Навчання гри на гітарі є чудовою ідеєю для музиканта-початківця, оскільки це ідеальний інструмент для швидкого освоєння та відтворення улюблених композицій.

Крім того, як тільки ви оволодієте основами гри на гітарі, то відразу можна полегшити своє навчання в рази. Навіть після невеликої кількості уроків!

Ці основи складаються зі знання гами, базових акордів, а також читання нот і табулатур. Опорні уроки гри на гітарі також дають основи теорії музики.

Мажорний і мінорний лад, септакорд, гармонічна мінорна гама або навіть пентатоніка (повна гама), всюди акорди є невід'ємною частиною гітарної та слухової підготовки.

Оскільки шийка і гриф є центральними компонентами гітари, важливо знати, як правильно розташовувати пальці, грати на струнах та виконувати акорди.

Як тільки ви досягнете цього, то можете офіційно заявити, що вже вмієте грати на гітарі!

Найкращі репетитори гри на фортепіано вільні зараз
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ольга
5
5 (3 відгуки)
Ольга
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Mariia
5
5 (4 відгуки)
Mariia
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Сергій
5
5 (13 відгуки)
Сергій
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Лариса
5
5 (6 відгуки)
Лариса
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Григоріо
5
5 (7 відгуки)
Григоріо
350₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Вікторія
5
5 (4 відгуки)
Вікторія
100₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Анна
5
5 (4 відгуки)
Анна
450₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Ольга
5
5 (3 відгуки)
Ольга
250₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Галина
5
5 (6 відгуки)
Галина
300₴
/год
Gift icon
1-ий урок безкоштовно!
Поїхали!

Поступове освоєння акордів

Для гітариста-початківця тренування на гітарі – це все! Хоча процес не з легких: від струн болять пальці, права рука не завжди координується з лівою, а що вже говорити про всі ці тактові акорди, які, здається, абсолютно неможливо вивчити, а ще треба і себе тримати в тонусі!

Немає різниці чи ви маєте нову гітару, чи вправляєтесь у вінтажному стилі, для початківців, що навчаються, ми рекомендуємо придбати тюнер, вивчити гітарні гами, а також навчитися читати музику та виконувати щипковий стиль.

Крім того, ознайомтеся з основними гітарними акордами. Грати ці акорди варто послідовно, щоб ваша гра була плавною і гармонійною. І головне, набуття вміння плавної гри допоможе полегшити біль на кінчиках пальців!

На щастя, в Інтернеті та в спеціалізованих журналах ви можете легко знайти гітарні вкладки та акордові схеми для більшості відомих пісень, це добре допоможе у тренуванні. За найкоротші терміни ви зможете вивчити прості пісні на гітарі та арпеджіо, а також продовжити рифувати чи виконувати гітарні акорди, як Джимі Гендрікс, і навіть грати власні соло!

Та найперше з чого варто розпочати - навчитися успішно грати два акорди разом, не втрачаючи гітарного ритму. Як тільки ви це опануєте, трішки примножених зусиль - і ви вже граєте цілий музичний твір!

Як, як і ще раз як? - скажете ви. Ось кілька порад для гітарних початківців.

Знаходження спільності між акордами

Визначте акорди та добре їх завчіть

Дізнайтеся різницю між акордом фа, акордом мі мінор і до мажорним акордом. Це дуже допомагає для техніки пальців і впевненої гри в цілому.

базові акорди
Для правильної гри мелодії, користуйтеся простими акордами. Фото: Unsplash

Для оптимальної послідовності між двома або більше акордами спочатку потрібно знайти їхні спільні точки.

 • Коли два послідовні акорди мають один або кілька спільних пальців, це може полегшити розміщення вашої руки вздовж ладу без необхідності рухати всіма пальцями.
 • Коли положення між двома акордами зміщується лише на одну або кілька секцій: це означає, що розташування пальців не змінюється, вам просто потрібно перемістити руку на кілька секцій.
 • Коли положення акорду переміщується на один лад або кілька струн: тут також не потрібно рухати пальцями один за одним, адже рука сама рухатиметься відповідно до кількості необхідних струн.
 • Якщо два акорди, що йдуть один за одним, розташовані в одному порядку: намагайтеся тримати пальці згрупованими, щоб швидко розташувати їх у потрібному положенні.
 • Якщо певні ноти є спільними, але розташування пальців не збігається: змініть розташування пальців на одному з акордів для створення враження, що два акорди мають кілька спільних пальців.
 • Коли між акордами немає спільної точки: на жаль, у цьому сценарії немає ярликів, вам доведеться запам’ятати розташування пальців для двох акордів окремо, щоб грати їх плавно та послідовно, при цьому читаючи табулатури та музикуючи другою рукою.

