовими текстами німецькою мовою.

Друга частина – 30 хв. на перефразування певних пропозицій на базі тексту без зміни їхнього першопочаткового значення. Так перевіряють, на скільки ви можете розпізнавати, розуміти та використовувати структури для вираження пропозиції.

 • Письмо – 60 хв. на написання тексту на одну з трьох запропонованих тем на вибір. Вам буде дано 5 ключових слів, щоб представити логічні ланцюжки думок для кожного ключового слова. Потрібно написати не менше 200 слів.

2. Усна частина

Усний іспит триває аж 40 хвилин. За цей час вам потрібно показати спонтанність, точність висловлювання та невимушеність володіння мовою. Це можуть бути дискусії з екзаменаторами, завдання дати оцінку якомусь явищу чи просто видати зв’язаний текст-монолог на якусь тему. Після того, як ви отримаєте завдання, у вас буде 20 хвилин на підготовку, при чому вам можна буде користуватися словником німецької мови. Наступні 20 хвилин ви витратите, власне, на говоріння.

Нарахування балів за іспит DSH

За результатами всіх частин екзамену виставляється загальний бал.

Якщо ви набираєте:

 • менше 57%  – це значить, що іспит не складено;
 • DSH1 (57% – 66%) – це низький рівень, недостатній для вступу (рівень В1);
 • DSH2 (67% – 81%) – це мінімальний рівень знань, необхідний для вступу (від В2 до С1);
 • DSH3 (82% – 100%) – це максимальний результат (С1/С2), який точно забезпечить вам місце в обраному університеті.

Що обрати?

З одного боку, вважається, що DSH є легшим за TestDаF, адже у ньому можна завалити якусь частину, але все одно набрати необхідну кількість балів для здачі. З іншого боку, TestDaF має дві великі переваги, які схиляють шальки терезів на його бік:

 • Незважаючи на широке визнання і велику популярність DSH, є університети, які не приймають його результати. TestDaF приймають всі.
 • DSH здається прямо в бажаному ВНЗ, за кілька тижнів до вступу, а значить, при неуспішній здачі, другого шансу може й не бути. Плюс DSH можливо доведеться здавати не один раз, якщо ви вступаєте відразу в кілька університетів. TestDаF можна здати заздалегідь, а при низьких балах і, відповідно, нездачі – підготуватися і встигнути здати ще кілька разів.

В будь -якому разі, який би ви екзамен не обрали, до нього потрібно буде підготуватися. До будь-яких екзаменів потрібно готуватися завчасно та з кваліфікованим репетитором. Такого ви точно знайдете на нашому SuperProf!

Навчайтесь сумлінно та успіху на екзаменах!

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Люблю вчитись всьому і постійно. Обожнюю тонкий гумор. У захваті від слів, бо слова мають значення!