Навіщо це робити?

Якщо ви вивчите різні акорди, які треба грати та натискати разом, то вмітимете максимально використовувати спільні моменти.

Практикуючись, ви зможете водити рукою, не рухаючи пальцями при цьому. Ця техніка покращить плавність вашої гри без особливих зусиль.

Вправа для оптимального розташування акордів

Якщо деякі з ваших пальців залишаються на одному місці між двома акордами, намагайтеся награвати акорди паралельно, поки працюєте іншими пальцями.

Якщо потрібно змінити положення руки повністю, навчіться тримати пальці в сталому положенні, навіть коли переставляєте руку.

Мета вправирозташувати пальці на будь-який акорд, без допомоги лівої руки.

Завдяки цьому простому тренуванню ваша рука навчиться прогнозувати положення пальців, що, своєю чергою, підвищить гнучкість та плинність мелодії.

Роздробіть динаміку руху

Якщо два акорди містять порожні струни, ви можете грати доступні ноти, навіть не опускаючи пальців.

Куди прилаштувати вказівний і безіменний пальці?

Якщо ви навчитеся аналізувати свої рухи, то зрозумієте, чи можна грати ноти без необхідності переставляти інші пальці.

Це зекономить час і зробить перехід між акордами більш природним.

Впевнено переходьте від одного акорду до іншого

Накладання двох акордів вимагає в середньому 6 невеликих кроків, які ви можете розбити відповідно до свого рівня.

плавність гри на гітарі
Вивчіть акорди, щоб грати на гітарі природно! Це дозволить зробити суттєвий прогрес у навчанні. Фото: Unsplash

По-перше, вивчіть всі необхідні акорди напам’ять, щоб потім мати змогу потренуватися на прогресії одного акорду.

Наберіться терпіння і тренуйтеся!

Неможливо за один раз навчитися змінювати та нанизувати акорди. Навіть беручи онлайн-урок гри на гітарі!

Ось розбивка методу:

 • Створіть свій перший акорд лівою рукою;
 • Повільно змінюйте положення, щоб утворився другий акорд;
 • Поспостерігайте за тим, як розташовані ваші пальці, питаючи, чи є спільні точки між акордами, чи перетинаються пальці один з одним і чи є такі пальці, що не змінюють положення;
 • Перейдіть від першого до другого акорду на гітарі, потім зробіть протилежний жест, переходячи від другого до першого, м’яко і повільно. Ваші пальці повинні залишатися максимально розслабленими, роблячи при цьому мінімум рухів. Важливо виконувати ці глісандо між акордами повільно, гіперболізовано, щоб, так би мовити, “наростити м’язи” у пальцях. Найголовніше, що це допоможе вам сформувати звичку коректно розташовувати пальці. Завдяки цьому, ви зможете збільшити ритм і швидкість своєї послідовності;
 • Повторіть цей крок 20 разів, а то й більше, якщо необхідно. Мета полягає в тому, щоб цей жест став природним, інстинктивним, а ви були спокійні та розслаблені;
 • Тепер останній крок полягає у виконанні всієї вправи. Є одна загвоздка: щоб почути, як дзвенять струни, треба пощипувати їх на гітарі правою рукою. Для співзвучності звуку, зіграйте кожну струну окремо. Так ви знайдете та вивчите потрібний звук.

Це шлях до красивого арпеджіо!

Підказки та поради щодо прогресу у вивченні акордів

Регулярна практика

Звісно, ​​щоб витинати акорди, як експерт, а-ля Ерік Клептон, Боб Ділан чи Бен Гарпер, потрібно дотримуватися лише однієї поради - регулярно тренуватися.

техніка гри на гітарі
Напрацьовуйте свій стиль гри на гітарі! Це може стати вашою візитівкою! Фото: Unsplash

Що ми маємо на увазі?

Скільки часу потрібно практикуватися на гітарі, щоб досягти плавного стилю гри?

Професійні гітаристи рекомендують займатися щоденно або кожні 2 дні від 10 до 15 хвилин; жести тоді ставатимуть автоматичними, а м’язи «запам’ятовуватимуть» акорди та положення пальців. Ви швидко відчуєте різницю між такими термінами, як відкриті акорди та мажорні акорди.

Підтримка гітарного інструктора

Якщо вам не вдається мотивувати себе або все ще не відчуваєте успіху в опануванні акордів, зверніться за настановами до інструктора з гітари. Він або вона надасть слушні поради через приватні уроки або курс гри на гітарі. Можливо, ви навіть зможете знайти безкоштовні уроки гри на гітарі, наприклад, вам їх проводитиме друг?

Учитель гри на гітарі покаже вам, де ви помиляєтеся, або виправить набуті шкідливі навички.

Допомога в освоєнні гітари
Навчіться виконувати акорди, користуючись допомогою професіонала! Фото: Unsplash

Наявність гітарного аса поруч дасть вам змогу напрацювати власний стиль гри, коректне положення пальців та рук, ну і звісно вправлятися у практиці; він або вона буде вашим дзеркалом, значно збагачуючи навчання.

Дотримуйтесь ритму

Ритм є надзвичайно важливим елементом для гарної гри на гітарі, незалежно від того, граєте ви рок, ритм, блюз або ж джаз. Принагідно зазначимо, що дуже важливо не втрачати ритм і під час виконання акордів.

Не гальмуйте, змінюючи акорди, і тренуйтеся грати разом з метрономом

Таким чином, ви не витрачатимете час на аналіз своєї гри, уроки проходитимуть у правильному темпі, поки ви розташовуватимете акорди в потрібному місці.

Після того, як ви освоїте два акорди з положенням пальців на грифі, скористуйтеся таймером і спробуйте заграти їх по зростаючій і спадаючій шкалі стільки разів, скільки зможете.

Наступна зупинка на шляху оволодіння гітарою - це четверті акорди, квінти (або пауер-акорди) та рифи!

Завжди віддавайте перевагу якості над кількістю, спробуйте виконати 5 правильних акордових прогресій (з 15 секвенцій) за 1 хвилину з чітким звуком.

Зверніть увагу на своє дихання

Ми наголошуємо на підмічанні вашого дихання під час мілісекундного моменту у прогресії акордів, коли ви дозволяєте вільним струнам резонувати, в той час як ви виконуєте подальшу послідовність у потрібній манері.

Це «дихання» завжди має відбуватися перед зміною акорду, а точніше на восьмій ноті, яка передує першій фазі наступного такту.

Візуалізуйте послідовність акордів

Навчіться уявляти послідовність акордів у прийомі баре.

Пам’ятаєте, як ви вчилися читати ноти? Закрийте очі і візуалізуйте свої пальці в правильному положенні, щоб сформувати потрібний акорд.

Якщо ви зможете утримати цей образ, то підготуєте свій розум до виконання цього жесту з найбільшою плавністю.

За можливості використовуйте пальці, які не рухаються, як опору для зміни акордів.

Наступним кроком буде додавання обладнання, наприклад, каподастру або підсилювачів, для покращення вашого прогресу.

Тепер ви вмієте грати гітарні акорди!

Ви на правильному шляху, де вже на горизонті майорить “досвідчений гітарист”.

Сподіваємося, вам сподобалися наші поради.

Не забувайте продовжувати тренуватися та підтримувати мотивацію в освоєнні гітари!

Просто уявіть себе на сцені, граючи соло на цьому фантастичному музичному інструменті!

 

>

Платформа, що об'єднує репетиторів та учнів

1-ий урок безкоштовно!

Вам сподобалась ця стаття? Оцініть її!

5,00 (1 rating(s))
Loading...

Julia

Репетитор зі стажем. Захоплюється стендапом та подорожами.